Atom Trefl przedostatni w Karpaczu

24 września 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
aktualizacja: godz. 15:09 (25 września 2016)
Pierwszego dnia turnieju urazu wykluczającego z gry doznała Klaudia Kulig. Nie wiadomo jeszcze ile potrwa przerwa podstawowej libero Atomu Trefla. Pierwszego dnia turnieju urazu wykluczającego z gry doznała Klaudia Kulig. Nie wiadomo jeszcze ile potrwa przerwa podstawowej libero Atomu Trefla.

Zwycięstwem 3:2 (25:12, 23:25, 25:11, 18:25, 23:21) nad SMS PZPS Szczyrk zakończyły udział w Turnieju Narodów w Karpaczu siatkarki Atomu Trefla. Wcześniej wyrwały dwa sety Impelowi Wrocław, ale ostatecznie uległy 2:3 (14:25, 20:25, 25:20, 26:24, 13:15). Natomiast w piątek okazały się wyraźnie słabsze od mistrza Niemiec, drużyny Dresdner SC. W żadnym z setów nie potrafiły dobić chociażby do 20 punktów i uległy 0:3 (17:25, 15:25, 18:25).

Atom Trefl Sopot - SMS PZPS Szczyrk 3:2 (25:12, 23:25, 25:11, 18:25, 23:21)

ATOM TREFL:
Gajewska 2 punkty, Damaske 17, Bednarek 14, Goliat 14, Fedusio 15, J. Łukasik 16, Bodasińska (libero) oraz Mras, Grzmocińska, Mielczarek, M. Łukasik 5

SMS PZPS: Nowacka 1, Różański 15, Ad. Muszyńska 7, Murek 18, Świrad 8, Różyńska 1, Stenzel (libero) oraz Serowiecka 1, Sobiszewska 2, Górecka 4, Michalewicz 5, Al. Muszyńska 1, Żurawska (libero)

W ostatnim meczu turnieju w Karpaczu zespół Atomu Trefla Sopot miał dwa oblicza. W pierwszym i trzecim secie deklasował swoje rywalki, odskakiwał od początku i później tylko powiększał przewagę, wygrywając w tych odsłonach do 11 i 12. W partiach następujących po tych efektownych zwycięstwach w sopockich szeregach następowało rozprężenie i porażki.

O wszystkim zdecydował więc tie-break. W nim również nie brakowało zwrotów sytuacji. Sopocianki przegrywały 11:12, by zdobyć trzy punkty z rzędu i zapewnić sobie dwie piłki meczowe. Nie wykorzystały ich jednak i ostatecznie siatkarski thriller wynikiem 23:21.

W niedzielnym meczu Atom Trefl znakomicie zaprezentował się w bloku i zagrywce. W tym pierwszym elemencie brylowała Justyna Łukasik, autorka 11 punktowych bloków oraz Karolina Bednarek, która blokowała pięciokrotnie. Po pięć punktowych serwisów zaliczyły z kolei Karolina GoliatMagdalena Damaske.

Atom Trefl Sopot - Impel Wrocław 2:3 (14:25, 20:25, 25:20, 26:24, 13:15)

Impel:
Ptak 11, Konieczna 14, Cembrzyńska 6, Bałucka 10, Hancock 10, Mędrzyk 20, Stasiak (libero) oraz Wysocka, Sikorska 1, Kaczor 1, Courtney 6

ATOM TREFL: Mras 1, Bednarek 8, Damaske 11, Goliat 7, Mielczarek 4, J. Łukasik 17, Bodasińska (libero) oraz Fedusio 16, Grzmocińska, Gajewska 1, M. Łukasik 10, Kulig (libero)

Dwa pierwsze sety w starciu z Impelem wskazywały na to, że Atom Trefl ponownie zostanie zbity przez rywala. Trener Piotr Matela starał rotować składem, wpuścił na boisku ostatnio zakontraktowane, młode przyjmujące Monikę Fedusio oraz Joannę Grzmocińską, dla których każda minuta na boisku Orlen Ligi w nowym sezonie będzie cennym doświadczeniem.

Druga z nich była na boisku od początku trzeciej partii, w niej na rozegraniu pojawiła się Natalia Gajewska, a na ataku Martyna Łukasik, czyli siatkarki, które powinny być od pierwszego meczu ligowego w podstawowym składzie. I wtedy obraz gry się zmienił. Atomówki wygrywały seta, następnie kolejnego i doprowadziły do tie-breaka.

W nim podrażnione rywalki prowadziły już 6:1, 8:2 i 12:5. Wtedy Atomówki ponownie pokazały walkę o każdą piłkę. Do tego doszła dobra zagrywka Justyny Łukasik, bloki Karoliny Bednarek i zrobiło się tylko 12:10 dla wrocławianek. Sopociankom udało się także zdobyć kolejny punkt jednak od tego momentu zaczęła się wymiana, która przyniosła Impelowi zwycięstwo w partii 15:13.

Atom Trefl Sopot - Dresdner SC 0:3 (17:25, 15:25, 18:25)

ATOM TREFL:
Gajewska, Bednarek 3, Damaske 10, M. Łukasik 8, Fedusio 5, J. Łukasik 4, Kulig (libero) oraz Mras 2, Grzmocińska 1, Goliat 5, Bodasińska (libero)

Dresdner SC: Apitz 2, Johnson 15, Strumilo 9, Cross 5, McMahon 12, Schwabe 9, Schoot (libero)

Siatkarki Atomu Trefla pojechały do Karpacza zbierać kolejne doświadczenie przed nowym sezonem. Tym razem, w Turnieju Narodów trafiły na rywali, którzy znacząco podnoszą poziom gry. Tak było w piątkowym starciu z mistrzem Niemiec, drużyną Dresdner SC.

W ŚWIECIU ATOMÓWKI ZAGRAŁY 18 SETÓW W 30 GODZIN

Rywalki weszły lepiej w mecz już od pierwszych piłek i szybko objęły prowadzenie 5:2. Po kilku wymianach, dzięki dobrym zagrywkom Martyny Łukasik oraz atakom Moniki FedusioMagdaleny Damaske sopocianki objęły prowadzenie 9:6. Po czasie dla trenera gości jego drużyna odzyskała inicjatywę. I choć w ostatnią część seta sopocianki wchodziły przegrywając tylko 17:18, to 7 kolejnych punktów padło łupem przeciwniczek. W tym czasie urazu doznała podstawowa libero Atomu Trefla Klaudia Kulig, którą na boisku zastąpiła Anna Bodasińska.

GENY SPORTOWE I POLSKIE ATAKUJĄCEJ ATOMU TREFLA

Seryjnie tracone punkty były zmorą Atomówek już do końca spotkania. W drugiej partii nie powstrzymała tego zmiana rozgrywającej z Natalii Gajewskiej na Dominikę Mras. Niemki kontrolowały przebieg partii, wygrywając ostatecznie 25:15.

Trzeciego seta na rozegraniu zaczęła Mras, a miejsce młodszej z sióstr Łukasik po przekątnej z nią zajęła Karolina Goliat. Wynik partii był wyrównany do stanu 13:12 dla Atomu Trefla. Później sopocianki znów utknęły w jednym ustawieniu, tracąc sześć punktów z rzędu.