Zwycięstwa szczypiornistów Spójni i SMS

15 października 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
Szczypiorniści Spójni Gdynia w tym sezonie nie przegrali jeszcze meczu w I lidze. Robert Kamyszek (z lewej) i Rafał Rychlewski (z prawej) w sobotę cieszyli się z piątej kolejnej wygranej. Szczypiorniści Spójni Gdynia w tym sezonie nie przegrali jeszcze meczu w I lidze. Robert Kamyszek (z lewej) i Rafał Rychlewski (z prawej) w sobotę cieszyli się z piątej kolejnej wygranej.

Piłkarze ręczni Spójni Gdańsk wygrali na wyjeździe z Orlen Wisłą II Płock 29:20 (18:10). Po pięciu meczach podopieczni Marcina Markuszewskiego pozostają niepokonani w I lidze. We własnej hali po zwycięstwo sięgnął SMS Gdańsk, który pokonał outsidera rozgrywek Śląsk Wrocław 28:22 (14:11) .

Orlen Wisła II Płock - Spójnia Gdynia 20:29 (10:18)
SPÓJNIA:
Dyszer, Głębocki - Lisiewicz 2, Kamyszek 9, Matuszak 1, Ringwelski 1, Brukwicki 4, Rychlewski 6, K.Pedryc 5, P.Pedryc, Marszałek 1

- Bez względu na to z kim gramy i które miejsce zajmujemy w tabeli, do każdego przeciwnika musimy podejść maksymalnie skoncentrowani. Do Płocka chcemy jechać po komplet punktów - zapowiadał przed sobotnim meczem trener Spójni Gdynia Marcin Markuszewski.
Słowa szkoleniowca szybko znalazły pokrycie w rzeczywistości, bowiem jego podopieczni już po nieco ponad kwadransie gry przeciwko rezerwom Orlen Wisły wypracowali 5 bramek przewagi. W dobrej dyspozycji rzutowej byli Kamil Pedryc, Robert KamyszekRafał Rychlewski, a Spójnia zdołała zebrać sporą zaliczkę przed zmianą stron.

Co ciekawe, jeszcze w 23 minucie po bramkach Tadeusza Janiszewskiego płocczanie zmniejszyli straty do 10:13, ale gdynianie przed przerwą zaliczyli serię 5 bramek z rzędu. Kolejne 3 zapisali na swoim koncie po wznowieniu gry i prowadzili już 21:10. Takie przewagi nie sposób było roztrwonić i Spójna zapisała na swoim koncie piąte zwycięstwo z rzędu zachowując miano zespołu bez porażki.

- Dziś dałem odpocząć kilku rekonwalescentom, a pozostali mieli okazję pograć więcej minut. Seria pięciu zwycięstw cieszy, ale pamiętajmy, że najtrudniejsze mecze przed nami. Podchodzimy do tego spokojnie - mówi trener Markuszewski.
SMS Gdańsk - Śląsk Wrocław 28:22 (14:11)
SMS: Bartosik, Skrzypczyk - Chełmiński 7, Mauer 7, Kołtunowicz 6, Rybski 4, Orpik 3, Milewski 1, Gądek, Komarzewski, Pawelec, Zarzycki

Po drugie zwycięstwo z rzędu i trzeci kolejny mecz bez porażki sięgnął SMS Gdańsk. Licealiści pokonali we własnej hali Śląsk Wrocław, który w tym sezonie nie wygrał jeszcze spotkania. Gospodarze na początku meczu mieli problemy, bo Śląsk prowadził nawet 7:6 po niespełna kwadransie gry.

Podopieczni Dariusza Tomaszewskiego szybko odbili jednak prowadzenie. Szczególnie po zmianie stron, powiększali je z dużą łatwością. Po bramce Piotra Kołtunowicza było już 20:13, a niedługo później przewaga gdańszczan wynosiła już 9 trafień na 10 minut przed końcem gry.