Druga porażka Futsal Politechniki

26 listopada 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
Futsaliści Politechniki Gdańskiej doznali pierwszej w tym sezonie porażki przed własną publicznością. Futsaliści Politechniki Gdańskiej doznali pierwszej w tym sezonie porażki przed własną publicznością.

Futsaliści Politechniki Gdańskiej ulegli we własnej hali Słonecznemu Stokowi Białystok 3:7 (2:4). Podopieczni Michała Janiaka zakończyli tym samym passę dwóch spotkań bez porażki w I lidze i przegrali dopiero po raz drugi w tym sezonie. W poniedziałek o godz. 18 w ekstraklasie zagra AZS UG, które na wyjeździe zmierzy się z Pogonią Szczecin.

Bramki:Szmydki 5,11, Jendruczek 40 samobójcza - Citko 9, Lisowski 10, Tomczyk 12, Hryckiewicz 14, Kożuszkiewicz 28, Szczawiński 31, Osypiuk 40
POLITECHNIKA: Bucholc, Chodorowski - Orzoł, Navarro Fernandez, Kopecki, Mikucziński, Iwosa, Martynowski, Grodzicki, Szmydki, Reszka, Bławat, Zieliński

Ostatniej i do tej pory jedynej ligowej porażki zespół Futsal Politechniki Gdańskiej doznał pod koniec października w Warszawie. Kolejne dwa spotkania podopieczni trenera Michała Janiaka kończyli zwycięstwem i remisem.

Niestety, zanim na dobre zbudowali nową passę, uległa ona zakończeniu i to w bolesny sposób. Gdańszczanie przegrali z niżej notowanym Słonecznym Stokiem różnicą aż czterech goli. To pierwsza domowa porażka w tym sezonie.

PRZECZYTAJ O HISZPANIE, KTÓRY STUDIUJE W POLSCE I GRA DLA POLITECHNIKI

Kibice obecni na meczu nie mogli jednak narzekać na nudę, bo w sumie obejrzeli dziesięć bramek. Co ciekawe, lepiej zaczęli gospodarze, którzy objęli prowadzenie bo golu Łukasza Szmydkiego. Rywale odpowiedzieli dwoma trafieniami na przestrzeni minuty, ale Szmydki niemal błyskawicznie doprowadził do wyrównania uderzeniem ze skrzydła.

Drugie trafienie gdańskiego zawodnika było jednak ostatnim momentem, w którym Politechnika trzymała kontakt z rywalem. Przyjezdni po 13 minutach gry mieli już na koncie cztery gole, a to oznacza, że kibice oglądali do tej pory bramkę średnio co nieco ponad 2 minuty.

Na przełomie połów aż 14 minut trzeba było czekać na kolejne trafienie. Niestety był to gol na 5:2 dla gości. Jakuba Chodorowskiego pokonał Krzysztof Kożuszkiewicz, a niedługo później poprawił Karol Szczawiński. Na minutę przed końcem było już 7:2, gdy piłkę do pustej bramki skierował Michał Osypiuk. Na otarcie łez gdańszczanie zdobyli jeszcze trzecie trafienie po golu samobójczym. Podanie Oliwiera Bławata do Szmydkiego niefortunnie przeciął Norbert Jendruczek.

W poniedziałek w ekstraklasie zaprezentują się futsaliści AZS UG Gdańsk. Zespół Wojciecha Pawickiego zmierzy się na wyjeździe z Pogonią Szczecin i spróbuje wykorzystać szansę, by przeskoczyć tego rywala w tabeli, gdyż strata wynosi zaledwie punkt.