Szczypiorniści Spójni pokonali MKS

4 lutego 2017 (artykuł sprzed 7 lat)
Robert Kamyszek zdobył 6 bramek przeciwko MKS i był jednym z tych, którzy poprowadzili Spójnie do pierwszego ligowego zwycięstwa w tym roku. Robert Kamyszek zdobył 6 bramek przeciwko MKS i był jednym z tych, którzy poprowadzili Spójnie do pierwszego ligowego zwycięstwa w tym roku.

Szczypiorniści Spójni Gdynia wznowili rozgrywki I ligi od zwycięstwa. We własnej hali podopieczni Marcina Markuszewskiego pokonali MKS Wieluń 28:26 (15:11). Dla lidera tabeli to siódmy z rzędu ligowy mecz bez porażki. W środę o godz. 18 do gry wróci SMS Gdańsk, który czeka wyjazdowy mecz z Realem Astromalem Leszno.

SPÓJNIA: Głębocki, Zimakowski - Lisiewicz 3, Ćwikliński 3, Oliferchuk 5, Kamyszek 6, Matuszak 3, Cichocki, Ringwelski, Brukwicki, Rychlewski 3, K.Pedryc 3, P. Pedryc, Marszałek 2

Piłkarze ręczni z Gdyni kończyli poprzedni rok na pozycji lidera I ligi, a z sześciu ostatnich meczów wygrali pięć i zaliczyli jeden remis. W sobotę w hali GCS przy ul. Olimpijskiej przedłużyli serię bez porażki.

Podopieczni Marcina Markuszewskiego rozpoczęli mecz ze znacznie niżej notowanym MKS od prowadzenia 5:2, które objęli w 9. minucie po rzucie karnym Adama Lisiewicza. Do przerwy świetnie dysponowany rzutowo był Robert Kamyszek, który zdobył 5 bramek.

W 23 minucie goście doszli gdynian na 10:10, ale końcówka pierwszej połowy przebiegała pod dyktando miejscowych, którzy odzyskali przewagę z nawiązką. Po zmianie stron błyszczał Paweł Dutkiewicz. To po jego trafieniu przyjezdni ponownie doprowadzili do remisu wcześniej zaliczając po drodze serię 3 kolejnych bramek.

MKS Zdołał wyjść nawet na prowadzenie 21:20, ale na niespełna 10 minut przed końcem Spójnia odzyskała panowanie nad przebiegiem gry. Po serii 4 kolejnych bramek zakończonej celnym rzutem Kamyszka, było 25:22, a do końca meczu 4. minuty. Tej przewagi gdynianie już nie roztrwonili.