Siódmy mecz bez zwycięstwa gdańskich piłkarzy

jag., Marta
19 marca 2012 (artykuł sprzed 12 lat)

Abdou Razack Traore Abdou Razack Traore

Piłkarze Lechii mogą mieć satysfakcję, że jako pierwsi w tym roku w ekstraklasie odebrali punkty rewelacyjnej Koronie Kielce. Biało-zieloni tak jak zapowiadali, nie ustąpili agresywnie grającym rywalom ani na centymetr, co Jakub Wilk okupił potężnym guzem nad lewym okiem, a pomocnik przyjezdnych, Vlastimir Jovanović pięcioma szwami na rozbitej głowie. Jednak po bezbramkowym remisie na PGE Arenie w gdańskim zespole nie może być zadowolenia, gdyż to już siódmy mecz ligowy bez zwycięstwa. W dodatku na obiekcie w Letnicy zanotowano najniższą frekwencję w tym sezonie. Ponadto goście narzekali, że nie podyktowano im dwóch karnych!

Pawłowski - Deleu, Bąk, Janicki, Wilk - Surma, Hajrapetjan - Lukjanovs, Traore, Kosecki - Grzelczak
Sędziowie: Lyczmański (Bydgoszcz) oraz Daszkiewicz i Ignatowski
Widzów: 10 565
Małkowski – Golański, Kijanskas, Stano, Lisowski – Vuković, Jovanović – Korzym, Sobolewski, Kuzera – Gołębiewski
  • 62' Lukjanovs Zmiany Wiśniewski
  • 72' Grzelczak Zmiany Duda
  • 81' Hajrapetjan Zmiany Bajić
Zmiany Zmiany
  • 59' Kuzera Zmiany Kiełb
  • 69' Jovanović Zmiany Lenartowski
  • 78' Gołębiewski Zmiany Lech
  • 45' Hajrapetjan
Kartki Kartki
  • 18' Kuzera
  • 40' Golański
  • 87' Sobolewski

Dwa razy byliśmy faulowani w polu karnym, ale sędzia nie wskazał na jedenasty metr, widocznie tego nie zauważył - mówił Leszek Ojrzyński, mając na myśli ostrą interwencję w pierwszej połowie Wojciecha Pawłowskiego na Danielu Gołębiewskim oraz upadek w polu karnym po przerwie Macieja Korzyma po interwencji Jakuba Wilka. -Graliśmy o zwycięstwo. Jednak ten punkt też trzeba uszanować, gdyż dochodziło wielu do groźnych spięć, a w końcówce to gospodarze mogli strzelić bramkę - dodał szkoleniowiec Korony.

Lechia pozostaje bez zwycięstwa od 15. kolejki, gdy u siebie pokonała Ruch Chorzów 1:0. -Dziękuję chłopakom, że podjęli walkę. Cieszę się, że wytrzymali kondycyjnie to starcie. Szkoda tylko, że po pięciu meczach mamy tylko cztery punkty. To mało. W kolejnych meczach zmuszeni jesteśmy już zacząć wygrywać - przyznał Paweł Janas, szkoleniowiec biało-zielonych.

• Paweł Janas

Zgodnie z oczekiwaniami trener Janas dokonał jedną zmianę w "11", która w ostatniej tygodniu rozpoczynała mecz w Zabrzu, po pauzie za kartki wrócił na prawą stronę obrony Deleu (LECHIA), a miejsce na ławce zajął Pietrowski
Większe zmiany w "18" Lechii. Miejsce na ławce stracili rutynowani gracze: Nowak i Dawidowski, po raz pierwszy w kadrze meczowej wiosną znalazł się zaś Poźniak
Korona w tym samym zestawieniu, w którym przed tygodniem wygrała we Wrocławiu
"Korona tylko zwycięstwo" - tak przywitała kielczan około 200-osobowa grupa kibiców gości
szybko goście zagłuszeni przez gospodarzy, którzy skandują: "Lechijko tylko zwycięstwo"
1'
mecz rozpoczęła Lechia, która dzisiaj grała w białych koszulkach, spodenkach i getrach, Korona tradycyjnie stroje
2'
w polu karnym rywali próbował dojść do piłki Kosecki (LECHIA), ale nie dał rady
3'
od początku doping dla Lechii, choć to jedna z najniższych frekwencji w tym sezonie, dokładną liczbę widzów tradycyjnie podamy w przerwie, gdy ogłosi ją gdański klub, dotychczas najmniej widzów było na spotkaniu z Polonią Warszawa (11 342)
5'
Grzelczak (LECHIA) w roli lewoskrzydłowego, próba dośrodkowania, nie dotarła piłka do Traore (LECHIA), ale będzie róg dla Lechii
5'
żaden z lechistów nie doskoczył do piłki dośrodkowywanej z rogu przez Hajrapetjana (LECHIA)
6'
goście pod bramką Lechii, piłkę wrzucił Lisowski (KORONA), a strzelał Korzym (KORONA), piłka obok słupka
7'
tym razem z dystansu uderzenie Gołębiewskiego (KORONA), celne, ale Pawłowski (LECHIA) bez kłopotu łapie piłkę
8'
Pawłowski (LECHIA) ostro zaatakowany w polu bramkowym przez Stano, bramkarz gospodarzy utrzymał piłkę w rękach, którą wyłapał po dośrodkowaniu
11'
głośny doping dla Lechii, może on zmobilizuje gospodarzy, bo na razie mają kłopoty, aby wyjść z piłką z własnej połowy, Korona bardzo dobrze gra pressingiem
11'
Traore (LECHIA) zmuszony do cofnięcia się aż na własną połowę po piłkę, gdy tylko przebiegł z nią kilka metrów od razu został sfaulowany
12'
strzał Koseckiego (LECHIA), po nogach obrońców piłka przeszła nad bramką, będzie róg
13'
po rogu Lechia próbowała kontynuować akcje, ale piłka uciekła za linię końcową Lukjanovsowi (LECHIA)
13'
Jovanović (KORONA) próbował uderzyć od razu bezpańską piłkę na 25. metrze od bramki Lechii, nieczysto trafił w futbolówkę i wyszła ona daleko obok słupka
14'
Wilk (LECHIA) zablokował dośrodkowanie Vukovicia (KORONA), róg dla gości
15'
sędzia napomniał przepychających się w polu karnym piłkarzy, po dośrodkowaniu z kornera dobrze piłkę z pola bramkowego wybił Pawłowski (LECHIA)
16'
Lukjanovs (LECHIA) wywalczył trzeci róg dla Lechii, niestety dośrodkowanie znów na głowę kielczan
16'
Surma (LECHIA) ryzykownie, ale niezwykle skutecznie, wślizgiem wybił piłkę spod nóg Korzyma (KORONA)
17'
bardzo dobra okazja Grzelczaka (LECHIA), ale słaby strzał napastnika, Małkowski (KORONA) broni bez kłopotu
18'
Żółtą kartką został ukarany Kuzera (KORONA) po faulu na Janickim
18'
Grzelczak (LECHIA) przed polem karnym próbował powtórzyć akcje z Zabrza i z pierwszej piłki podać do Traore (LECHIA), obrońcy Korony zorientowali się w tym i przecięli podanie
19'
Lechia w natarciu, strzał Koseckiego (LECHIA) zablokowany, a dobitka Lukjanovsa (LECHIA) obok słupka, z tego mogła być bramka
22'
niepewna interwencja obrony Lechii, sytuację musiał atakować Pawłowski (LECHIA), który ostro potraktował Gołębiewskiego (KORONA), na szczęście sędzia nie widział, pociągana za koszulkę
25'
sporo fauli z obu strony, teraz dwa w ciągu kilkunastu sekund, najpierw faulował Stano (KORONA) Grzelczaka (LECHIA), a po chwili Deleu (LECHIA) - Gołębiewskiego (KORONA)
26'
kolejne przewinienie, na wysokości pola karnego Sobolewski (KORONA) przewrócił Deleu (LECHIA)
28'
fatalny kiks Janickiego (LECHIA), ale bez konsekwencji
29'
jeszcze dośrodkowanie Lisowskiego (KORONA), strzelał głową Korzym (KORONA), zbyt słabo na Pawłowskiego (LECHIA), piłka w rękach bramkarza Lechii
29'
tym razem Janicki (LECHIA) wybił piłkę poza boisko, róg dla gości
30'
narada Lisowskiego (KORONA) i Sobolewskiego (KORONA) w narożniku boiska, wrzucać będzie ten pierwszy lub też zagrają krótko
30'
kielczanie przekombinowali, była wrzutka, ale do nikogo
31'
Grzelczak (LECHIA) leżał na boisku, ale rywale czysto wybili mu piłkę spod nóg
31'
mamy dane z posiadania piłki, Korona 52 procent, Lechia 48
33'
od kilku minut gra toczy się głównie w środku boiska
36'
na boisku niewiele się dzieje, publiczność umila sobie czas sama, z jednego sektora skandowanie "Kto wygra mecz", z innych odpowiedź "Lechia!"
37'
pierwsze gwizdy zniecierpliwienia na trybunach, Lechia nie może opuścić własnej połowy
38'
Sobolewski (KORONA) poskarżył się sędziemu na Deleu (LECHIA), ale kartki nie ma, arbiter poprzestał na przyznaniu wolnego Koronie
38'
Pawłowski (LECHIA) minął się z piłką przy dośrodkowaniu, ale naprawił swój błąd, broniąc strzał Kuzery
39'
próba kontry Lechii, ale Lukjanovs (LECHIA) nie znalazł nikogo z kolegów w polu karnym
40'
Żółtą kartką został ukarany Golański (KORONA) nie tyle za faul na Wilku, co za protesty po gwizdku sędziego
42'
Lisowski (KORONA) ryzykownie, gdyż mają "na plecach" Lukjanovsa (LECHIA) odegrał do bramkarza po dośrodkowaniu Grzelczaka (LECHIA)
44'
Korona zadowolona z wyniku gra na jego utrzymanie, zaczynają się podania do bramkarza
45'
Żółtą kartką został ukarany Hajrapetjan (LECHIA) po fauli na Korzymie
45'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. NIE DOCZEKALIŚMY SIĘ GOLI Natomiast było aż 25 przewinień, 10 Lechii, 15 Korony
najniższa frekwencja w meczach ekstraklasy na PGE Arenie! Na trybunach jest dzisiaj zaledwie 10 565 kibiców!
46'
Goście rozpoczeli grę w drugiej połowie
46'
Pawłowski (LECHIA) pewnie łapie piłkę
47'
Akcja lewym skrzydłem Korony zakończyła się na wysokości pola karnego
47'
Gołębiewski (KORONA) zwija się na środku murawy, gra została przerwana
48'
Gdańszczanie próbują szarpać lewą stroną ale ich akcje kończą się wybiciem piłki w aut
49'
Golański (KORONA) powalony przy linii bocznej boiska, będzie rzut wolny
50'
Golański (KORONA) uderzał na bramkę ale niecelnie
51'
Gdańszczanie łapią rywali na spalonym
52'
Kosecki (LECHIA) w polu karnym głowkował ale bramkarz Korony bez trudu złapał piłkę
52'
Róg dla gości ale bez większego zagrożenia dla bramki Pawłowskiego (LECHIA)
53'
Zamieszanie w polu karnym Lechii gdańszczanie wybijają nieco na oślep w aut
55'
Koszecki nie doszedł do piłki na lewym skrzydle a mógł być w sytuacji sam na sam
55'
Grzelczak (LECHIA) z 15 metrów nieco obok słupka
55'
Gołębiewski (KORONA) "zatańczył na prawym skrzydle ale uderzył bardzo niecelnie
57'
faul na Wilku (LECHIA)
58'
Od bramki rozpocznie Pawłowski (LECHIA)
59'
KORONA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kuzera , w jego miejsce wchodzi Kiełb.
60'
Gołębiewski (KORONA) próbował zaatakować bramkę gdańską ale faulowal w polu karnym
60'
Tym razem rywala "wyciął" Janicki (LECHIA)
62'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Lukjanovs , w jego miejsce wchodzi Wiśniewski.
63'
Traore (LECHIA) nie doszedł do pilki, nie miał na to jednak, żadnych szans.
64'
Lechia w kontrze jednak biało-zielonym zabrakło koncepcji jak ją wykończyć
65'
Jovanović (KORONA) w wlace i piłkę zderzył się z Wilkiem (LECHIA). Gracz Korony długo nie wstawał z murawy trzymając się za głowę. został zniesiony poza plac gry, gdzie jest opatrywany
67'
Lechia zaatakowała,jednak gdańszczanom znów zabrakło pomysłu na wykończenie akcji i w efekcie piłke przejęli goście
69'
KORONA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Jovanović , w jego miejsce wchodzi Lenartowski.
70'
Golański (KORONA) uderzał z daleka ale niecelnie
72'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Grzelczak , w jego miejsce wchodzi Duda.
72'
Piłka w siatce Lechii po zagraniu z rzutu wolnego, w polu bramkowym piłki nie opanował Janicki (LECHIA) i wpadł z nią do bramki, chwilę wcześniej jednak fauklowany był Pawłowski (LECHIA) i wynik pozostaje bez zmian
74'
Daleka piłka do Gołębiewskiego (KORONA) ala gracza Korony skutecznie od piłki odcięli gdańscy obrońcy
76'
Kosecki (LECHIA) uderzał z daleka ale prosto w ręce Małkowskiego (KORONA)
77'
Korona kompletnie pogubiła sie w polu karnym Lechii a mogło być groźnie
77'
78'
Goście wywalczyli rzut rożny
78'
Po rzucie rożnym piłka odbiła się od graczy Korony w polu karnym ale wybił ją Wilk (LECHIA)
78'
KORONA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gołębiewski , w jego miejsce wchodzi Lech.
81'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Hajrapetjan , w jego miejsce wchodzi Bajić.
81'
Goście mozolnie zdobywają metry na połowie Lechii (KORONA)
81'
Korona zaatakowała po raz kolejny prawym skrzydłem ale od bramki rozpoczną gospodarze
84'
Bąk (LECHIA) wyekspediował piłkę w trybuny i zatrzymał akcję gości
86'
Wolny dla Korony
87'
Vuković (KORONA) groźnie uderzał, piąstkowaniem uratował sytuację Pawłowski (LECHIA)
87'
Żółtą kartką został ukarany Sobolewski (KORONA).
89'
W polu karnym "nożycami" próbował zagrać Wiśniewski (LECHIA) ale wynik pozostaje bez zmian
90'
Sędzia doliczył 3 minuty do czasu gry w II połowie
90+1
Gdańszczanie próbują zaatakować czynią to jednak bez większego powodzenia
90+2
Wiśniewski (LECHIA) zagrywał na lewej stronie do Traore (LECHIA), ten próbował dosrodkowac ale w polu bramkowym nie było żadnego z gdańszczan, szkoda, bo małkowski wypuścił piłkę z rąk
90+3
Koniec meczu: Lechia (KORONA) - Korona 0:0.

Pozostałe wyniki 22. kolejki:
Legia Warszawa - Polonia Warszawa 0:0, Zagłębie Lubin - Widzew Łódź 1:0 (0:0), PGE GKS Bełchatów - Wisła Kraków 2:2 (1:0), Górnik Zabrze - ŁKS Łódź 0:0, Jagiellonia Białystok - Lech Poznań 2:0 (1:0), Śląsk Wrocław - Cracovia 3:0 (3:0), Ruch Chorzów - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:2 (2:0).
jag., Marta

Opinie (474) ponad 20 zablokowanych

• Kopacze co wy robicie ,wy naszą Lechie hańbicie (17)

• bzdura (1)

jedynie co zrobił więcej to wyszedł , bo tak kibice chcieli " grzelczak dużo sytuacji stwarza i znajduje sie tam gdzie potrzeba , ze skutecznoscia jest gorzej , stawiam na to że sie ogra , jakbedziemy tak szybko wszystkich wyrzocac to bedzie caly czas dym ,wez np zienczuka ..

• 15 5

• grzelczaki

ten człowiek to dno ,każdy kto był na dzisiejszym meczu to widział,on sie nawet nie spocił,kilka przebieżek ,zero walki zero instynktu ,a jak traore chciał z nim zagrać klepkę to kopnął się w czoło i tak cały czas cztery mecze ,dno i jeszcze raz dnio ,nawet [piłki prosto nie umie kopnąć kompromitacja ,ręce opadają....

• 12 9

• duda niczym się nie różni od drewna i przestańcie się jarać tym, że to wychowanek, jest takim samym najemnikiem jak reszta

• 3 1

• Ja nie wiem skąd takie BARANY się biorą !! (4)

1. Drużyna z meczu na mecz coraz lepiej gra
      2. Walczymy o utrzymanie a nie o puchary .
      3 Lechia jako pierwsza drużyna w tym sezonie zremisowała z koroną ,poległ slask ,polegla wisła ,poleglo podbeskidzie .

LECHIA NIE POLEGŁA !!! A MY SWOJE .............I WSZYSCY PRAWDZIWI KIBICE NA PODBESKIDZIE !!!!

• 31 28

• (2)

no chyba na innym meczu byłem...."Drużyna z meczu na mecz coraz lepiej gra"-
        zero pomysłu i beznadziejna gra w w dodatku mocno waginziło.
        Do zobaczenia w sobotę...

• 11 12

• Dokładnie ,nie potrafią skonstruować akcji na miarę ekstraklasy.

Z wyjściem z własnej połowy był problem gdy Karona presingiem zagrała. Trzech podań nie potrafiliśmy wymienić. Ta gra to tragedia. Lukjanovs nadaje się do okręgówki ,on nie potrafi 1 na 1 iść ,to ma być ofensywny pomocnik?? Który ciągle zwalnia grę ,nie potrafi kiwnąć i wrzucić piłki w pole karne?? Jedyne co potrafi to wycofać i stracić piłkę ,to samo Wiśnia ,wszedł świeży na zmęczonych i skakał jak panienka. Grzelczak to straszne drewno ,na prawdę nie ma lepszych piłkarzy w okolicy?? U mnie na podwórku są. Co te patałachy robią całe dnie na treningach , to mnie zastanawia.

• 15 4

• kowale hehe ty tam lepiej uwazaj na szalik:)

• 2 8

• wszystko pieknie, ale

dlaczego nie ma goli? piłkę nożną wiele osób ogląda, żeby zobaczyć piękne bramki, a Lechia nie strzela ŻADNYCH bramek - 0,5 bramki na mecz, najgorsze statystki strzeleckie w lidze i brak napastnika z prawdziwego zdarzenia - nie ma się co dziwić, że frekwencja jest niska - choć oczywiście rozumiem, że wiernych kibiców nic nie przekona, że jest źle

• 1 0

• Jaką LEchię (2)

Lechii już nie ma od kiedy ją sprzedali Olimpii POZNAŃ!!!

• 16 22

• A Arki od kiedy wywalili ją z Ejsmonda. (1)

• 16 12

• ale różnica jest kolosalna, być wyrzuconym z własnego stadionu

i zaakceptować fuzję a nawet jeździć za nią na wyjazdy.

• 7 6

• LG TRĄBKI HEHE DOBRE

TRĄBKI LG

• 1 0

• ARKA ZNOWU ZATAKOWAŁA 11 LETNIE DZIECI Z LINIEWA (2)

ci to mają hoolsów " buahahhahah Boją się podjechać do Lechii to jeżdża po przedszkolach i po szkołach ,na wioskach i szale kroją , przy okazji pobiją jakieś tam dziecko , tzn kibica Lechii , celują między 5 a 11 rokiem życia

arka hools , klatka , mma ,tajski boks ,ustawki ,burdy, haje,domowe przedszkole , king bruce lee karate mistrz !!!