Sprawa awansu do półfinału Pucharu Polski otwarta

17 marca 2010 (artykuł sprzed 14 lat)

W Gdańsku była walka, ale zabrakło goli. Krzysztof Bąk (nr 5) i Sergejs Kożans w pojedynku z Juniorem Diazem. W Gdańsku była walka, ale zabrakło goli. Krzysztof Bąk (nr 5) i Sergejs Kożans w pojedynku z Juniorem Diazem.

W pierwszym meczu ćwierćfinałowym Pucharu Polski piłkarze Lechii zremisowali u siebie Wisłę Kraków 0:0. Rewanż odbędzie się w najbliższy wtorek na wyjeździe. Wcześniej, również pod Wawelem te drużyny zmierzą się w pojedynku o ligowe punkty. Poniżej zapis bezpośredniej relacji, którą przeprowadziliśmy z dzisiejszego spotkania

.

LECHIA: Kapsa - Bąk, Wołąkiewicz, Kożans, Kosznik - Piątek (70 Nowak), Surma, Laizans (81 Pietrowski) - Lukjanovs, Dawidowski, Kaczmarek (77 Buzała).

WISŁA: Pawełek - Alvarez, Marcelo, Głowacki, Diaz - Kirm (46 Łobodziński), Sobolewski, Jirsak (76 Mączyński), Piotr Brożek - Christow (66 Boguski), Paweł Brożek.

Sędzia: Marciniak (Płock). Żółte kartki: Dawidowski, Piątek, Laizans (Lechia), Głowacki, Marcelo (Wisła). Widzów: 5000.

90+3 z wolnego Dawidowski w mur, a dobitka Nowaka obok słupka

90+2' rzut wolny pośredni dla Lechii z pola karnego Wisły! Pawełek złapał piłkę po podaniu Marcelo

90' sędzia dolicza trzy minuty

84' po faulu na Bąku wolny dla Lechii. Nowak miękko wrzucił w pole karne, ale najwyżej wyskoczyli obrońcy Wisły

83' kontra Lechii 3 na 3. Niestety, Nowak podał zamiast do Buzały to w... aut

81' ostatnia zmiana w Lechii. Wchodzi Pietrowski

79' żółta kartka dla Laizansa

78' Mączyński dośrodkował z rogu na głowę Marcelo. Strzał Brazylijczyka pewnie obronił Kapsa.

77' w Lechii Buzała za Kaczmarka. Paweł to specjalista od Pucharu Polski. W barwach Lechii strzelił w tych rozgrywkach już dziewięć goli.

76' trzecia zmiana w Wiśle

76' w polu karnym z głośnym okrzykiem padł jeden z wiślaków, ale akcja była. Sprzed pola karnego dobrze uderzył Sobolewski, ale Kapsa znów był doskonale ustawiony

75' w odpowiedzi akcja Laizansa zakończona zdobycie rogu. Niestety, z kornera Nowak wprost w ręce Pawełka

73' akcja braci Brożków. Podawał Piotr, strzelał Paweł. Broni Kapsa

70' pierwsza zmiana w Lechii. Nowak za Piątka. Opaska kapitana wróciła do Wołakiewicz.

66' druga zmiana w Wiśle. Na boisko wszedł Boguski

63' Pawełek przecina dośrodkowanie Kaczmarka

58' strzał Christowa, ale wysoko ponad bramką

57' ładna akcja Laizansa, który wymienił podanie z Dawidowskim i niewiele zabrakło, aby Łotysz dobiegł do pola karnego

56' żółta kartka dla Marcelo po faulu na Dawidowskim

54' strzał Alvareza. Ponad 30 metrów od bramki i Kapsa pewnie złapał piłkę

51' po faulu na Dawidowskim żółtą kartkę otrzymał Głowacki. Najpierw sędzia zastosował przywilej korzyści, ale po straconej przez Lechii piłce, ukarał kapitana Wisły.

48' żółta kartka dla Piątka

47' nieudane dośrodkowanie Lukjanovsa i piłka poleciała daleko od bramki

46' Wisła rozpoczęła drugą połowę z jedną zmianę w składzie. Za Kirma wszedł Łobodziński. Lechia w tym samym zestawieniu.

45' koniec pierwszej połowy

45' żółta kartka dla Dawidowskiego za dyskusję z sędzią. Napastnik Lechii miał pretensje, że arbiter nie dostrzegł faulu na nim

45' sędzia doliczył jedną minutę

45' Lechia na własne życzenie zagroziła swojej bramce! Kosznik podał piłkę w stronę własnej bramki, gdzie przejął ją Brożek. Dobrze, że Paweł próbował dogrywać do Christowa, bo Kożans przejął piłkę.

40' nad bramką strzelał Paweł Brożek. Nadal Wisła gra piłką, ale bez większego zagrożenia dla Lechii. Gdańszczanie nadal bardzo głęboko cofnięci

30' strzał Jirsaka po nodze obrońcy Lechii, piłka zmierzała na róg, ale Kapsa nie pozwolił jej opuścić boiska.

24' najgroźniejsza akcja Wisły. Kapsa odbił strzał Piotra Brożka, do piłki dopadł Paweł Brożek. Strzał snajpera krakowian zablokował Kożans.

17' gorąco pod bramką Wisły. Po dośrodkowaniu Kaczmarka niewiele zabrakło, aby do strzału głową doszedł Lukjanovs. Ubiegł go jednak Pawełek

15' przed polem karnym powstrzymany został Sobolewski, do piłki doszedł jednak Kirm. Ni to strzał ni to dośrodkowanie Słoweńca wyłapał Kapsa

13' na razie na boisku praktycznie nic się nie dzieje. Lechia zaczęła z dużym respektem dla rywali, a Wisła gra monotonnie.

8' pierwszy róg dla Wisły. Po dośrodkowaniu Jirsaka Christow strzelił nad bramką

3' pierwszy strzał Wisły. Kapsa łapie piłkę po uderzeniu Diaza

2' Dawidowski w pojedynku z Pawełkiem. Bramkarz Wisły ratuje się piąstkowaniem, ale była to interwencja zbyteczna, bo gdańszczanin był na spalonym

1' mecz rozpoczęła Lechia

0' Marcin Gałek, spiker spotkania ogłosił, że mecz z Wisłą jest setnym pojedynkiem Lechii na szczeblu centralnym w historii Pucharu Polski.

0' przed meczem Lechia podziękowała za grę w gdańskich barwach Jackowi Manuszewskiemu i Andrzejowi Rybskiemu

0' Tomasz Kafarski obiecał wystawić najsilniejszy skład, ale jednak w porównaniu z "11" na Śląsk dokonał dwóch zmian. Do gry weszli Kosznik i Piątek. Karol odzyskał opaskę kapitana. Natomiast nie mogło oczywiście zabraknąć Dawidowskiego, który w Krakowie spędził pięć kiepskich lat. Czy weźmie dziś odwet na Wiśle?

0' Trener Kasperczak, który powtórnie debiutuje na ławce szkoleniowej Wisły, dokonał dwóch zmiany w porównaniu z "11" zwolnionego Skorży. Nowi gracze to Christow i Jirsak.