Koszykarze Trefla przegrali po raz ósmy

25 listopada 2015 (artykuł sprzed 8 lat)

14 punktów Marcina Dutkiewicza nie pomogło Treflowi pokonać MKS. Po ośmiu meczach sopocianie wciąż nie mają na koncie zwycięstwa w TBL. 14 punktów Marcina Dutkiewicza nie pomogło Treflowi pokonać MKS. Po ośmiu meczach sopocianie wciąż nie mają na koncie zwycięstwa w TBL.

Koszykarze Trefla Sopot przegrali na wyjeździe z MKS Dąbrowa Górnicza 67:76 (13:17, 25:14, 13:23, 16:22), choć do przerwy prowadzili różnicą 7 pkt. Skuteczność żółto-czarnych w rzutach za 2 pkt była nieznacznie lepsza niż zza łuku. Trudno więc dziwić się, że nie doszło do przełamania. Po ośmiu spotkaniach sopocianie nie mają na koncie ani jednego zwycięstwa w Tauron Basket Lidze.

KOSZYKARZE TREFLA POBILI NIECHLUBNY REKORD. SPRAWDŹ, W JAKIEJ KLASYFIKACJI

MKS: Dower 16 (9 zb., 3x3), Broadus 15 (9 zb.), Williams 14 (8 zb.), Pamuła 12 (2x3), Zmarlak 7 (5 as.) oraz Szymański 6, Piechowicz 4, Zieliński 2, Wit 0, Dziemba 0, Szczypiński 0.

TREFL: Dutkiewicz 14 (2x3), Bilinovać 13 (3x3), Stefański 6, Duren 5 (7 as.), Surmacz 0 oraz Kulka 10 (2x3), Dzierżak 8 (1x3), Majok 7 (5 zb.), Śmigielski 2, Sikora 2, Misanović 0.

Gospodarze rozpoczęli mecz od serii 6:0. W tym czasie gracze Trefla aż trzykrotnie rzucali zza łuku, ale za każdym razem niecelnie. Pierwsze punkty zdobyli dopiero przy drugiej próbie spod kosza, gdy hakiem trafił Marcin Stefański zbierając piłkę po nieudanym wejściu Tyreeka Durena.

To zapoczątkowało dobrą passę, bo dwa rzuty wolne wykorzystał chwilę później Marcin Dutkiewicza, a za 3 pkt trafił Josep Bilinovać i sopocianie wyszli na prowadzenie 7:6, a później 10:8. Oba zespoły rozpoczęły mecz od gry falami, bo po chwili gospodarze odzyskali przewagę ponownie zdobywając 6 pkt z rzędu.

Do końca kwarty MKS zachował 4 pkt przewagi. Trefl prezentował fatalną skuteczność. Nic dziwnego, gdyż sopocianie prawie co drugi rzut oddawali zza łuku, a i tak trafiali stamtąd celniej. W końcu jednak próby z dystansu zaczęły przynosić efekty. Kolejno za 3 pkt trafili Dutkiewicz i Paweł Dzierżak i goście objęli prowadzenie 21:19.

Sopocianie stopniowo powiększali przewagę, a duży udział miał przy tym Grzegorz Kulka, który w nieco ponad 20 sekund uzbierał 5 pkt. Gospodarze poprosili o czas po rzucie Durena, gdy Trefl prowadził już 34:25. Do przerwy MKS zdołał zmniejszyć straty, ale minimalnie.

Na przerwę goście zeszli z zaliczką 7 pkt. Choć skuteczność Trefla w rzutach za 2 pkt wołała o pomstę do nieba (6 celnych na 20 prób) to zaprocentowały rzuty z dystansu (5/15). Dla porównania gospodarze nie trafili zza łuku ani razu, a próbowali czterokrotnie.

Po przerwie sygnał miejscowym koszykarzom dał Piotr Pamuła. Były gracz m.in. Asseco Gdynia zdobył 5 pkt z rzędu, a MKS zbliżył się na 42:43. Chwilę później zza łuku trafił Sam Dower i sopocianie przegrywali 44:45. O czas poprosił trener Zoran Martić. Miejscowi odbili jednak prowadzenie i choć po rzucie wolnym Dzierżaka było 49:49 to przed ostatnią partią MKS prowadził różnicą 3 pkt, m.in. dzięki kolejnej "trójce" Dowera.

W czwartej karcie po trafieni Bilonovacia zza łuku i efektownych wykończeniach akcji Atera Majoka, Trefl wyrównał stan meczu do 60:60. Trzeci raz w tym meczu za 3 pkt trafił jednak Dower, a do tego na faul złapał Grzegorza Surmacza i dorzucił punkt.

Trafieniem z dystansu odpowiedział Dutkiewicz (64:63 dla MKS), ale reakcja gospodarzy była miażdżąca dla sopocian. Miejscowi zaliczyli serię 7 pkt z rzędu. Po celnej "trójce" Pamuły przy stanie 63:71 o czas poprosił trener Martić. Na odrobienie straty jego podopieczni mieli niespełna 2 minuty.

Po wznowieniu gry trafił Dutkiewicz, ale chwilę później piłkę stracił Bilinovać. Sopocianom pozostały faule i nadzieja na to, że gospodarze będą pudłować rzuty wolne. Ci byli jednak skuteczni, a ósma z rzędu porażka na otwarcie sezonu stała się faktem.

Trudno by było inaczej skoro Trefl trafił tylko 14 na 36 rzutów za 2 punktu (przy 20/41 gospodarzy). W końcowym rozrachunku MKS okazał się skuteczniejszy także zza łuku (5/14 przy 8/26 Trefla). Niestety, kryzys sopocian trwa w najlepsze.

Wyniki 8 kolejki

• MKS Dąbrowa Górnicza - TREFL SOPOT 76:67 (17:13, 14:25, 23:13, 22:16)
  • ASSECO GDYNIA - MKS Dąbrowa Górnicza 62:65 (19:19, 10:14, 17:16, 16:16)
  • PGE Turów Zgorzelec - AZS Koszalin 85:78 (22:18, 30:25, 14:12, 19:23)
  • Anwil Włocławek - Polpharma Starogard Gdański 84:59 (19:18, 20:26, 24:12, 21:13)
  • Rosa Radom - King Wilki Morskie Szczecin 75:65 (13:13, 21:21, 24:19, 17:12)
  • Start Lublin - Energa Czarni Słupsk 72:91 (19:20, 18:23, 18:18, 17:30)
  • Polski Cukier Toruń - Siarka Tarnobrzeg 84:77 (19:30, 17:14, 16:17, 32:16)
  • Stelmet BC Zielona Góra - Polfarmex Kutno 81:68 (17:19, 16:24, 23:9, 25:16)
  • BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Śląsk Wrocław 87:82 (16:18, 25:24, 22:20, 24:20)
  • Awansem z 17. kolejki
  • TREFL SOPOT - AZS Koszalin 65:62 (10:20, 15:13, 19:16, 21:13)

Opinie (44)

• Kolejny przegrany mecz ....z trojmiasta az zal sciska ze trener jeszcze grzeje stołek wywalic tego darmozjada (4)

• 27 10

• Nie z trójmiasta, tylko z "Perły Bałtyku" (2)

• 12 5

• pies go drapal z kad patałachów nalezy ukaraz za to co robia ile mozna pkt tracic w typerku przez tych nieudacznikow (1)

• 15 6

• No to mamy kolejny rekord na koncie puzzli (5)

Wstyd, wstyd, wstyd.
    A tak śmieli się ze śledzi, taka napinka.
    Podziękujcie internetowi napinacze Kudłatemu, że skłócił Kazia z Grubym Rychem.

• 44 8

• Ciekawe jaką teraz ma mine "kryształowy" Jaculek

• 21 0

• (3)

człowieku, oprzytomniej! Gruby Rycho pociągnął jeszcze trzy lata i się finansowo wyłożył. Dzisiaj już nic nie może.
      Mielibyśmy jedną słabą drużynę przy waszym inwestowaniu w siatę. A tak mamy jedną dobrą (okazuje się że powyżej średniej co cieszy i czerwoną latarnię co martwi) Stelmet ma w EL najgorszy budżet (chyba) ale połączone 3-miasto nie miałoby szans dzisiaj nawet mu dorównać i nikt w PLK ich na razie nie dogoni (i wielka szkoda)

• 9 4

• I niestety taki sam los spotka tez Zielonke, a pewnie i gorzej bo nie wiadomo ile czasu będą się podnosić po brutalnym upadku jaki zaserwuje im właściciel JJ. Kwestia czasu i liga będzie jeszcze słabsza

• 11 0

• Ale pociągnął i zespół wygrał mistrzostwo, a kaziuki co osiągnęły? (1)

A poza tym jest podstawowa różnica - Gruby Rycho załatwił z Gryzoniem finansowanie klubu, a Kaziu mota się jak smród po gaciach między różnymi opcjami.
        Pomijam to, że powszechnie tu wyśmiewana Gdynia to jednak co innego, niż zapyziałe i zakompleksione Kudłatkowo.
        Ja jestem przytomny i widzę, co można osiągnąć za miedzą mając mało kasy, ale za to poukładane w głowie, a co innego jest u nas, gdzie jest totalny bardak.

• 6 0

• co ma piernik do młyna:)
          dyskusja była o połączeniu drużyn. Sam przyznajesz że Gdynia organizacyjnie i sportowo jest przynajmniej dwa piętra nad Sopotem. Nikt w Asseco nie pali się do połączenia bo co Trefl mógłbt wnieść do tego tandemu? Czesia czy Kwiatka?
          o kasie nie wspominam bo nie byłaby na tyle duża żeby od razu zrobić potentata koszykarskiego w 3-mieście. I musiałbym się zmuszać do dopingu Trefla a Asseco dopinguję z największą przyjemnością. Widzisz jeszcze jakieś powody do połączenia bo ja nie.

• 2 0

• Zwycięstw - 0 : Porażek 8 !!! Kompromitacja całego Sopotu !!! (1)

• 48 2

• apgfan

Przełamią się w grudniuopłatkiem

• 22 4

• Nie mozna zesłać Surmacza do rezerw ? (2)

Przy niskim składzie jaki mamy w tym roku po kiego grzyba nam dwumetrowy, obwodowy zawodnik, który wmówił sobie, że jest snajperem z dystansu? Ponad 20 minut na parkiecie, 1 rzut za 2 (niecelny), 4 rzuty za 3 (niecelne), 1 zbiórka (przypadkowa). Co więcej te statystki nie odbiegają zbytnio od jego średniej z tego sezonu.
    Zielony dziś nieco lepiej, chociaż dalej ma problemy ze skutecznością.
    Stefan zagrał jak zawsze. Duren, nie miał dziś dnia. Śmigło od kilku meczy przygasł i chyba ten jeden dobry występ to było odstępstwo od słabej normy jak na razie.
    Na plus dziś młodzi - Dżerzi i Kulka, pożyteczni i waleczni.
    Majok za mało dostaje dobrych piłek a taki gracz jak on "żyje" z dobrych podań, sam nie wykreuje sobie pozycji wypchnięty na 4-5 metr od kosza.
    Sikora - zagrał jak zwykle
    Josip dziś dużo chciał ale nie wszystko mu wychodziło, mimo wszytko dziś jednak pozytywnie

• 22 2

• Generalnie jest ogromna tragedia w ataku

Po ośmiu spotkaniach mamy 1 zawodnika ze średnią punktów na mecz powyżej 10. Ilość kwart, w których rzucamy 15 i mniej punktów to więcej niż połowa z 32 jakie rozegraliśmy do tej pory. A do tego zatrważająca ilość kwart z wynikiem 1-cyfrowym.
      Statystyki pokazują dokładnie dlaczego jesteśmy czerwoną latarnią. Żeby wygrywać trzeba rzucać więcej punktów niż przeciwnik. A to nie udało się do tej pory ani razu w ośmiu meczach.

• 12 0

• Brak asyst, wykorzystania potencjału i b. słabe nowe nabytki

Czym różni się Jospi od Michalak czy Bendziusa - zdecydowanie skutecznością.
      Duren - nie dość że egoistycznie i słabo to jeszcze teraz z fochem i daje łapie czapy i jest nieskuteczny no i te straty.
      Surmacz a jednak ze Stelmetem to był wyjątek.
      Dziś cieszy kolejny dobry mecz i dużo energii Dudka - ale widać jak Śmigło potrzebują czasu i wykorzystania posiadanego potencjału przez trenera. Podobnie jak Majok.
      Brawo młodzi i tym razem in plus Kulka bo Dzierżak z meczu na mecz coraz lepiej i solidnie. Sikoro gra swoje.
      Na ławce jest potencjał to już nawet jak Krzysiu Roszyk wszedłby na boisko to dałby więcej niż niektóre tegoroczne nowości i to i w ataku i za3 i w obronie.
      Szkoda mi kapitana widać zdecydowanie lepsze przygotowanie do sezonu, wyleczenie kontuzji, waleczności nigdy nie brakowało, ale na nowych nie może liczyć.
      Mam również wrażenie, że trener pozmieniał sporo do okresu przygotowawczego i zatracił efekty.