Basket 90 rozbity przez Ślęzę Wrocław

29 października 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

Monika Grigalauskyte jako jedyna po stronie Basketu 90 zakończyła mecz z podwójną zdobyczą punktową. Monika Grigalauskyte jako jedyna po stronie Basketu 90 zakończyła mecz z podwójną zdobyczą punktową.

Koszykarki Basketu 90 dalej nie mogą doczekać się pierwszego zwycięstwa w Basket Lidze Kobiet. Tym razem zostały rozbite na wyjeździe przez Ślęzę Wrocław 48:84 (16:20, 10:27, 11:18, 11:19). W składzie drużyny prowadzonej przez Marka Lebiedzińskiego dalej brakuje Renee Montgomery. Amerykanka ma dołączyć do Basketu 90 w poniedziałek lub we wtorek.

Ślęza: Skobel 20 (4x3), Greene 13 (10 zb.), Zoll 8 (16 as.), Kastanek 4 (5 zb.), Kaczmarczyk 2 oraz Rymarenko 13 (3x3), Zuchora 6 (1x3), Śnieżek 5 (1x3), Sklepowicz 5 (1x3), Majewska 5, Siemiensa 3

BASKET: Grigalauskyte 11 (2x3, 5 zb.), Podgórna 9 (2x3), Swords 6 (7 zb. 6 st.), Skerović 4 (9 as.), Jakubiuk 4 oraz Miłoszewska 6, Puss 6, Stawińska 2, Marcinkowska 0

Sześć meczów w Basket Lidze Kobiet i żadnego zwycięstwa. Niestety tak wygląda dorobek Basketu 90. Tym razem gdyński zespół dostał kolejną, bolesną lekcję koszykówki. A nauczycielką byłą Ślęza Wrocław.

W Baskecie 90 wierzono, że na to spotkanie będzie już w składzie Renee Montgomery. Kreowana na liderkę gdyńskiego klubu Amerykanka 20 października została wicemistrzynią WNBA. Po ostatnim meczu finałowym play-off potrzebowała trochę wolnego. Dlatego też nie udało się ściągnąć jej do Polski w mijającym tygodniu. Ma pojawić się w poniedziałek lub wtorek. Nie zastanie jednak drużyny w dobrej kondycji psychicznej.

Gdyńskie koszykarki zostały mocno skarcone przez marzącą o medalu BLK Ślęzę. Choć początek meczu nie zapowiadał pogromu. Gdynianki na pierwsze punkty czekały co prawda przez 3 minuty, ale po trafieniu zza linii 6,75 m Moniki Grigalauskyte prowadziły 3:2. Za chwilę Litwinka dołożyła kolejną trójkę czym rozbudziła apetyty na pierwszą wygraną w sezonie.

Niestety gra przyjezdnych była skazana w tym momencie właśnie na rzuty z dystansu. Trójkę udało się jeszcze trafić Kamili Podgórnej, ale kiedy wreszcie za dwa punkty rzuciła celnie Anna Jakubiuk, gdynianki przegrywały 12:14. W tej kwarcie nie było jednak tragedii. Kiedy punktami zamykała ją Dominika Miłoszewska Basket 90 miał tylko 4 pkt straty (20:16). Dramat w ataku gdynianek zaczął się jednak już w kolejnej odsłonie meczu.

W półtorej minuty przyjezdne zdobyły 5 pkt z rzędu, ale na kolejne trafienie z gry czekały ponad 240 sekund. Gdy fatalną serię przerwała Carolyn Swords Ślęza prowadziła 32:24. Do końca kwarty punkty dołożyła jeszcze Grigalauskyte, ale wynik na tablicy był bezlitosny dla przyjezdnych - 47:26.

Co prawda w koszykówce można odrobić nie takie starty, ale gra gdynianek w drugiej połowie nie dawała na to nadziei. Zdobyły w niej zaledwie 22 pkt. W takiej sytuacji rywalki musiałby spudłować wszystkie rzuty od 21 do 40 minuty. A takich rzeczy w tym sporcie nie oglądamy. Dlatego też Basket 90 nie miał w tym czasie ani krzty złudzeń na wygraną.

Wyniki 6 kolejki

• 1KS Ślęza Wrocław - BASKET 90 GDYNIA 84:48 (20:16, 27:10, 18:11, 19:11)
  • Artego Bydgoszcz - Cosinus Widzew Łódź 77:46 (20:9, 29:12, 17:16, 11:9)
  • Wisła Can-Pack Kraków - CCC Polkowice 91:67 (24:15, 18:12, 24:18, 25:22)
  • InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. - Energa Toruń 76:50 (18:18, 18:13, 23:10, 17:9)
  • PGE MKK Siedlce - JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 79:64 (17:14, 17:18, 30:16, 13:16)
  • Pszczółka AZS UMCS Lublin - TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski 67:51 (18:10, 11:21, 24:4, 14:16)

• Nowy kierunkowy 5.11.16

Po meczu z Siedlcami kierunkowy do klubu 0:7!

• 2 1

• To tylko człowiek (6)

Skera oddycha już rękawami!To też człowiek.Czy Renee coś wniesie zanim pozna filozofię p.Marka? Oby.

• 15 0

• (5)

Akurat ona tez tu nic nie wnosi jak widac, pomalu koniec kariery, najwyzsza pora skonczyc z twarza.

• 4 7

• (4)

Racja !

• 1 6

• (3)

Gdyby Jej nie było to byśmy każdy mecz przegrywali co najmniej 50 w plecy!!!! Przecież Ona gra za2,3 zawodniczki.To nie ma co się dziwić,że już nie ma sił i następuje u Niej zniechęcenie dalszą grą bo inne zawodniczki nic nie.......wnoszą do gry!Ileż to można samemu ciągnąć!Organizmu i psychy się nie oszuka!!!

• Razem (1)

Renee i Skera.To będzie super duet!Wreszcie Jelena odetchnie.Uf!

• 15 0

• Montgomery nie ma już po co przyjeżdżać. Jest już pozamiatane. Fatalnie zbudowany zespół, do tego bez trenera.

• 16 1

• (1)

I co? Jedna zawodniczka Montgomery nas zbawi? Zapewne trener tak pomyśli bo Amerykanka przyjedzie na mecz z równie słabymi Siedlcami. Zespół który miał walczyć o medale, pokazać się w pucharze Europy jest posmiewiskiem całej ligi. A w klubie nikt nie reaguje. Ten dzisiejszy mecz był nawet walki pozbawiony. Przed sezonem typowano nas i Wrocław na walkę o medale. Gdzie jesteśmy my, a gdzie są oni? My zamykamy tabelę ligową i kompromitujemy się coraz bardziej w każdej kolejce. Porażka 84:48 to obraz tego ile wart jest nasz zespół, jak fatalnie zbilansowany. Emerytka Skerovic, drewniane Miloszewska, Remiszewska i Swords, kontuzjowane Kotnis i Morawiec, powolna i tragiczna Puss, Litwinka bez wyrazu i na tragicznej skuteczności, Podgorna i Jakubiuk walczące ale bardzo nierówne. Mamy też na papierze gwiazdę Montgomery ale i ona nie wyciągnie nas z dna. Tym całym bałaganem kieruje osoba, która nazywana jest trenerem. Jest to amator, który nie ma o koszykówce na tym poziomie zielonego pojęcia. Prabucki z łapanki to nie wiem po co tam jest. Taki jest przykry i nędzny obraz zespołu Basket 90 Gdynia. Zespołu który miał nawiązać do świetności koszykówki w Gdyni, a który kompromituje się w każdym meczu.

• 17 2

• Nic dodać

• 8 0

• Odwróć tabele Basket na czele. Nawet Siedlce dziś wygrały. Totalna porażka. Proponuję zgłosić się jeszcze do WNBA i euroligi. A co tam. Możemy grać nawet na 5 frontach.

• 17 0

• Dziwnie jest ten zespół zbudowany (2)

Po dołączeniu Montgomery Basket będzie miał jeden z lepszych, może nawet najlepszy w lidze zestaw zawodniczek zagranicznych. Jednocześnie ma zdecydowanie najsłabsze Polki, praktycznie poza kontuzjowaną Morawiec nie ma w zespole Polki prezentującej poziom BLK. Trudno mi pojąć dlaczego klub decydując się na zakontraktowanie dwóch poważnych zawodniczek z WNBA i świetnej Litwinki nie pomyślał o choć jeszcze jednej obok Morawiec polskiej zawodniczki która prezentowałaby poziom czołówki ligi-wobec kontuzji jedynej klasowej polskiej zawodniczki trudno będzie o każde zwycięstwo bo w każdym momencie na parkiecie muszą być dwie Polski-a w przypadku Basketu będą to zawodniczki o umiejętnościach drugoligowych. To się pewnie skończy tym że zagraniczne gwiazdy widząc że same nie pociągną zespołu wpadną we frustrację i będą chciały rozwiązać kontrakt przed terminem.Szkoda tego sezonu, jeszcze jedna dobra Polka mogłaby zupełnie odmienić ten zespół.