Zwycięstwa Wybrzeża i Spójni, porażka SMS

mik
23 kwietnia 2016 (artykuł sprzed 8 lat)
aktualizacja: godz. 16:42 (24 kwietnia 2016)
Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Hala AWFiS zamknięta. Piłkarze ręczni i unihokeiści muszą szukać nowej
Łukasz Rogulski (na zdjęciu rzuca) w Wolsztynie zagrał tylko 30 minut, co nie przeszkodziło mu w zdobyciu sześciu bramek. Łukasz Rogulski (na zdjęciu rzuca) w Wolsztynie zagrał tylko 30 minut, co nie przeszkodziło mu w zdobyciu sześciu bramek.

Szczypiorniści Wybrzeża Gdańsk pokonali w meczu wyjazdowym Wolsztyniaka 32:20 (17:11). Dla podopiecznych Damiana Wleklaka oraz Marcina Lijewskiego to trzecia wygrana z rzędu w I lidze. Natomiast Spójnia przerwała serię czterech meczów bez zwycięstwa, pokonując w Gdyni MKS Poznań 27:24 (11:12). Bez punktów z Elbląga wrócili za to zawodnicy SMS Gdańsk, którzy mimo dobrej postawy w pierwszej połowie przegrali z Meblami Wójcik 27:35 (15:16).

Wolsztyniak Wolsztyn - Wybrzeże Gdańsk 20:32 (11:17)
WYBRZEŻE: Plaszczak, Chmieliński,Sokołowski - Ćwikliński 4, Dworaczek 1, Bednarek 3, Sulej 1, Rogulski 6, Prymlewicz 1, Papaj 6, Kondratiuk 7, Skrzypczak 3, Abram, Reseman

Po ostatnich domowych zwycięstwach z Realem Astromal Leszno oraz SMS Gdańsk podopiecznych Damiana Wleklaka oraz Marcina Lijewskiego czekała długa podróż do Wolsztyna. Dla obu drużyn słowem kluczowym w kontekście każdego kolejnego starcia jest baraż. Gdańszczanie marzą o tym, aby przegonić wicelidera z Elbląga i dostać dodatkową szansę na awans do PGNiG Superligi.

Natomiast Wolsztyniak, znajdujący się na drugim biegunie tabeli, ma tyle samo punktów co 11. MKS Poznań, i niewykluczone, że o byt na pierwszoligowych parkietach będzie musiał się bić w dwumeczu z drużyną z niższej klasy rozgrywkowej.

WYBRZEŻE GÓRĄ W DERBACH GDAŃSKA

Przypomnijmy, że zaplecze krajowej elity już na pewno opuszczą ŚKPR Świdnica oraz Mueller MKS Grudziądz, a licealiści z Gdańska mają zapewnione miejsce w I lidze.

Chcący uniknąć baraży wolsztynianie przez lwią części pierwszej połowy dzielnie przeciwstawiali się faworytowi z Gdańska. W 20. min. było 9:8 dla przyjezdnych i nic nie wskazywało na to, aby Wybrzeże podobnie jak w dwóch poprzednich spotkaniach, rozstrzygnęło losy meczu już do przerwy.

Ostatni fragment pierwszej połowy był jednak prawdziwym pokazem szczypiorniaka w wykonaniu gości. Należycie zaczęła funkcjonować obrona, w bramce świetną zmianę dał Sebastian Sokołowski, a po drugiej stronie parkietu nie mylił się Łukasz Rogulski i do szatni Wybrzeże schodziło z 6-bramkową zaliczką.

Gdańska defensywa świetnie funkcjonowała również po przerwie. Gospodarze nie mieli pomysłu na rozmontowanie bloku obronnego rywali i w ciągu 20 minut drugiej połowy zanotowali tylko cztery trafienia. Z kolei gdańszczanie konsekwentnie powiększali prowadzenie, z czasem osiągając dwucyfrową przewagę. Warto podkreślić, że sztab szkoleniowy dał szansę nominalnym zmiennikom, a całą drugą połowę na ławce spędził Rogulski. Ostatecznie Wybrzeże pokonało Wolsztyniaka 32:20.

Spójnia Gdynia - MKS Poznań 27:24 (11:12)
SPÓJNIA: Skowron, Zimakowski - Matuszak 2, Bielec, Wróbel 3, Ringwelski 1, Brukwicki 2, Rychlewski 11, Pedryc 3, Rakowski 5, Derdzikowski

Gdynianie po raz ostatni sięgnęli po komplet punktów 27 lutego, kiedy pokonali na własnym parkiecie ŚKPR Świdnicę 35:27. Potem dla podopiecznych Marcina Markuszewskiego nadeszły trudne czasy, a zespół w czterech spotkaniach zdobył tylko jeden punkt.

MKS Poznań wydawał się idealnym rywalem na przełamanie. Szeregi drużyny Domana Leitgebera przetrzebiły kontuzje, a do Gdyni nie mogło przyjechać aż 10 zawodników. Szpital panujący w drużynie nie przeszkodził jednak MKS w podjęciu rękawicy.

Goście świetnie weszli w mecz i w 10. minucie prowadzili już 5:2, a ich trzybramkowa przewaga utrzymywała się prawie do końca pierwszej połowy. W poczynaniach gdynian widoczny był brak Bogdana Oliferchuka, który z powodu urazu pozostał na ławce rezerwowych. Do przerwy gospodarzom udało się jednak zmniejszyć prowadzenie MKS do jednego trafienia.

Przez pierwszy kwadrans drugiej części gry przyjezdni wciąż dzielnie stawiali czoła faworyzowanej Spójni, ale z czasem opadli z sił. Bezwzględnie wykorzystali to zawodnicy gospodarzy, wśród których niezwykle skuteczny był Rafał Rychlewski. Na 10 minut przed końcem meczu gdynianie zbudowali czterobramkową przewagę, a ostatecznie wygrali 27:24.

- Przyznam, że to spotkanie kosztowało mnie sporo nerwów. Chwała zawodnikom z Poznania za to, że podjęli walkę mimo tak dużych osłabień. My zagraliśmy bardzo źle i tylko momentami prezentowaliśmy nasz normalny poziom - ocenia trener Spójni, Marcin Markuszewski.
Meble Wójcik Elbląg - SMS Gdańsk 35:27 (16:15)
SMS:
Kozłowski, Wenta - Marszałek 7, Sićko 6, Mauer 5, Salacz 3 , Jarosiewicz 3, Komarzewski 1, Gądek 1, Ziółkowski 1, Skuciński, Zarzycki, Harasymek

Licealiści bez kompleksów poczynali sobie na parkiecie drugiej drużyny ligi, w barwach której występuje siedmiu absolwentów gdańskiego SMS. Po pierwszym kwadransie obecni uczniowie prowadzili 8:7, mimo że w ich szeregach ponownie zabrakło kontuzjowanego Arkadiusza Moryto. Następnie 4 trafienia z rzędu zaliczyli miejscowi, ale podopieczni Jana Prześlakiewicza nie odpuszczali i na przerwę schodzili przegrywając minimalnie, 15:16.

Po przerwie elblążanie włączyli wyższy bieg i szybko odskoczyli rywalom na 6 bramek. Ambitna pogoń SMS sprawiła jednak, że w 49. minucie po bramce Szymona Sićko było 25:23 dla gospodarzy i losy meczu wciąż były nierozstrzygnięte. Końcówka meczu należała do bardziej doświadczonych "meblarzy". Świetnie prezentował się zwłaszcza Michał Tórz, który w ciągu ostatnich 10. minut aż pięć razy trafił do bramki gości.

- Przez 50. minut graliśmy bardzo dobre spotkanie i walczyliśmy na równi z dużo silniejszym przeciwnikiem. Niestety, w końcówce opadliśmy z sił i dwa punkty przeszły nam koło nosa - komentuje trener SMS, Jan Prześlakiewicz.
Meble Wójcik Elbląg inkasując w niedzielę dwa punkty ponownie zepchnęły na 3. miejsce w tabeli Wybrzeże Gdańsk. Przypomnijmy, że do końca sezonu pozostały jeszcze trzy kolejki, z których najbliższa już w przyszły weekend. Zanim jednak do niej dojdzie ligowe zaległości odrobią Spójnia oraz SMS, które w środę o godz. 18 w hali przy ul. Kołobrzeskiej rozegrają zaległy mecz 22. serii gier.

Wyniki 23 kolejki

• Wolsztyniak Wolsztyn - WYBRZEŻE GDAŃSK 20:32 (11:17)
  • SPÓJNIA GDYNIA - MKS Poznań, 27:24 (11:12)
  • Meble Wójcik Elbląg - SMS GDAŃSK 35:27 (16:15)
  • Warmia Traveland Olsztyn - Sokół Browar Kościerzyna 30:19 (18:9)
  • ŚKPR Świdnica - Mueller MKS Grudziądz 28:23 (11:9)
  • Real Astromal Leszno - Polski Cukier Pomezania Malbork 30:27 (13:12)
  • Orlen Wisła II Płock - MKS Kalisz 30:29 (18:15)
  • Przełożony mecz 22 kolejki:
  • SMS GDAŃSK - SPÓJNIA GDYNIA 27.04 (środa), godz. 18
mik

Opinie (14) 1 zablokowana

• (5)

Olsztyn pruje do Super Ligi. Mecz bez historii...
    A chłopakom z Wybrzeża czkawką odbijają się dwa mecze z początku sezonu.
    Gdyby nie potknięcia z Kościerzyną i Lesznem, można by było patrzeć spokojnie
    do przodu.
    Mecz sezonu, mecz prawdy, na szczycie, za tydzień.

• 9 2

• (3)

Wygrać ligę to jedno ale czy zagrają w superlidze to drugie :) Niestety taki sport w dzisiejszych czasach !!! Kto nie ma miedzi ten na D... -e siedzi !!! A nasi i tak będą w zawodowej więc nie jaraj się tak porażkami Wybrzeża.Bo my będziemy a wam przyjdzie poczekać na kasę !!! A zawodowa nam ratuje sezon !!! Więc cieszymy się że akurat tak to się poukładało a nie inaczej chociaż szanse na baraż jeszcze mamy w wcale nie jest powiedziane że Elbląg nie zgubi punktów do końca ale i my musimy pokonać Olsztyn by tak się stało ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma !!!

• 7 1

• No niestety to prawda,Gks będzie grał w Zawodowej Lidze,w normalnej walce nie mają szans,więc działacze stają na głowie by grać w Superlidze i szumnie ogłosić sukces a zawodnicy o tym wiedzą i nie specjalnie się przykładają do gry.

• 2 4

• (1)

spokojnie. Wybrzeże zagra jak się miejsce zwolni. A raczej nikt nie odpuści także I liga w przyszłym sezonie.

• 2 1

• Ochłoń bo głupoty wypisujesz !!! Zawodowa z Wybrzeżem w Superlidze bez względu na wynik końcowy I ligi !!!! Przyjąć i przełknąć ten FAKT !!! A Olsztyn niestety pewnie wygra ligę i zrezygnuje z gry w Zawodowej bo nie ma miedzi i to oni będą w I lidze !!!

• 3 0

• Pruje i z tego prucia znowu w przyszłym sezonie w pierwszej lidze !!!

• 2 0

• (2)

oprócz porażek z Lesznem i Koscierzyną były wtopy w Elblagu i Malborku lipny remis i dlatego awans to będzie we snie a nie na jawie nawet barazy nie będzie bo Elbląg nie odda 2 lokaty mozna sprawdzic w terminarzu rozgrywek a zespół po sezonie sie rozpadnie i tyle zostanie po snie o wielkim Wybrzeżu.

• 4 8

• Awansują przy zielonym stoliku,działacze o to zadbają-Liga zawodowa ich zaprosi.

• 4 4

• Zawodowa mówi ci coś !!! Wiec hamuj pietom z tym rozpadem Wybrzeża !!!

• 5 1

• Brawo Spójnia ! Brawo Wy !

• 7 2

• wreszcie

Ciężko było, nadal to nie jest to, co Spójnia kiedyś grała. Ale jest sukces i to cieszy, gratulacje dla chłopaków.. Mecz nerwowy, również dzięki sędziemu, którego decyzję wywoływały nerwowe reakcje zawodników i trenerów z obu drużyn. Gwizdek raz pozwalał grać, raz nie.

• 7 0

• podopieczni Damiana Wleklaka oraz Marcina Lijewskiego (1)

Jak to jest Wybrzeże gra mecz w Wolsztynie a p.Lijewski komentuje mecz Kielc w Flensburgu ?