Koszykarki Basketu przegrały z Energą

15 lutego 2015 (artykuł sprzed 9 lat)

14 punktów i 10 zbiórek Eweliny Gali nie wystarczyło by zatrzymać Energę. Gdynianki zatrzymały się tym samym na dwóch zwycięstwach, ale i tak zdołały postawić się wyżej notowanym rywalkom z Torunia. 14 punktów i 10 zbiórek Eweliny Gali nie wystarczyło by zatrzymać Energę. Gdynianki zatrzymały się tym samym na dwóch zwycięstwach, ale i tak zdołały postawić się wyżej notowanym rywalkom z Torunia.

Koszykarki Basketu Gdynia przegrały z Energą Toruń 67:83 (22:19, 18:16, 11:20, 16:28). Dzięki dobrej dyspozycji w rzutach zza łuku podopieczne Vadima Czeczuro przez blisko 35 minut gry były bliskie sprawienia sensacji i odniesienia trzeciego zwycięstwa z rzędu. Końcówka spotkania należała jednak do wyżej notowanych rywalek. Wśród przegranych double-double popisała się Ewelina Gala. W środę o godz. 17:45 gdynianki zagrają na wyjeździe z CCC Polkowice.

BASKET: Gala 14 (1x3, 10 zb.), Dorogobuzowa 13 (1x3, 5 zb.), Stankiewicz 10 (2x3), Jakubiuk 4, Brown 3 (1x3) oraz Miłoszewska 19 (1x3, 7 zb.), Adamowicz 3 (1x3), Naczk 1, Różyńska 0

ENERGA: Reid 16 (5 zb.), Pawlak 16, R.Harris 4 (7 zb.), A.Harris 2, Misiuk 1 oraz Ajduković 15, Jackson 11 (5 as.), Walich 7, Fikiel 6, Suknarowska 5, Makowska 0

GDYNIANKI ODBIŁY SIĘ OD DNA TABELI TBLK

Po dwóch zwycięstwach z rzędu w Tauron Basket Lidze Kobiet nad KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. i Chemat Basketem Konin, gdyniankom przyszło zmierzyć się z zespołem ze ścisłej czołówki tabeli. Energa przyjechała nad morze z bilansem 13 zwycięstw i 4 porażek, czyli dokładnie odwrotnym niż ten, którym legitymowały się podopieczne Vadima Czeczuro. Mało tego, poprzednie starcie obydwu drużyn w Toruniu zakończyło się zwycięstwem Energi 102:73.

KOSZYKARKI BASKETU PORAŻONE PRZEZ ENERGĘ

Niedzielne spotkanie rozpoczęło się jednak pod dyktando gospodyń, które już po niespełna 3 minutach miały na koncie dwa trafienia zza łuku w wykonaniu Angeliki StankiewiczTiffany Brown. Po celnych rzutach wolnych tej pierwszej gdynianki prowadziły 10:6. Chwilę później Basket prowadził 14:9 i choć torunianki zdołały odrobić te straty w 30 sekund po rzutach Aleksandry PawlakMaurity Reid, gospodynie odzyskały przewagę jeszcze przed końcem otwierającej kwarty.

Energa punktowała głównie spod kosza, natomiast Basket z powodzeniem szukał szans przede wszystkim z dystansu. Do przerwy gdynianki tylko na chwilę pozwoliły sobie odebrać prowadzenie i mimo kiepskiej skuteczności w rzutach za 2 punkty, dobrze spisywały się zza łuku (6 celnych na 12 prób przy 1/6 Energi do przerwy). Tym samym do szatni schodziły z 5-punktową zaliczką.

Niestety, po powrocie na parkiet podopieczne trenera Czeczuro nie były w stanie trafić do kosza przez 2,5 minuty. Tę niemoc skrupulatnie wykorzystały przyjezdne, które ustrzeliły serię 7:0 i wyszły na prowadzenie. Gdynianki przestały trafiać z dystansu i przegrały trzecią kwartę.

- Przez większą część meczu walczyłyśmy jak równy z równym. Na początku drugiej połowy straciłyśmy trochę koncentracji i przez to zaczęłyśmy tracić prowadzenie - przyznała Dominika Miłoszewska.

W czwartej, gdy traciły do rywalek już 8 punktów, zza łuku trafiła Stankiewicz, a akcję dwa plus jeden wykorzystała skuteczna Dominika Miłoszewska, którą rywalki często musiały powstrzymywać faulami. Basket przegrywał już tylko 59:61 i wydawało się, że w końcówce spotkanie będzie trzymać kontakt z toruniankami.

Stało się jednak inaczej. Gdynianki zaliczyły kolejny przestój oddając niecelne rzuty, a Energa zdobyła 10 punktów z rzędu i na niespełna 2 minuty przed końcem gry prowadziła już 76:62. O czas dwukrotnie prosił trener Czeczuro, ale fatalnej ostatniej kwarty nie udało się już uratować.

- Graliśmy dzisiaj z zespołem euroligowym i wiedzieliśmy, że czeka nas ciężka walka. Przez trzy kwarty udawało nam się dotrzymać kroku. Agresywna obrona torunianek w drugiej połowie dała nam się we znaki i trochę się pogubiliśmy. Staraliśmy się penetrować, a gdy to przestało przynosić efekty, oddawaliśmy zbyt wiele rzutów z dystansu. Mimo wszystko dziękuję moim zawodniczkom, za postawę w dzisiejszym meczu. Szczególnie tym podkoszowym, gdyż przewaga torunianek w tym elemencie gry była widoczna gołym okiem. Teraz przyjdzie czas na analizę i wyciągnięcie wniosków z naszej gry w czwartej kwarcie - podsumował mecz szkoleniowiec gdynianek.

W zwycięskim zespole niespełna 17 minut zagrała Małgorzata Misiuk. Podkoszowa, która jeszcze w minionym sezonie była liderką gdynianek, nie wyrządziła im jednak wielkiej krzywdy podczas powrotu do Gdynia Areny. Oddała tylko dwa rzuty z gry, a jedyny punkt zdobyła z linii rzutów osobistych.

Wyniki 18 kolejki

• BASKET GDYNIA - Energa Toruń 67:83 (22:19, 18:16, 11:20, 16:28)
  • Wisła Can-Pack Kraków - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 68:64 (17:17, 21:13, 18:17, 12:17)
  • MKK Siedlce - Glucose ROW Rybnik 72:85 (16:26, 20:23, 17:21, 19:15)
  • CCC Polkowice - Artego Bydgoszcz 57:66 (15:10, 20:19, 7:27, 15:10)
  • Ślęza Wrocław - Pszczółka AZS UMCS Lublin 67:63 (16:18, 17:14, 13:14, 21:17)
  • Widzew Łódź - Chemat Basket Konin 78:89 (17:24, 16:26, 22:13, 23:26)
  • Mecze rozegrane awansem z 20. kolejki:
  • CCC Polkowice - BASKET GDYNIA 66:51 (15:20, 17:12, 15:10, 19:9)
  • Glucose ROW Rybnik - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 66:77 (19:22, 15:23, 10:15, 22:17)

Opinie (14) 1 zablokowana

• Walczyly

Ale nie dały rady. Świetna Miłoszewska, Gala i Dorogobuzowa też dobrze zagrały. Największa różnica była jednak na obwodzie...

• 8 8

• Dziwny mecz

Według mnie dziewczyny wyszły na mecz albo zmęczone albo sfochowane a napewno bez wiary w zwycięstwo. Biegały jakby im ktoś nogi powiązał. Monika Naczk spowalnia grę i może lepiej przesunąć ją na pozycję 2, czemu taka słaba rotacja, Karina Różyńska też potrafi rzucać z dystansu. No i 21 strat przy 9 asystach!!! Dobry mecz Dydy, Eweliny Gali i Katii
    Ale co tam, był czas przywyknąć. Na mecze będę dalej przychodził i kibicował.

• 9 5

• Czyli jak zwykle premia (pensja) za styl a nie za wynik.

Ale to dla trenera wystarczy.

• 5 2

• Mecz

Artykuł winien się zaczynać: 19 punktów Miłoszewskiej nie zatrzymało Katarzynek, ani Gala z 14.

• 5 4

• Nie będzie miejsca w ósemce

Sympatyczne gdynianki raczej nie dadzą rady w walce o awans do ósemki. Walczyły, ale własne błędy nie pozwoliły w czwartej kwarcie nawiązać walki. Słabo Brown i Stankiewicz. Ale warto było przyjść.

• 10 3

• Gala

Gala to Gala, Miłoszewska dopiero wchodzi w koszykówkę, fakt że miała dwa lepsze mecze, ale nie róbmy z tej dziewczynki gwiazdy, bo zero gra w obronie a czasem jak robi dwutakt to boje się że się połamie. Jest bardzo flegmatyczna i jeśli nie poprawi tego i nie będzie myślała w obronie to zero przyszłości. Pokory troszkę.

• 9 3

• Sport&Show&Biznes (1)

To nie paczka na czołówkę.
    Jak Katarzynki włączyły po przerwie ENERGIĘ to było po ptakach.

• 9 2

• Kto w przyszłym sezonie zagra zadecyduje kasa a nie sentyment.
      Ogrywają się,robią sobie sportowe CV pod przyszłe zatrudnienie. I tyle.

• 4 0

• To nie paczka na ekstraklasę (2)

Dobrze, że Konin wygrał z Widzewem i mamy jeszcze dziesiąte miejsce na chwilę.
    Najgorsze, że Politechnika oddając swoje najlepsze zawodniczki na mecz z Toruniem przegrała w Aleksandrowie Łódzkim i skomplikowała sobie sprawę awansu do finałowej czwórki I ligi.

• 4 4

• nie wyjdzie na dobre

Chyba ten pomysl basketu w Gdyni i naPG nie wyjdzie. Szkoda troche mlodych zawodniczek w tym wszystkim bo juz czasem chyba nie wiedza dla kogo graja...

• 5 1

• Ciekawy eksperytment wychowawczy z tematu: "przywiązanie do barw klubowych"

Za chwilę decydujące mecze o utrzymanie (Basket) i awans (Politechnika). W przyszłym sezonie obydwie drużyny (kluby) w tej samej lidze wystąpić nie będą mogły z grupą zawodniczek grających i tu i tu. Czy interesy prezesów klubów i zawodniczek a o trenerach nie zapominając będą zbieżne?

• 6 2

• Pomysł I ligi i Ekstraklasy się sprawdza. Dziewczyny nabierają ogłady, coraz lepiej radzą sobie w rozgrywkach ekstraklasy poprzez grę/ogrywanie w I lidze.
    Jeszcze 2 miesiące temu było widać, że mają duży respekt przeciwko silniejszym przeciwniczkom i przegrywały sromotnie, a z meczu na mecz coraz lepiej to wygląda. Nie chcę być nadmiernym optymistą, ale te same dziewczyny w przyszłym sezonie + 1 więcej wysoka zagraniczna i poziom 6-7 miejsca może być osiągalny.