Futboliści z Sopotu w finale PLFA I

4 lipca 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
Seahawks Sopot awansowali do finału drugiej klasy rozgrywkowej w Polsce. Tym samym wzięli przykład z kolegów z Gdyni, którzy powalczą o mistrzostwo w Toplidze. Seahawks Sopot awansowali do finału drugiej klasy rozgrywkowej w Polsce. Tym samym wzięli przykład z kolegów z Gdyni, którzy powalczą o mistrzostwo w Toplidze.

Futboliści Seahawks Sopot pokonali w Gdańsku Tychy Falcons 27:16 (6:0, 21:8, 0:8, 0:0) i awansowali do finału PLFA I, czyli drugiego poziomu rozgrywek futbolu amerykańskiego. W finale 18 lipca zagrają w Gdyni ze zwycięzcą niedzielnego półfinału pomiędzy Kraków Kings i Wilkami Łódź. Tym samym poszli w ślady Seahawks Gdynia, którzy o mistrzostwo zagrają w Toplidze.

SEAHAWKS
Formacja ataku: Zetazate, Romanowski, Ruczyński, Witanowski, Własiuk, Szwoch, Abraham, Wojewódka, Jarocki, Henicz, Chambers
Formacja obrony: Plesa, Trojanowski, Miotk, Popielewski, Obrębski, Zaniewski, Mazajło, Roshka, Szostakowski, Davydovski, Michoń
Formacja specjalna: Uzdrowski, Burek, Portalski, Zaniewski, Chambers

Niepokonani w tegorocznych rozgrywkach sopocianie już na początku sobotniego meczu zdobyli punkty za sprawą Gabriela Chambersa. Przewagę zdołali jednak podwyższyć dopiero w drugiej kwarcie, po znakomitej akcji na podanie Michała Jarockiego.

- Przy stanie 14:0 w nasze szeregi wdarło się małe rozluźnienie i rywale odpowiedzieli przyłożeniem z podwyższeniem, ale po tym worek z punktami rozwiązał się na naszą korzyść - mówi prezes Seahawks Sopot Michał Radelicki.

W odpowiedzi przyłożył Chambers, a następnie po niecelnym podani gości piłkę przechwycił Peter Plesa co zakończyło się wbiegnięciem w pole punktowe tyszan. Na przerwę gospodarze schodzili prowadząc 27:8.

Goście zastosowali wówczas niebanalną taktykę. Ich drive (seria akcji w kierunku pola punktowego rywali) trwał przez całą trzecią kwartę, zakończoną ich wygraną 8:0.

- Z tego co nam wiadomo, była to celowa zagrywka. Chcieli zmęczyć naszą ofensywę, która gotowała się w tym upale przy linii bocznej. Zakładali, że po takiej długiej przerwie od gry nasi zawodnicy będą nieco "drewniani" i tak też się stało. Przez zastój zrobiło się groźnie, bo nie byliśmy już w stanie zdobyć punktów. Na szczęście mieliśmy świetnych zmienników, a przechwyt Krystiana Trubisza na 4 minuty przed końcem ustawił mecz - wyjaśnia Radelicki.

Jastrzębie po bezbłędnym sezonie zasadniczym i wygranym półfinale, mogą przygotowywać się do walki o mistrzostwo PLFA I. 18 lipca w Gdyni zagrają z triumfatorem niedzielnego starcia pomiędzy Kraków Kings i Wilkami Łódź. Stawką finału będzie udział w barażu z najsłabszą drużyną Topligi, czyli Kozłami Poznań.

Przypomnijmy, że wcześniej do finału najwyższej klasy rozgrywkowej awansowali Seahawks Gdynia, którzy 11 lipca we Wrocławiu będą bronić mistrzostwa kraju.

GDYŃSCY FUTBOLIŚCI BĘDĄ BRONIĆ MISTRZOSTWA POLSKI

Opinie (1)

• Na stronie PLFA widnieje następująca informacja:

"Tym samym pierwszoligowy beniaminek awansował do finału, który zostanie rozegrany 18 lipca w Gdyni."

To gdzie w końcu ma się rozegrać ten finał PLFA I?