Spójnia przegrała mecz na szczycie I ligi

29 kwietnia 2017 (artykuł sprzed 7 lat)
Maciej Marszałek (z piłką) i jego koledzy ze Spójni odrobili w końcówce meczu 6 bramek straty do Stali. Niestety, ostatnie słowo należało do gorzowian. Maciej Marszałek (z piłką) i jego koledzy ze Spójni odrobili w końcówce meczu 6 bramek straty do Stali. Niestety, ostatnie słowo należało do gorzowian.

Piłkarze ręczni Spójni przegrali w Gdynia Arenie z Kancelarią Andrysiak Stalą Gorzów Wlkp. 27:28 (9:12) w meczu na szczycie I ligi. Na 8. minut przed końcem meczu gospodarze przegrywali różnicą 6 bramek, ale zdołali doprowadzić do remisu na 9 sekund przed finiszem gry. Niestety w ostatniej akcji meczu punktów pozbawił ich Aleksander Kryszeń. Stal awansowała na pozycję lidera i ma punkt przewagi nad Spójnią, ale gdynianie mają do rozegrania zaległy mecz z Realem Astromalem Leszno.

SPÓJNIA: Zimakowski, Głębocki - Lisiewicz 4, Ćwikliński 5, Oliferchuk 3, Kamyszek 1, Matuszak, Cichocki, Ringwelski 1, Brukwicki 2, Rychlewski 1, K.Pedryc 4, P.Pedryc 1, Marszałek 5

STAL: Nowicki, Marciniak - Kryszeń 7, Smolarek 1, Gębala 3, Serpina 4, Turkowski 2, Bekisz 1, Drożdzik, Starzyński 3, Stupiński 7

Mająca w zapasie zaległy mecz do rozegrania Spójnia mogła w sobotę odskoczyć Stali na 3 punkty w tabeli I ligi i znacząco przybliżyć się do awansu do krajowej elity. Trener Marcin Markuszewski wreszcie miał do dyspozycji pełny skład, ale gorzowianie przyjechali nad morze po zwycięstwo i udowadniali to od 1. minuty spotkania w Gdynia Arenie.

Po 17 minutach gry i bramce Mateusza Stupińskiego Stal prowadziła już 7:3. Spotkanie od początku było bardzo fizyczne, a sędziowie nie szczędzili rzutów karnych i wykluczeń. To właśnie dzięki rzutom z 7. metra gdynianie zdołali czasowo odrobić straty. W sumie do przerwy gospodarze zdobyli w ten sposób 5 ze swoich 9 bramek.

Przewaga gości nie podlegała dyskusji, bo dość łatwo radzili sobie z defensywą Spójni. Po 2 bramkach Stupińskiego w  40. minucie było 17:11 dla gości i wydawało się, że do końca spotkania będą mieli je pod pełną kontrolą.

Stało się inaczej. Ostatni kwadrans gry to fenomenalna pogoń gospodarzy, którzy stopniowo zmniejszali straty m.in. dzięki dwóm 3-bramkowym seriom. W 58. minucie bramkę na 26:26 zdobył Maciej Marszałek. W 6 minut gdynianie odrobili 6 bramek.

Prowadzenie gości odbił jednak Marcin Smolarek, ale na 9 sekund przed końcem gry ku uciesze miejscowych kibiców ponownie do wyrównania doprowadził Paweł Pedryc.

Gorzowianie błyskawicznie przeprowadzili akcję i równo z ostatnią sekundą, bramkę która pozbawiła gospodarzy choćby punktu zdobył Aleksander Kryszeń. Błyskawicznie utonął w objęciach kolegów z drużyny.

Gdynianie w tabeli spadli na 2. miejsce, ale będą mogli odzyskać pozycję lidera 10 maja, gdy rozegrają zaległy mecz wyjazdowy z Realem Astromalem Leszno. Przypomnijmy, że prawo gry w Superlidze po 24 kolejkach uzyska zwycięzca grupy.

Wyniki 24 kolejki

• SPÓJNIA GDYNIA - Kancelaria Andrysiak Stal Gorzów Wlkp. 27:28 (9:12)
  • SMS GDAŃSK - Sokół Browar Kościerzyna 33:31 (12:15)
  • Mazur Sierpc - Orlen Wisła II Płock 26:21 (12:11)
  • Polski Cukier Pomezania Malbork - GKS Żukowo 31:21 (14:11)
  • Śląsk Wrocław - Grunwald Poznań 25:25 (13:10)
  • MKS Wieluń - Warmia Traveland Olsztyn 25:25 (13:10)
  • Nielba Wągrowiec - Real-Astromal Leszno 22:27 (11:12)
  • Zaległy z 23. kolejki
  • Real-Astromal - SPÓJNIA 23:37 (10:18)
  • Awansem z 26. kolejki:
  • Polski Cukier Pomezania - Sokół Browar Kościerzyna 31:25 (17:9)

Opinie (13) 2 zablokowane

• szkoda, bo bylo blisko

Choć z drugiej strony: Gorzów na własne życzenie zafundował sobie taką końcówkę, bo przez większość czasu był po prostu drużyna lepsza. Brawa dla chłopaków za walkę do końca, ale gra w obronie była dziś naprawdę słaba. No i plus dla dzieciaków z SP, dopingujących zespół. Będzie dobrze, głowa do góry!

• 13 0

• zasłużona porażka (4)

Gorzów był lepszy ale z własnej winy doprowadził do nerwowej końcówki, w której Spójnia powinna zremisować ale przez własne frajerstwo, sorry, pozwoliła sobie rzucić decydującą bramkę. Porażka narodziła się jednak w głowach, umiejętności na pewno nie są niższe od przeciwnika. Szkoda ale trzeba walczyć dalej i tyle.

Za mało grali Rychlewski i Ringwelski.

• 14 0

• (3)

No i gdzie byli dzisiaj trenerzy.

• 5 0

• (1)

skoro siedzieli trener mial do tego powod za pewne byli lepsi od nich.

• 0 5

• zgoda

To trener i jego zdanie są najważniejsze. Ja mam prawo do swojego jako kibic.

Rychu wszedł i robił różnicę.

• 7 0

• Dzisiaj ? Gdzie oni są od początku sezonu !

• 7 0

• kibic (3)

gdzie jest ustawienie z pierwszej rundy jesiennej trenerze chyba po kursie coś się pomieszało w głowie i co na to prezes ??? jak nie pamiętasz to sprawdź ustawienie z poprzedniej rundy albo podaj się do dymisji

• 14 0

• Pomoc. (1)

Takiego drukowania sędziów pod koniec meczu gdy było 6 pkt. w plecy to dawno nie widziałem!O mały włos by im się udało,ale sprawiedliwości stało się zadość!

• 6 7

• Polecam lekturę przepisów

Zamiast bajdurzenia o drukowaniu.

• 3 2

• obserwator

Trenerze kombinuj tak dalej a na pewno będzie superliga w d......e pomyśl obatelu

• 5 0

• stary

Beznadzieja.Obrona spojni nie istnieje.Nie widac determinacji na boisku,ani na lawce.Sedziowie pomagali ile mogli,a spojnia nawet przeciwko 3 graczom nie potrafila madrze grac.Lepiej pracowac z mlodymi niz ogladac nieudacznikow ktorzy juz i tak niczego sie nie naucza.Co z tego,ze maja po 2metry,kiedy nie ma glowy.
    Nie wiem czy to warto panie Leszku ! Trenera reki tu nie widac.Najlatwiej nauczyc obrony i za to rozliczalbym trenera.