Trwa zwycięska seria Spójni, remis SMS

25 września 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
Szczypiorniści Spójni Gdynia są póki co nie do zatrzymania. W I lidze wygrali wszystkie trzy dotychczasowe spotkania. Na zdjęciu Adam Lisiewicz. Szczypiorniści Spójni Gdynia są póki co nie do zatrzymania. W I lidze wygrali wszystkie trzy dotychczasowe spotkania. Na zdjęciu Adam Lisiewicz.

Piłkarze ręczni Spójni Gdynia pokonali na wyjeździe zespół Mazura Sierpc 27:20 (13:11). Tym samym podopieczni Marcina Markuszewskiego są niepokonani po trzech kolejkach I ligi. - Oby jak najdłużej, ale zdajemy sobie sprawę, że mecze z najtrudniejszymi rywalami dopiero przed nami - tonuje nastroje szkoleniowiec. Licealiści z SMS Gdańsk zremisowali we własnej hali z MKS Wieluń 23:23 (11:12) zapewniając sobie punkt w jednej z ostatnich akcji meczu.

Mazur Sierpc - Spójnia Gdynia 20:27 (11:13)
SPÓJNIA: Głębocki, Zimakowski - Lisiewicz 5, Ćwikliński 1, Oliferchuk 5, Matuszak 1, Marszałek 6, Brukwicki 5, Rychlewski 3, Ringwelski, P.Pedryc 1, K.Pedryc

Szczypiorniści Spójni muszą radzić sobie bez Karola Cichockiego, który przed startem sezonu złamał palec. Dodatkowo w Sierpcu trener Marcin Markuszewski musiał oszczędzać Roberta Kamyszka, który podkręcił kostkę.

Mimo, braku dwóch rozgrywających, Spójnia nie zwalnia jednak tempa. Zwycięstwo z Mazurem było trzecim z rzędu, dzięki czemu gdynianie bez straty punktów, są na czele I-ligowej tabeli.

W spotkaniu z Mazurem gdynianie mieli pewne problemy z rywalem tylko na początku spotkania, ale im dalej w mecz, tym przejmowali kontrolę nad spotkaniem.

- Mazur postawił nam ciężkie warunki, mieliśmy trochę problemów w obronie, ale po przerwie poprawiliśmy naszą grę. Ostatnie 15 minut przebiegało już pod nasze dyktando - mówi trener Markuszewski.
Szkoleniowiec cieszy się z udanego startu rozgrywek i kompletu zwycięstw, ale uczula by nie popadać w hurraoptymizm.

- Bardzo byśmy sobie życzyli, aby ten sezon dalej tak wyglądał. Teoretycznie jednak mamy za sobą łatwiejsze spotkania, a te z wyżej notowanymi rywalami dopiero przed nami. Liga jest bardzo wyrównana i nawet beniaminkowie nie oddadzą łatwo punktów - mówi trener Spójni.
SMS Gdańsk - MKS Wieluń 23:23 (11:12)
SMS: Bartosik, Skrzypczyk - Mauer 7, Chełmiński 5, Milewski 2, Pawelec 2, Rybski 2, Zarzycki 2, Gądek 1, Komarzewski 1, Rogalski 1, Kołtunowicz, Orpik

Mały dreszczowiec zafundował sobie SMS Gdańsk. Licealiści, którzy zaczęli sezon od zwycięstwa i porażki, tym razem zremisowali z MKS Wieluń. Goście rozpoczęli mocno, bo od prowadzenia 6:2. Gdańszczanie szybko jednak doprowadzili do wyrównania po rzucie Piotra Rybskiego. Do przerwy minimalną przewagę obronili jednak przyjezdni.

Powiększyli je po zmianie stron i gospodarze musieli znów gonić. Objęli prowadzenie jedną bramką, ale beniaminek znów zdołał się odbić za sprawą trafień Konrada Krzaczyńskiego.

Na 2 minuty do końca spotkania MKS prowadził 23:21. Gdańszczanie podjęli jednak jeszcze jedną próbę odrobienia strat. Kontaktowe trafienie zdobył najlepszy strzelec SMS w tym spotkaniu Patryk Mauer, a niewiele mu ustępujący Adrian Chełmiński zapewnił zdobycz na wagę remisu. Oba zespoły miały jeszcze czas, by przeważyć szalę zwycięstwa na swoją stronę, ale wynik nie uległ już zmianie.