Serb Pavlović oblał testy

18 stycznia 2012 (artykuł sprzed 12 lat)

Bramkę na remis w ostatniej minucie zdobył dla Lechii Paweł Nowak. Bramkę na remis w ostatniej minucie zdobył dla Lechii Paweł Nowak.

Piłkarze Lechii w drugim tegorocznym sparingu zremisowali w Kołobrzegu z Kotwicą 1:1 (0:0). Jedynego gola dla biało-zielonych strzelił w ostatniej minucie meczu Paweł Nowak. Słabo w środowym spotkaniu zaprezentował się testowany obrońca Petar Pavlović. Serb w Gdańsku angażu nie dostanie.

Bramki dla Lechii: Paweł Nowak (90)

LECHIA: Buchalik - Pavlović, Vućko, Bąk, Hajrapetjan - Surma, Janicki - Nowak, Późniak, Wiśniewski - Lukjanovs oraz Pawłowski, Kostrzewa, Duda, Deleu, Andriuskevicius, Bobrowski, Kożans, Pietrowski.

Środowy mecz był dla podopiecznych Pawła Janasa przerywnikiem od ciężkiej pracy nad budowaniem formy podczas zgrupowania oraz okazją do testowania różnych ustawień taktycznych. Zamknął też pierwszy etap przygotowań do ligowej wiosny.

Pierwsza połowa sparingu w Kołobrzegu to przede wszystkim wyrównana, lecz nizbyt porywająca gra w środkowej części boiska. Sytuacji bramkowych było niewiele, a jeśli już się zdarzały, piłkarzom brakowało wykończenia akcji. Tak było w przypadku Piotra Wiśniewskiego, który zmarnował okazję mogącą dać prowadzenie biało-zielonym.

Po zmianie stron obraz gry nie różnił się za bardzo od pierwszej części meczu. Trener Janas rotował składem wprowadzajac na boisku ośmiu nowych piłkarzy. W 77. minucie spotkania na prowadzenie wyszli kołobrzeżanie. W sytuacji sam na sam z piłkarzem rywali bezradny okazał się bramkarz Lechii Michał Buchalik. Co ciekawe, nie znamy personaliów strzelca pierwszej bramki, gdyż nie chciał ich zdradzić trener Kotwicy Wojciech Polakowski.

Biało-zieloni udanie odpowiedzili dopiero w ostatniej minucie, kiedy po dośrodkowaniu z lewej strony boiska i zamieszaniu w polu karnym drogę do bramki rywali znalazł Paweł Nowak, który z najbliższej odległości posłał piłkę do siatki.

W pierwszym sparingowym spotkaniu rozgrywanym jeszcze w Niechorzu, gdzie Lechia spędzała obóz przygotowawczy, gdańszczanie wygrali 2:1 z Flotą Świnoujście. Środowy remis z Kotwicą raczej nie napawa optymizmem, ale należy pamiętać, że piłkarze przystąpili do niego mając za sobą ostre treningi na zgrupowaniu.

- Trudy obozu czuliśmy w nogach i to było widać podczas tego spotkania - przyznał kierownik Lechii Jarosław Pajor.

- Jeszcze wczoraj piłkarze dostali mocny wycisk w siłowni. Ta praca ma zaprocentować w lidze. Natomiast dzisiejsza gra była przerywnikiem od ciężkich zajęć i okazją do sprawdzenia różnych wariantów gry - dodał Tomasz Borkowski asystent trenera Janasa.

Mecz był sprawdzianem dla testowanego przez Lechię Petara Pavlovicia (czytaj tutaj). Serb zaprezentował się jednak słabo i nie przekonał do siebie sztabu szkoleniowego. Tym samym nie dostanie on angażu w gdańskim klubie.

Zabrakło natomiast Patryka Tuszyńskiego (więcej o nowym nabytku Lechii tutaj)Tomasza Dawidowskiego. Tuszyński w dalszym ciągu narzeka na lekki uraz mięśnia dwugłowego, zaś "Dawid" wciąż zmaga się z przeziębieniem. Do pełni sił wraca również Josip Tadić. Choć w środę żaden z nich nie pojawił się na boisku, wszyscy wznowili już treningi i w najbliższym czasie powinni być w pełnej dyspozycji.

W sobotę Lechię czeka sparing z grudziądzką Olimpią. Spotkanie odbędzie się na obiekcie ze sztuczną murawą. Przy obecnych warunkach pogodowych w poszukiwaniu tejże, biało-zieloni zmuszeni są udać się do Malborka.

- Mecz odbędzie się w Malborku, gdyż w Gdańsku ciężko znaleźć o tej porze roku odpowiednio dobrze przygotowaną sztuczną nawierzchnię. Poza tym Malbork jest w połowie drogi między Gdańskiem a Grudziądzem. Na tamtejszym obiekcie jest dobre boisko. W Gdańsku planujemy natomiast zagrać sparing z Zawiszą zaplanowany na 11 lutego, aczkolwiek jest to przede wszystkim kwestia warunków pogodowych - tłumaczy decyzję klubu rzecznik Michał Lewandowski.

Pozostałe zimowe sparingi Lechii:
14.01 (Niechorze) Flota Świnoujście 2:1 (1:0) przeczytaj relację
Bramki dla Lechii: Ivans Lukjanovs, Rafał Janicki

21.01 (Malbork), godzina 10.00) Olimpia Grudziądz
25.01 (Turcja) Universatea Cluj (Rumunia)
28.01 (Turcja) Rapid Bukareszt (Rumunia)
02.02 (Turcja) Zorja Ługańsk (Ukraina)
11.02 (Gdańsk?) Zawisza Bydgoszcz

• bedzie cienko (6)

Widzę ze Janosik nic nie zdziała w tym klubie.

• 54 14

• ty jasnowidz to pewnie Ruch spadnie skoro przegrał z IV ligowym przebojem Wolbrom a Fornalik nic nie zdziała oj znawcy znawcy (1)

• Z optymizmem w przyszłość (1)

Na obozie w Niechorzu piłkarze Lechii największy nacisk kładli na wzmocnienie mięśni kciuka. Długie godziny spędzone podczas gry na PSP, dały podobno rewelacyjne rezultaty. Teraz tylko „wyczerpujący” obóz w Turcji, który ma na celu poprawienie karnacji skóry i można z wielkim optymizmem zaczynać sezon.

• 88 7

• W koncu macie mecze na ktore zaslugujecie. Oj cos czuje ze nawet donek sie wypnie na was a nie wy na niego. Gratuluje :)

• 2 2

• no to sie zatrzymali na kotwicy:/

• 32 5

• LG

To tylko mecz kontrolny ja wolę żeby teraz przegrywali a wygrywali w lidze . Przypomnę że latem wygrywali sparingi a jak było w sezonie wszyscy wiemy, są zajechani po zgrupowaniu kondycyjnym teraz technika i regeneracja w Turcji ale transfery to obowiązkowo 1 prawy obrońca 1- rozgrywający 1 - skrzydłowy 1-dobry napastnik

• 14 7

• "...dla biało-zielonych strzelił w ostatniej minucie meczu..." no to chociaz dreszczyk emocji byl

to będzie baaaardzo emocjonująca runda!!!

• 37 2

• Z takimi wynikami akurat pasują do I a nawet do II ligi (2)

• 26 12

• jakimi wynikami ??? sparingów - widać chłopie ,ze nie grałes nigdy. jedno ci powiem po takim obozie nie wstałbys z wyra przez (1)

tydzień nie mówiąc o bieganiu, nie usprawiedliwiam tylko patrzę trzeżwo mają wygrywac w lidze. Ruch przegrał z przebojem amatorskim zespołem - o niczym to nie świadczy ani o piłkarzach ani o Fornaliku