Hokeiści Stoczniowca pokonali Jastrzębie

Rafał Sumowski
13 października 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
Gdańscy hokeiści doczekali się wygranej przed własną publicznością. Duży wkład w ten sukces miał m.in. wracający po kontuzji Zack Josepher (na zdjęciu), który straszył rywali w defensywie. Gdańscy hokeiści doczekali się wygranej przed własną publicznością. Duży wkład w ten sukces miał m.in. wracający po kontuzji Zack Josepher (na zdjęciu), który straszył rywali w defensywie.

Hokeiści MH Automatyki Stoczniowca 2014 pokonali JKH GKS Jastrzębie 4:3 (3:0, 0:2, 1:1). To dla gdańszczan drugie zwycięstwo w tym sezonie PLH i pierwsze na własnym lodzie. Jednym z bohaterów był bramkarz Nikifor Szczerba, który dzielnie odpierał szaleńcze ataki gości w ostatnich minutach spotkania.

Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone

Szczerba - Kantor, Wachowski, Gościński, Steber, Skutchan - Lehmann, Nowak, Nasca, Rompkowski, Marzec - Wsół, Dolny, Szczerbakow, Różycki, Strużyk - Josepher, Pesta, Wrycza, Ziółkowski, Sochacki
Miejsce: Hala OLIVIA
Sędziowie: Kryś, Matlakiewicz, Kacprzyk
Widzów: 800
Zabolotny, Fucik - Latal, Charvat, Laszkiewicz, Paś, Kominek - Gimiński, Bigos, Ł.Nalewajka, Wróbel,Świerski - Michałowski, Kubes, R.Nalewajka, Kulas, Matusik - Chorążyczewski, Peslar, Pelaczyk, Kącki, Bichta

Pomeczowy dwugłos trenerów
ROBERT KALABER (JKH GKS): Gratuluję gospodarzom. Nasza drużyna nie zasłużyła dziś na wygraną choćby za podejście do meczu. Pierwsza tercja to była katastrofa. Później się podnieśliśmy, ale było za późno. Potwierdziło się, że w tej lidze nikt nie odda punktów za darmo.

PETER EKROTH (MH AUTOMATYKA STOCZNIOWIEC 2014): Dla nas bardzo ważne było zdobycie pierwszej bramki. Udało się szybko zdobyć trzy. Przyznam, że to było dziwne. Jastrzębie to świetny zespół i duże wyzwanie. Pokazaliśmy, że potrafimy dobrze zagrać. Mieliśmy problemy w obronie, gdy goście naciskali pod koniec meczu, ale to cenna lekcja. Uznanie dla Nikifora Szczerby, który stawał dziś na głowie. Było widać, że Jastrzębie było pewniejsze siebie w grze. My jako zespół przegrywający większość spotkań mocno się stresowaliśmy, ale koniec końców udało się wygrać. To dla nas duża ulga, ale z drugiej strony wiem, że stać na na jeszcze więcej. Wciąż musimy jednak pracować nad bezsensownymi karami, to one pozwoliły gościom wrócić do gry.

Dzisiejsi rywale gdańszczan mają na koncie 4 zwycięstwa i 5 porażek. JKH GKS z pewnością jest w zasięgu Stoczniowca. Na inaugurację sezonu zespół z Jastrzębia Zdrój wygrał na własnym obiekcie 5:2.

PORAŻKA STOCZNIOWCA NA INAUGURACJĘ

- Dajcie nam jeszcze chwilę, a zaczniemy wygrywać i wypełnimy halę kibicami - przekonuje Dymitr Szczerbakow, ukraiński napastnik Stoczniowca.

HOKEISTA Z UKRAINY ŁĄCZY SPORT Z NAUKĄ
kontuzja
Do kadry po kontuzjach mają wrócić dziś Josepher i Steber. Na uraz narzeka natomiast bramkarz Kieler. Ponadto poza kadrą z powodu problemów zdrowotnych znajduje się Kastel-Dahl
Zawodnicy wyjechali na lód do prezentacji.
1'
Pierwsze wznowienie dla Jastrzębia
1'
Pierwszy strzał Kominka broni Szczerba (STOCZNIOWIEC 2014)
1'
Ponownie strzela Kominek (JKH GKS), broni Szczerba (STOCZNIOWIEC 2014)
2'
Na raty strzelał Nalewajka, ale górą Szczerba (STOCZNIOWIEC 2014)
3'
Od początku głośny doping "Stocznia!"
4'
Skutchan (STOCZNIOWIEC 2014) po indywidualnej akcji oddał strzał na bramkę, ale obronił Zabolotny (JKH GKS), choć nie bez problemów
5'
Marzec (STOCZNIOWIEC 2014) uderzał po podaniu Lehmanna (STOCZNIOWIEC 2014), ale obronił Zabolotny (JKH GKS)
5'
W końcu chwilę oddechu ma Szczerba (STOCZNIOWIEC 2014)
6'
Zbyt długa walka pod bandą o krążek, sędzia przerywa grę
kara
6'
Josepher (STOCZNIOWIEC 2014) ukarany karą 2 minutową.
7'
Peslar (JKH GKS) oddał strzał po lodzie z niebieskiej linii. Nieskutecznie
8'
Kominek (JKH GKS) zagrał pod samą bramkę, ale dobrze zachował się Szczerba (STOCZNIOWIEC 2014)
kara
8'
Nadmierna ilość graczy Jastrzębia na na lodzie. Gimiński (JKH GKS) ukarany karą 2 minutową.
9'
Dobrze planowali akcję Steber (STOCZNIOWIEC 2014) ze Skutchanem (STOCZNIOWIEC 2014), ale ten drugi niedokładnie podał krążek próbując dograć go przed bramkę
9'
Zamieszanie pod bramką gości. Strzelał Lehmann (STOCZNIOWIEC 2014), a kierunek krążka zmienić próbował Marzec (STOCZNIOWIEC 2014), ale dobrze interweniował Zabolotny (JKH GKS)
11'
Paś (JKH GKS) oddał strzał po podaniu zza bramki od Kominka, broni Szczerba (STOCZNIOWIEC 2014)
13:32'
[1:0] STOCZNIOWIEC 2014 STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Marzec. Zawodnik gospodarzy znalazł się w sytuacji sam na sam z Zabolotnym i podwójną kiwką zmylił bramkarza
14'
Strzał Ziółkowskiego (STOCZNIOWIEC 2014) obronił Zabolotny (JKH GKS)
15'
Nieudana próba Jospehera
15:39'
[2:0] STOCZNIOWIEC 2014 STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Gościński, który zmienił kierunek krążka po silnym uderzeniu Kantora z obrony.
16:15'
[3:0] STOCZNIOWIEC 2014 STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Strużyk. Uderzenie z backhandu w samo okienko!
16'
Czas dla gości i zmiana bramkarza w Jastrzębiu. Wchodzi Fucik (JKH GKS)
18'
Skutchan (STOCZNIOWIEC 2014) na spalonym
19'
Marzec (STOCZNIOWIEC 2014) wjechał przed bramkę i oddał strzał. Niecelnie, a do krążka nie zdołał dopaść ustawiony przy słupku Nasca (STOCZNIOWIEC 2014)
20'
Koniec I tercji. MH Automatyka Stoczniowiec prowadzi 3:0. Gdańscy hokeiści mają za sobą najlepszą partię w tym sezonie. Zaczęło się niepozornie, ze wskazaniem na gości, ale później gospodarze w ciągu 3 minut zdobyli 3 bramki i przejęli kontrolę nad spotkaniem.
21'
Rozpoczęła się II tercja. Wznowienie dla gości
21'
Indywidualna akcja Laszkiewicza (JKH GKS), broni Szczerba (STOCZNIOWIEC 2014)
22:37'
[3:1] JKH GKS STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kulas . Dostał podanie od Nalewajki przed bramkę, ominął Szczerbę łukiem i posłał mu krążek między parkanami
24'
Błąd w obronie Jastrzębia i Sochacki (STOCZNIOWIEC 2014) znalazł się sam na sam z bramkarzem, ale Fucik (JKH GKS) zdołał obronić jego uderzenie
25'
Dobre uderzenie Stebera (STOCZNIOWIEC 2014) między nogi, ale Fucik (JKH GKS) broni
26'
Wsół (STOCZNIOWIEC 2014) uderzał z niebieskiej linii, ale niecelnie
27'
Wznowienie w tercji obronnej Jastrzębia
28'
Ładna akcja Skutchana (STOCZNIOWIEC 2014) i Gościńskiego (STOCZNIOWIEC 2014), ale tego drugiego naciskał obrońca i napastnik Stoczniowca oddał słaby strzał, który bez problemu wyłapał Fucik (JKH GKS).
28'
Ze wznowienia strzał z "pierwszego" oddał Laszkiewicz (JKH GKS), ale obok bramki
29'
Strzał Kominka obok bramki, ale krążek łapie Szczerba (STOCZNIOWIEC 2014)
30'
Gościński (STOCZNIOWIEC 2014) niecelnie uderzał z niebieskiej linii
32'
Zamieszanie w tercji obronnej gości. Nowak (STOCZNIOWIEC 2014) przejął krążek wycofany na niebieską linię i wrzucił na bramkę. Fucik (JKH GKS) łapie bez problemu
33'
Zamieszanie pod bramką Jastrzębia. Fucik (JKH GKS) zamroził krążek, wznowienie w tercji obronnej gości
kara
33'
Sochacki (STOCZNIOWIEC 2014) ukarany karą 2 minutową.
34'
Stebel (STOCZNIOWIEC 2014) blokuje strzał Nalewajki
34:43'
[3:2] JKH GKS STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Laszkiewicz., który dobijał obroniony strzał Latala
35'
Składna akcja gdańszczan, ale do strzału nie doszedł Rompkowski (STOCZNIOWIEC 2014)
36'
Strużyk (STOCZNIOWIEC 2014) po indywidualnej akcji oddał strzał, ale obronił Fucik (JKH GKS)
37'
Z trybun cały czas dopingują kibice w asyście bębniarza
38'
Goście wybili krążek poza lodowisko
38'
Po długim rogu spod niebieskiej linii uderzał Wsół (STOCZNIOWIEC 2014), obok bramki
40'
Strzelał Marzec (STOCZNIOWIEC 2014), ale krążek odbił Fucik (JKH GKS). Dobijał Nasca (STOCZNIOWIEC 2014), ale ponownie górą był bramkarz przyjezdnych
40'
Koniec II tercji. Stoczniowiec prowadzi 3:2. Tym razem górą byli goście. Gospodarze zaczęli grać ostrożnie, a w sytuacjach, w których mogli pokusić się o kolejne gole, brakowało im skuteczności.
41'
Rozpoczęła się III tercja. Wznowienie dla Jastrzębia
41'
Groźna akcja Laszkiewicza (JKH GKS), który strzałem z backhandu próbował pokonać Szczerbę (STOCZNIOWIEC 2014), ale ten wyłapał krążek.
42'
Na lodzie leży Kominek (JKH GKS), który zderzył się z Rompkowskim (STOCZNIOWIEC 2014).
42'
Kominek (JKH GKS) wrócił do boksu o własnych siłach, ale mocno odczuł zderzenie z gdańszczaninem.
43'
Szczęśliwa interwencja Szczerby (STOCZNIOWIEC 2014) po strzale Laszkiewicza (JKH GKS)
45'
Różycki (STOCZNIOWIEC 2014) dostał podanie od Strużyka (STOCZNIOWIEC 2014), wycelował w bramkę, ale trafił w słupek. Szkoda, bo to mogłoby uspokoić grę gdańszczan
46'
Skutchan (STOCZNIOWIEC 2014) jechał 2 na 1 razem z Gościńskim (STOCZNIOWIEC 2014), chciał sam wystrzelić krążek, ale rywal zablokował jego próbę
48'
Dwukrotnie po dobitkach odbija krążek Szczerba (STOCZNIOWIEC 2014)
50:51'
[4:2] STOCZNIOWIEC 2014 STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Nasca. Razem z Marcem jechali 2 na 1, Marzec przeciągnął bramkarza na swoją stronę, ale ostatecznie podał do Nasci, który strzelił do pustej bramki
kara
52'
Skutchan (STOCZNIOWIEC 2014) ukarany karą 2 minutową.
53'
Goście zamknęli zamek w tercji gdańszczan, ale tym udało się wybić krążek
55'
Obok bramki uderzał Skutchan (STOCZNIOWIEC 2014)
55:00'
[4:3] JKH GKS STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Laszkiewicz. Duże zamieszanie pod bramką Szczerby i dwie dobitki. Ostatecznie gdańszczanin skapitulował.
56'
Z niebieskiej linii potężnie uderzył Latal (JKH GKS), ale krążek odbił obrońca
kara
57'
Gościński (STOCZNIOWIEC 2014) ukarany karą 2 minutową.
57'
Bardzo ładna wymiana podań gości w tercji obronnej gdańszczan zakończona strzałem. Krążek łapie Szczerba (STOCZNIOWIEC 2014)
58'
Kolejne uderzenie gości broni Szczerba (STOCZNIOWIEC 2014)
59'
Goście napierają licząc na wyrównanie. Istna "obrona Częstochowy" w wykonaniu gdańszczan
59'
Strzał Peslara (JKH GKS) prosto w Szczerbę (STOCZNIOWIEC 2014)
59'
Kibice oglądają mecz na stojąco, Jastrzębie zakłada zamek
60'
Goście grają bez bramkarza, Nasca (STOCZNIOWIEC 2014) uderzał na pustą bramkę, ale obok słupka
60'
Ostatni strzał broni Szczerba (STOCZNIOWIEC 2014)!
60'
Koniec meczu! Stoczniowiec wygrywa 4:3. Pierwsze domowe zwycięstwo w tym sezonie stało się faktem!

Wyniki 11 kolejki

• MH AUTOMATYKA STOCZNIOWIEC - JKH GKS Jastrzębie 4:3 (3:0, 0:2, 1:1)
  • GKS Katowice - TatrySki Podhale 2:7 (2:3, 0:0, 0:4)
  • Nesta Mires Toruń - Unia Oświęcim 3:6 (3:0, 0:3, 0:3)
  • PGE Orlik Opole Tempish Polonia 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
  • SMS Sosnowiec - GKS Tychy 3:5 (1:1, 1:2, 1:2)

• 3 2

• wiadomo ,że przez Zabolotnego wygraliśmy. Gdyby bronił drugi bramkarz od początku pewnie byśmy przegrali.

• 2 6

• BRAWO CHŁOPAKI GRAMY I WYGRYWAMY

• 48 2

• Nareszcie

• 44 0

• BRAWO (1)

WRESZCIE dzięki panowie To mi się podoba ambicja o walka do końca STOCZNIA STOCZNIA STOCZNIA !!!!

• 48 0

• jeszcze tak powtorzyc w sobote

• 12 0

• (2)

czekam aż się fachowcy wypowiedzą tz: XD i pierdołka

• 18 5

• Nie prowokuj baranie. Brawo Stocznia!!! Tak trzymać!!!

• 9 0

• Właśnie, nie prowokuj baranie. Brawo Stocznia!!! Tak trzymać!!!

• 7 0

• Dobry mecz lecz wnioski wyciągnąć trzeba .

Dobry mecz lecz wnioski wyciągnąć trzeba .

• 26 0

• (2)

Brawo. Dolny zjedz. Najsłabszy obrońca.

• 15 16

• Zaraz po Wachowskim i jego podaniami donikad

• 9 10

• może i jest najsłabszy ale przywalić potrafi :)