Rosyjski Proton mocniejszy od PGE Atomu

5 października 2015 (artykuł sprzed 8 lat)

Po weekendowych zwycięstwach na turnieju w Turcji siatkarki PGE Atomu Trefla doznały niespodziewanej porażki. Przytrafiła się ona bowiem z teoretycznie najsłabszym z dotychczasowych rywali - rosyjskim Protonem Saratow 1:3 (21:25, 25:15, 20:25, 17:25). We wtorek, o godz. 17 Atomówki zagrają kolejny sparing. Tym razem zmierzą się z Galatasaray Stambuł.

PGE ATOM TREFL: Radenković, Sawenczuk, Tokarska, Miros, Dąbrowska, Cooper, Kulig (libero) oraz Kaczmar, J. Łukasik, M. Łukasik, Siwka

- Dwie wygrane są dla nas ważne, bo poprawiają humor i napędzają do dalszej pracy. Niemniej turniej jest długi, trwa pięć dni z rzędu i nie będzie nam łatwo utrzymać ten sam poziom przez tyle dni aż do środy. Wynik jest tu dla nas ważny, ale ważniejsze, jak zaprezentujemy się na boisku - powiedział Lorenzo Micelli po niedzielnej wygranej z Telekomem Baku 3:1 dla oficjalnej strony klubu.
SOPOCKA SIATKARKA WICEMISTRZYNIĄ EUROPY

Utrzymać dobrą formę nie udało się w trzecim starciu. W nim wicemistrzynie Polski zmierzyły się z rosyjskim Protonem Saratow. Gra zespołu Micelliego falowała, a rywalki rozbijały jego obronę mocnymi atakami.

Po pierwszym wygranym secie rywalki poczuły się jednak zbyt pewnie i straciły kontrolę nad wynikiem. Między innymi ataki nowej kapitan drużyny Anny Miros powiększały przewagę nad Protonem 15:9 czy 20:10. Niestety wicemistrzynie Polski także nie utrzymały dobrej dyspozycji.

Zielono-niebieskie miały problemy z zagrywką, co też umożliwiło skuteczną grę w ataku. Do tego pojawiły się problemy w przyjęciu. Rosjanki wypracowały bezpieczną przewagę, której nie oddały do samego końca seta. W ostatniej partii Atomówkom zabrakło świeżości i oddały ją zdobywając jedynie 17 punktów.