Osiem medali dla Gdyni podczas MP w wushu

30 czerwca 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
Mistrzostwa Polski w Warszawie były udane dla gdyńskiej sekcji Shaolin Kung Fu. W górnym rzędzie od lewej: Maksymilian Dziecielski, Robert Rompczyk, Maksymilian Murszewski i Jakub Dziecielski. Dolny rząd: Dariusz Dziecielski, Monika Muszyńska, Krzysztof Brzozowski, Mistrzostwa Polski w Warszawie były udane dla gdyńskiej sekcji Shaolin Kung Fu. W górnym rzędzie od lewej: Maksymilian Dziecielski, Robert Rompczyk, Maksymilian Murszewski i Jakub Dziecielski. Dolny rząd: Dariusz Dziecielski, Monika Muszyńska, Krzysztof Brzozowski,

Trze srebrne i pięć brązowych medali zdobyli zawodnicy gdyńskiej sekcji Shaolin Kung Fu podczas międzynarodowych mistrzostw Polski chińskich sztuk walki wushu w Warszawie. Podopieczni Krzysztofa Brzozowskiego nawiązali wyrównaną walkę z członkami reprezentacji Polski. Po dwa brązowe i jeden srebrny medal w formach bezkontaktowych wśród seniorów sięgnęła Monika Muszyńska.

Międzynarodowe mistrzostwa Polski w wushu rozegrano po raz dwudziesty. Jubileuszowa impreza odbyła się w ramach XI Grand International Wushu Festival. Do stolicy zjechało 260 zawodników z 31 klubów, w tym ekipy z Rosji, Białorusi i Słowacji. Gdyńską sekcję Shaolin Kung Fu reprezentowało 9 zawodników.

Aż trzy medale zdobyła startująca w kategorii seniorów Monika Muszyńska. 18-latka, która przed rokiem sięgnęła po dwa złote i jeden brązowy krążek, tym razem musiała zadowolić się nieco skromniejszym, ale i tak imponującym dorobkiem. Muszyńska zdobyła srebro w bezkontaktowych formach z kijem, zaś w formach ręcznych i z mieczem przypadł jej brąz.

Srebrny medal w walkach seniorów w kategorii do 85 kg zdobył Dariusz Dziecielski, który w formach z bronią długą znalazł się tuż za podium.

Kolejne trzy medale gdyński klub zdobył w kategorii wiekowej juniorów 12-14 lat. Srebro w formach ręcznych północnych zdobył Robert Rompczyk, a tuż za nim na podium uplasował się Eryk Działo. O krok od medalu był Michał Szulist, ale powetował sobie stratę wskakując na najniższy stopień podium w formach z szablą.

W rywalizacji juniorów w wieku 9-11 lat brązowy krążek w formach ręcznych północnych zdobył Maksymilian Maruszewski, któremu niewiele zabrakło by ten sukces powtórzyć również w formach z szablą i ręcznych południowych.

Gdyński klub reprezentowali także inni juniorzy: Jakub Dziecielski (4. miejsce - formy ręczne północne, 13. miejsce formy z szablą), Beniamin Kłosowski (5. miejsce - formy ręczne północne), Maksymilian Dziecielski (6. miejsce -formy ręczne północne, 8. miejsce - formy z szablą).

Sekcja chińskich sztuk walki Shaolin Kung Fu założona została przez Krzysztofa Brzozowskiego, na co dzień pracownika Uniwersytetu Gdańskiego, dra nauk chemicznych. Brzozowski sztukami walki zajmuje się od 1991 roku. W wushu szkolił się pod okiem najlepszych ekspertów: Sławomira Pawłowskiego, mnichów Shi Su Gang, Shi De Qiang, Shi De Qi, Shi Xing Shen, Shi De Hong oraz u trenera kadry narodowej Chin w sanda Wang Lining. W 2009 roku w Warszawie wywalczył srebrny medal mistrzostw Europy, a w 2010 w Chinach sięgnął po brązowy medal mistrzostw świata.

Sekcja bierze udział w działaniach promocyjnych chińskich sztuk walki. Są to seminaria oraz pokazy połączone z warsztatami. Co roku organizuje pokazy na obchodach chińskiego nowego roku na Uniwersytecie Gdańskim. Shaolin Kung Fu zaprasza na treningi dzieci, młodzież i dorosłych. Zajęcia odbywają się w Zespole Szkół nr 9 w Gdyni przy ul. Chylońskiej 227. Zapisy i informacje na ich temat pod numerem telefonu 608-707-362 oraz na stronie internetowej.