Szczypiornistki Łączpolu wciąż poza zasięgiem

19 października 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
I-ligowe rywalki jak na razie nie mogą nadążyć za gdańskimi szczypiornistkami z AZS Łączpol AWFiS. Na zdjęciu Magdalena Maszota. I-ligowe rywalki jak na razie nie mogą nadążyć za gdańskimi szczypiornistkami z AZS Łączpol AWFiS. Na zdjęciu Magdalena Maszota.

Szczypiornistki AZS Łączpolu AWFiS Gdańsk nie zwalniają tempa w I lidze. Beniaminek pokonał we własnej hali Jutrzenkę Płock 27:20 (16:7,) odnosząc piąte z rzędu zwycięstwo. Podopieczne Jerzego Cieplińskiego w środę o godz. 17 zagrają z UKS PCM Kościerzyna w finale wojewódzkiego Pucharu Polski, a w sobotę stoczą ligowy pojedynek z KPR Kobierzyce. Tego samego dnia w hali przy Kołobrzeskiej zagrają SMS Gdańsk i Kar-Do Spójnia Gdynia, które mają za sobą kolejne porażki. Licealiści przegrali w Malborku z Pomezanią 19:29 (10:18) natomiast gdynianie ulegli Warszawiance 27:28 (16:10) choć na 8 minut przed końcem gry prowadzili różnicą 5 bramek.

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk - Jutrzenka Płock 27:20 (16:7)
AZS ŁĄCZPOL AWFiS: Skonieczna, Obrębalska - Gelińska 5, Siódmiak 4, Kilanowska 3, Konefał 3, Karwecka 2, Klonowska 2, Neitsch 2, Orzłowska 2, Pesel 2, Bunikowska 1, Maszota 1 oraz Dygant.

JUTRZENKA: Dobrowolska - Stasiak 5, Mokrzka 3, Rędzińska 3, Homonicka 2, Jasińska 2, Krysiak 2, Kwasiborska 2, Waszkiewicz 1 oraz Dudek, Pawłowska, Salamandra.

Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczą w I lidze gdańskie szczypiornistki. Tym razem AZS Łączpol AWFiS zgodnie z przewidywaniami odprawił Jutrzenkę. Już na początku spotkania z płocczankami podopieczne Jerzego Cieplińskiego objęły zdecydowane prowadzenie. Po bramce Marty Karweckiej w 5. minucie było już 3:0 dla gospodyń.

Przyjezdne w końcu zaczęły odpowiadać na ataki gdańszczanek, jednak o zniwelowaniu przewagi nie mogło być mowy. Od 18. minuty do przerwy Łączpol zanotował serię 7:1 i praktycznie rozstrzygnął losy spotkania.

Na nieco ponad kwadrans przed końcem meczu bramkę zdobyła Sylwia Neitsch, a gospodynie osiągnęły rekordową przewagę 24:13. Wówczas oddały inicjatywę przyjezdnym, które zdołały nieco zniwelować straty.

Gdańszczanki po pięciu meczach mają na koncie komplet punktów. O przedłużenie zwycięskiej serii podopieczne trenera Cieplińskiego zagrają w sobotę ponownie w hali AWFiS. O godzinie 17 zmierzą się z KPR Kobierzyce. Wcześniej, bo w środę o tej samej porze zagrają przy ul. Górskiego w finale wojewódzkiego Pucharu Polski z UKS PCM Kościerzyna. Wstęp do hali AWFiS jest bezpłatny.

Wyniki 5 kolejki

• AZS ŁĄCZPOL AWFiS GDAŃSK - Jutrzenka Płock 27:20 (16:7)
  • AZS AWF Warszawa - Sparta Oborniki 30:24 (16:11)
  • Korona Handball Kielce - UKS PCM Kościerzyna 21:23 (12:9)
  • SMS Płock - Polonia Kępno 28:29 (15:14)
  • KPR Kobierzyce - Słupia Słupsk 34:27 (11:17)
  • MKS AZS UMCS Lublin - Dwójka Profil Nowy Sącz 29:21 (15:11)

Kar-Do Spójnia Gdynia - Warszawianka Warszawa 27:28 (16:10)
KAR-DO SPÓJNIA: Zimakowski, Skowron - Rychlewski 10, Derdzikowski 6, Szlinger 3, Nowaliński 2, Staniszewski 2, Wróbel 2, Bielec 1, Kowalski 1 oraz Chyła, Nazimek.

WARSZAWIANKA: Stolarski, Troński, Szałkucki - Kolczyński 9, Kwiatkowski 4, Szmulik 4, Krawiecki 3, Wiak 3, Płodowski 2, Milewski 2, Kieloch 1 oraz Olęcki, Przykuta, Skorek.

Własny parkiet nie przyniósł szczęścia szczypiornistom Kar-Do Spójni. Podopieczni Marcina Markuszewskiego znakomicie rozpoczęli mecz z Warszawianką. Do przerwy prowadzili różnicą 6 bramek, a po zmianie stron było już 18:10 na korzyść gospodarzy.

By niemal kompletnie zniwelować tak duże straty gościom ze stolicy wystarczył zaledwie kwadrans. W 47. minucie po bramce Łukasza Kolczyńskiego Warszawianka przegrywała już tylko 21:22. Gdynianie zdołali wyjść z kryzysu i w 52. minucie, gdy czwartą kolejną bramkę na konto Spójni zdobył Michał Derdzikowski, znów wypracowali bezpieczną przewagę (26:21).

Okazała się ona niewystarczająca. Gdynianie poczuli się zbyt pewnie, a końcówka spotkania należała do gości, którzy zanotowali piorunującą serię 7:1 i przeważyli szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Polski Cukier Pomezania Malbork - SMS Gdańsk 29:19 (18:10)
POMEZANIA: R.Kądziela, P.Kądziela - Suwisz 7, Cieślak 6, Perwenis 5, Cielątkowski 4, Baraniak 3, Hanis 2, Maluchnik 1, Dobosz 1 oraz Dukszto, Górski.

SMS: Skrzyniarz - Mrozowicz 6, Moryto 5, Brukwicki 3, Majdziński 2, Gasin 1, Kowalczyk 1, Orzechowski 1 oraz Bekisz, Pawłowski, Pietruszko, Salacz, Szała, Szot.

Zdecydowanie mniej emocji przyniósł mecz w Malborku, gdzie SMS Gdańsk nie sprostał Pomezanii. Licealiści, którzy w tym sezonie nie zdobyli jeszcze punktu, dotrzymali kroku gospodarzom niespełna przez 10 minut.

Od stanu 5:5 inicjatywę przejęli malborczanie, którzy zdobyli 4 bramki z rzędu. Do przerwy podwoili tę przewagę i choć po zmianie stron spotkanie było wyrównane, Pomezania spokojnie kontrolowała jego przebieg.

W sobotę SMS zmierzy się w derbowym meczu ze Spójnią. Spotkanie odbędzie się w hali przy ul. Kołobrzeskiej.

Pozostałe wyniki 6. kolejki grupy A I ligi
Meble Wójcik Elbląg - AZS AWF Biała Podlaska 29:20 (13:6)
Henri Lloyd Brodnica - Wolsztyniak Wolsztyn 25:27 (12:9)
KPR Legionowo - Warmia Traveland Olsztyn 29:22 (14:13)
MKS Poznań - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 18:21 (9:10)
Vetrex Sokół Kościerzyna - Real Astromal Leszno 33:30 (15:15)

• błąd

na zdjeciu Magdalena Maszota :-) brawo laski!!!

Odpowiedź redakcji:

Dziękujemy za sugestię. Treść została poprawiona.

• 5 4

• Brawo brawo brawo!

Do przodu Laski !!!

• 7 2

• Co się dzieje z Kardo ? Panie Markuszewski pobudka !

• 3 2

• Beniaminek.

Brawo dziewczyny, czekamy na mecze '"prawdy"a szczególnie z Kościerzyną. Jeszcze więcej pracy, więcej zaangażowania i w przyszłym roku derby z Vistalem.

• 6 1

• "Po bramce Marty Krawieckiej w 5. minucie..." a któż to taki?