Sensacyjne wyniki w I lidze szczypiornistów

22 października 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
Szczypiorniści Spójni musieli przełknąć gorycz porażki po raz pierwszy w tym sezonie. Kamil Pedryc (na zdjęciu) i jego koledzy przegrali ze Śląskiem, dla którego było to pierwsze zwycięstwo. Szczypiorniści Spójni musieli przełknąć gorycz porażki po raz pierwszy w tym sezonie. Kamil Pedryc (na zdjęciu) i jego koledzy przegrali ze Śląskiem, dla którego było to pierwsze zwycięstwo.

Piłkarze ręczni Spójni Gdynia doznali sensacyjnej porażki 23:25 (11:13) na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław. Niepokonany do tej pory w I lidze zespół uległ drużynie, która dotychczas pozostawała bez wygranej. Po triumf sięgnęli za to licealiści z SMS Gdańsk, którzy w Malborku po emocjach do samego końca pokonali Polski Cukier Pomezanię 26:24 (12:11).

Śląsk Wrocław - SPÓJNIA GDYNIA 25:23 (13:11)
SPÓJNIA:
Dyszer, Zimakowski - Lisiewicz 2, Ćwikliński 3, Oliferchuk 5, Kamyszek 2, Matuszak, Ringwelski 3, Brukwicki, K.Pedryc 5, P.Pedryc, Marszałek 1

Spójnia do Wrocławia pojechała z kompletem pięciu zwycięstw na koncie. Gdynianie byli zdecydowanym faworytem sobotniego starcia również dlatego, iż Śląsk w tym sezonie pozostawał bez wygranej. Spotkanie drużyn z dwóch przeciwnych biegunów tabeli zakończyło się jednak niespodzianką.

Początek meczu był wyrównany, ale gospodarze sygnał ostrzegawczy wysłali w 13. minucie, gdy po trafieniu Dawida Dawydzika objęli prowadzenie 7:4. Podopieczni Marcina Markuszewskiego zdołali je odbić m.in. za sprawą celnych rzutów karnych Pawła Ćwiklińskiego, ale do przerwy miejscowi zdołali zaliczyć trzy bramki z rzędu i prowadzili różnicą dwóch bramek.

Po zmianie stron Spójnia zdołała jeszcze wyrównać na 14:14, ale był to ostatni remis w tym meczu. Wrocławianie odskakiwali nawet na cztery bramki i w 58. minucie prowadzili 25:21. Gdynianie zdołali jedynie zmniejszyć stratę o połowę w ostatnich dwóch minutach.

- Gospodarzom wychodziło dziś wszystko, nam wręcz przeciwnie - podsumował pierwszą w tym sezonie porażkę trener Markuszewski.
Polski Cukier Pomezania Malbork - SMS GDAŃSK 24:26 (11:12)
SMS:
Bartosik, Skrzypczyk, Pyrka - Komarzewski, Milewski 2, Mauer 7, Kołtunowicz 5, Chełmiński 1, Zarzycki 6, Beczek, Orpik, Rybski 5

Do zaskakującego rozstrzygnięcia doszło także w Malborku, tym razem z korzyścią dla trójmiejskiej drużyny. Faworyzowana Pomezania uległa SMS Gdańsk, a licealiści już po kwadransie gry zbudowali prowadzenie 8:5.

Chwilę przed przerwą po rzucie Szymona Nowalińskiego malborczanie doprowadzili do remisu, ale Piotr Rybski z rzutu karnego trafił jeszcze na 12:11.

Po zamianie stron gdańszczanie oddawali prowadzenie dwukrotnie, w 35. minucie (13:14) i w 54. minucie (21:22). Podopieczni Dariusza Tomaszewskiego wygraną zapewnili sobie jednak zdobywając cztery bramki z rzędu.

Po trafieniu Piotra Kołtunowicza, który wszystkie swoje pięć trafień zanotował po przerwie, było już 25:22 i tej przewagi licealiści nie oddali. Tym samym przerwali passę Pomezanii, która wygrała cztery kolejne spotkania.

Wyniki 7 kolejki

• Śląsk Wrocław - SPÓJNIA GDYNIA 25:23 (13:11)
  • Polski Cukier Pomezania Malbork - SMS GDAŃSK 24:26
  • Orlen Wisła II Płock - Warmia Traveland Olsztyn 21 : 29 (13:11)
  • Stal Gorzów - MKS Mazur Sierpc 34:20
  • Grunwald Poznań - Nielba Wągrowiec 26:28
  • GKS Żukowo - MKS Wieluń 31:30 (15:18)
  • Sokół Browar Kościerzyna - Real Astromal Leszno 20:21 (7:12)

Opinie (5)

• (1)

rama co to jest

• 5 1

• Pić tylko wodę niegazowaną,gazowana szkodzi.

• 3 1

• bez Głębockiego

Ten bramkarz robi różnicę. Ale to zupełnie nie tłumaczy porażki, co się stało, że tak świetnie grający zespół przegrał? Oby to był tylko wypadek przy pracy a nie początek obniżki formy. Nic się nie stało ale teraz znów brać się do dobrej roboty, Panowie!