Wiadomości

stat

Kartki wielkanocne klubów sportowych

Święta pod znakiem derbów Trójmiasta

Pisanki, zajączki i kurczaczki to nieodłączne motywy na wielkanocnych kartach przygotowanych przez kluby i organizacje sportowe z okazji Wielkanocny. Na wielu te tradycyjne symbole świąteczne są w kształcie piłek i dobrze znanych barw z boisk i hal. W tym roku świąteczne akcenty sportowe pojawią się nie tylko na kartkach. W Wielką Sobotę grali rugbiści Arki, Lechii i Ogniwa, a Asseco i Trefl zmierzyli się w koszykarskich derbach Trójmiasta. W Lany Poniedziałek swoje ligowe mecze rozegrają piłkarze Lechii Gdańsk i Arki Gdynia, którzy zmierzą się w debrach Trójmiasta.



Jak co roku przy okazji świąt wielkanocnych, dzielimy się z Wami kartkami otrzymanymi od klubów i organizacji sportowych, z którymi na co dzień współpracujemy. Jak zwykle nie brakuje oryginalnych pomysłów. Klubowe barwy i trójmiejscy sportowcy doskonale współgrają ze świątecznymi symbolami.

W życzeniach dominują tradycyjne formy, do których dołączamy się i my: "Zdrowych, radosnych, spokojnych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych, by podczas nich każdy z Was znalazł czas na chwile wytchnienia i odpoczynku". Niech wszystkie życzenia, które usłyszycie w najbliższych dniach, zaczną się realizować jak najszybciej.

Sportowcom życzymy oczywiście sukcesów i unikania kontuzji, a wszystkich kibicom jak najwięcej wzruszeń i emocji, najlepiej wyłącznie za sprawą zwycięstw naszych ulubieńców.

W te święta sportowe akcenty goszczą nie tylko na kartkach. W Wielką Sobotę mecze przypadły rugbistom Arki, Lechii i Ogniwa, a Asseco i Trefl zmierzyli się w koszykarskich derbach Trójmiasta. W Lany Poniedziałek swój derbowy pojedynek rozegrają piłkarze Lechii Gdańsk i Arki Gdynia.

ZOBACZ PLAN MECZÓW TRÓJMIEJSKICH DRUŻYN NA NAJBLIŻSZE DNI

Serdecznie dziękujemy za życzenia, które otrzymaliśmy z następujących klubów i organizacji:

Lechia Gdańsk, Arka Gdynia, Lotos Trefl Gdańsk, Atom Trefl Sopot, Trefl Sopot, Vistal Gdynia, Zdunek Wybrzeże Gdańsk, Polski Związek Hokeja na Lodzie, Akademia Wychwania Fizycznego i Sportu, Flota Gdynia, Rugbistki Biało-zielone Ladies Gdańsk, Unihokeistki Olimpii Osowa, Henryk Zabrocki - trener hokeistek GKS Stoczniowiec Gdańsk, City Trail Trójmiasto, MOSiR Sopot, Tomasz Chamera - Wiceprezes Polskiego Związku Żeglarskiego, Hipodrom Sopot, "Sportowa Gdynia", Mieczysław Grzybowski wieloletni członek władz pomorskiego okręgu piłki ręcznej


Dodaj zdjęcie do artykułu
Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Tytuł:
Treść:
Autor (opcjonalny):
E-mail (opcjonalny):
Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Opinie (razem: 20)

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Najwyżej ocenione zawodniczki Atomu Trefl

Najlepiej typujący wyniki Atomu Trefl

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Monika Tuźnik 29 53 75.9%
2. Ryszard Kupidura 28 50 75%
3. Zygmunt Bębenek 29 50 72.4%
4. Andrzej Sobieski 29 50 72.4%
5. Bogdan Polom 29 50 72.4%

Tabela końcowa

Siatkówka - kobiety
M Z P Sety Pkt.
1 Chemik Police
2 Grot Budowlani Łódź
3 Developres SkyRes Rzeszów
4 Impel Wrocław
5 Tauron MKS Dąbrowa Górnicza
6 ŁKS Commercecon Łódź
7 Profi Credit Bielsko-Biała
8 Giacomini Budowlani Toruń
9 ATOM TREFL SOPOT
10 Polski Cukier Muszynianka
11 Enea PTPS Piła
12 Pałac Bydgoszcz
13 Legionovia
14 KSZO Ostrowiec Św.

Po sezonie Atom Trefl Sopot sprzedał licencję w Orlen Lidze Proksimie Kraków. Od nowych rozgrywek będzie więc występował pod nazwą Trefl Proxima Kraków.

Playoff

Półfinały
Chemik Police
1 miejsce po rundzie zasadniczej
2
Impel Wrocław
2 miejsce po rundzie zasadniczej
0
Developres SkyRes Rzeszów
4 miejsce po rundzie zasadniczej
0
Grot Budowlani Łódź
3 miejsce po rundzie zasadniczej
2
Finał
Chemik Police
zwycięzca półfinału 1
2
Grot Budowlani Łódź
zwycięzca półfinału 2
0

Terminarz

08.04 (sob) godz.17:00 Polski Cukier Muszynianka Enea 1:3 ATOM TREFL Sopot
02.04 (nd) godz.15:00 ATOM TREFL Sopot 3:2 Polski Cukier Muszynianka Enea
26.03 (nd) godz.15:00 ATOM TREFL SOPOT 3:2 Chemik Police
22.03 (śr) godz.18:00 PTPS Piła 3:0 ATOM TREFL SOPOT
18.03 (sob) godz.18:00 ŁKS Commercecon Łódź 3:2 ATOM TREFL SOPOT

Najwyżej ocenieni zawodnicy Trefla

Najlepiej typujący wyniki Trefla

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Zygmunt Bębenek 35 71 80%
2. Adam Mechliński 35 71 80%
3. Kasia L 35 71 80%
4. Roman Żygowski 35 70 80%
5. Henryk Gajewski 35 69 80%

Tabela końcowa

Siatkówka - mężczyźni
M Z P Sety Pkt.
1 Zaksa Kędzierzyn-Koźle
2 PGE Skra Bełchatów
3 Jastrzębski Węgiel
4 Asseco Resovia Rzeszów
5 Indykpol AZS Olsztyn
6 Cuprum Lubin
7 Cerrad Czarni Radom
8 LOTOS TREFL GDAŃSK
9 Onico AZS Politechnika Warszawska
10 GKS Katowice
11 MKS Będzin
12 Espadon Szczecin
13 Effector Kielce
14 BBTS Bielsko-Biała
15 Łuczniczka Bydgoszcz
16 AZS Częstochowa

Playoff

Półfinały
Zaksa Kędzierzyn-Koźle
1 miejsce po rundzie zasadniczej
2
Asseco Resovia Rzeszów
2 miejsce po rundzie zasadniczej
0
Jastrzębski Węgiel
4 miejsce po rundzie zasadniczej
0
PGE Skra Bełchatów
3 miejsce po rundzie zasadniczej
2
Finał
Zaksa Kędzierzyn-Koźle
zwycięzca półfinału 1
2
PGE Skra Bełchatów
zwycięzca półfinału 2
0

Terminarz

13.04 (czw) godz.18:00 LOTOS TREFL Gdańsk 1:3 Cerrad Czarni Radom LIVE!
08.04 (sob) godz.17:00 Cerrad Czarni Radom 2:3 LOTOS TREFL Gdańsk
01.04 (sob) godz.15:00 BBTS Bielsko-Biała 2:3 LOTOS TREFL Gdańsk
24.03 (pt) godz.20:30 AZS Częstochowa 0:3 LOTOS TREFL Gdańsk
18.03 (sob) godz.20:00 LOTOS TREFL Gdańsk 0:3 Indykpol AZS Olsztyn LIVE!

Najbliższe spotkanie Trefla

początek meczu: 30.04.2017 godz. 12:40 LIVE!

Anwil Włocławek
:
TREFL Sopot
mecz ligowy

Jak typują inni

1

92%

269 typowań

x

0%

2 typowania

2

8%

22 typowania

TYPUJ!

Najwyżej ocenieni zawodnicy Trefla

Najlepiej typujący wyniki Trefla

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Monika Tuźnik 32 66 71.9%
2. Piotr Fritza 32 66 71.9%
3. Irek Gajewski 32 64 68.8%
4. Włodzimierz Kamelski 32 64 68.8%
5. Roman Żygowski-arski 32 63 68.8%

Aktualna tabela

Koszykówka - Tauron Basket Liga
Drużyny M Z P Bilans Pkt.
1 Anwil Włocławek 31 24 7 2470:2248 55
2 Stelmet BC Zielona Góra 31 23 8 2428:2173 53
3 BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 32 21 11 2448:2308 53
4 Rosa Radom 31 20 11 2304:2185 51
5 Polski Cukier Toruń 31 20 11 2513:2399 51
6 MKS Dąbrowa Górnicza 31 19 12 2453:2278 50
7 Energa Czarni Słupsk 31 18 13 2393:2324 49
8 Polpharma Starogard Gdański 31 18 13 2373:2332 49
9 TREFL SOPOT 31 18 13 2421:2377 49
10 PGE Turów Zgorzelec 31 17 14 2579:2398 48
11 King Szczecin 31 15 16 2480:2465 46
12 Miasto Szkła Krosno 30 15 15 2259:2271 45
13 ASSECO GDYNIA 31 10 21 2417:2583 41
14 AZS Koszalin 31 9 22 2207:2360 40
15 TBV Start Lublin 31 8 23 2233:2525 39
16 Polfarmex Kutno 31 5 26 2094:2378 36
17 Siarka Tarnobrzeg 31 4 27 2193:2660 35

Mecz Polfarmex Kutno - Stelmet Zielona Góra zweryfikowany jako walkower 20:0, ponieważ goście nie mieli wpisanych do protokołu co najmniej 6 zawodników z polskim paszportem.

Terminarz

30.04 (nd) godz.12:40 Anwil Włocławek typuj TREFL Sopot LIVE!
26.04 (śr) godz.18:00 King Szczecin 76:93 TREFL Sopot
22.04 (sob) godz.18:00 TREFL Sopot 92:70 TBV Start Lublin
15.04 (sob) godz.18:00 ASSECO Gdynia 79:94 TREFL Sopot LIVE!
08.04 (sob) godz.18:00 TREFL Sopot 107:80 AZS Koszalin

Najbliższe spotkanie Arki

początek meczu: 02.05.2017 godz. 16:00 LIVE!

Lech Poznań
:
ARKA Gdynia
mecz pucharowy

Jak typują inni

1

86%

262 typowania

x

9%

29 typowań

2

5%

15 typowań

TYPUJ!

Najwyżej ocenieni zawodnicy Arki

Najlepiej typujący wyniki Arki

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Marek Figura 38 68 60.5%
2. Marek Lamczyk 38 66 60.5%
3. Waldemar Niklas 37 63 59.5%
4. Wiktor Michałowski 38 62 55.3%
5. Marcin Topp 38 62 55.3%

Aktualna tabela

Piłka nożna - Ekstraklasa
Drużyny M Z R P Bramki Pkt.
1 Lech Poznań 31 17 7 7 53:24 31
2 Jagiellonia Białystok 30 18 5 7 56:31 30
3 Legia Warszawa 30 17 7 6 58:30 29
4 LECHIA GDAŃSK 30 16 5 9 46:37 27
5 Wisła Kraków 30 13 5 12 45:46 22
6 Pogoń Szczecin 30 10 12 8 47:40 21
7 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 30 12 6 12 31:38 21
8 Korona Kielce 31 12 3 16 41:58 20
9 Wisła Płock 30 10 9 11 42:44 20
10 Zagłębie Lubin 30 10 9 11 37:36 20
11 Śląsk Wrocław 30 8 10 12 34:45 17
12 ARKA GDYNIA 31 8 8 15 38:51 17
13 Cracovia 30 6 13 11 38:43 16
14 Piast Gliwice 31 7 10 14 32:50 16
15 Ruch Chorzów 30 10 4 16 37:46 15
16 Górnik Łęczna 30 7 9 14 36:52 15

* Przed rozgrywkami wiosennymi Komisja ds Licencji Klubowych PZPN ukarała Ruch Chorzów odjęciem 4 punktów za zaległości finansowe wobec byłych piłkarzy i pracowników.
* Po 30. kolejce nastąpił podział na dwie grupy - mistrzowską i spadkową. Dorobek punktowy zespołów podzielono na pół z zaokrągleniem do góry.

Terminarz

02.05 (wt) godz.16:00 Lech Poznań typuj ARKA Gdynia LIVE!
08.05 (pon) godz.18:00 Cracovia typuj ARKA Gdynia
12.05 (pt) godz.20:30 ARKA Gdynia typuj Górnik Łęczna
28.04 (pt) godz.18:00 ARKA Gdynia 1:1 Piast Gliwice LIVE!
22.04 (sob) godz.18:00 ARKA Gdynia 1:1 Wisła Płock LIVE!

Najbliższe spotkanie Lechii

początek meczu: 29.04.2017 godz. 20:30 LIVE!

mecz ligowy

Jak typują inni

1

87%

419 typowań

x

7%

37 typowań

2

6%

28 typowań

TYPUJ!

Najwyżej ocenieni zawodnicy Lechii

Najlepiej typujący wyniki Lechii

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Mariusz Pietroń 32 64 65.6%
2. Marek Kowalewski 32 62 65.6%
3. Piotr Fritza 32 62 65.6%
4. Marek Figura 32 61 62.5%
5. Rafał Wege 31 59 64.5%

Terminarz

29.04 (sob) godz.20:30 LECHIA Gdańsk typuj Bruk-Bet Termalica Nieciecza LIVE!
06.05 (sob) godz.20:30 Wisła Kaków typuj LECHIA Gdańsk
14.05 (nd) godz.15:30 LECHIA Gdańsk typuj Korona Kielce
22.04 (sob) godz.18:00 Pogoń Szczecin 3:1 LECHIA Gdańsk LIVE!
17.04 (pon) godz.18:00 LECHIA Gdańsk 2:1 ARKA Gdynia LIVE!

Najbliższe spotkanie Wybrzeża

początek meczu: 07.05.2017 godz. 14:45

Stal Rzeszów
:
ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
mecz ligowy

Jak typują inni

1

0%

0 typowań

x

10%

1 typowanie

2

90%

9 typowań

TYPUJ!

Najwyżej ocenieni zawodnicy Wybrzeża

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Ryszard Olszewski 2 6 100%
2. Malec Laik 2 6 100%
3. Jaroslaw Blazejczyk 1 3 100%
4. Daniel Chrząszcz 1 3 100%
5. Michał Kamiński 1 3 100%

Aktualna tabela

Żużel - I liga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Euro Finannce Polonia Piła 2 2 0 0 78:59 4
2 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 2 1 1 0 82:68 3
3 Orzeł Łódź 2 1 1 0 80:70 3
4 Grupa Azoty Unia Tarnów 2 1 0 1 103:77 2
5 Lokomotiv Daugavpils 2 1 0 1 94:86 2
6 Stal Rzeszów 3 1 0 2 129:140 2
7 Arge Speedway Wanda Kraków 3 1 0 2 123:147 2
8 Polonia Bydgoszcz 2 0 0 2 48:90 0

Terminarz

07.05 (nd) godz.14:45 Stal Rzeszów typuj ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
14.05 (nd) Polonia Bydgoszcz ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
23.04 (nd) godz.14:45 Orzeł Łódź 30:30 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
09.04 (nd) godz.14:45 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 52:38 Lokomotiv Daugavpils LIVE!
11.09 (nd) godz.13:45 RENAULT ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 55:35 Lokomotiv Daugavpils LIVE!

Aktualna tabela

Piłka nożna - Ekstraklasa kobiet
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Medyk Konin 22 21 1 0 118:11 64
2 Górnik Łęczna 22 20 1 1 75:18 60
3 UKS SMS Łódź 22 11 5 6 43:34 38
4 AZS PWSZ Wałbrzych 22 11 4 7 40:29 37
5 Czarni Sosnowiec 22 10 3 9 42:34 33
6 AZS Wrocław 22 8 4 10 44:39 28
7 Olimpia Szczecin 22 6 4 12 30:54 22
8 Mitech Żywiec 22 6 3 13 25:54 21
9 AZS UJ Kraków 21 5 3 13 17:52 18
10 AZS PSW Biała Podlaska 21 5 3 13 16:39 18
11 SZTORM AWFIS GDAŃSK 22 5 2 15 20:69 17
12 GOSiR Piaseczno 22 5 3 14 22:59 17

Górnik Łęczna i GOSiR Piaseczno zostały ukarane odjęciem jednego punktu za niespełnienie wymogów licencyjnych.
Po sezonie zasadniczym liga zostanie podzielona na grupę mistrzowską i spadkową gdzie drużyny rozegrają po 5 dodatkowych spotkań.

Najbliższe spotkanie Vistalu

początek meczu: 29.04.2017 godz. 16:00

Pogoń Baltica Szczecin
:
VISTAL Gdynia
mecz ligowy

Jak typują inni

1

23%

71 typowań

x

2%

5 typowań

2

75%

229 typowań

TYPUJ!

Najwyżej ocenione zawodniczki Vistalu

Najlepiej typujący wyniki Vistalu

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Wojtek Ellwart 33 62 84.8%
2. Paula J 33 62 84.8%
3. Ewa Kamelska 32 61 84.4%
4. Żaneta Zajaczkowska 32 60 84.4%
5. Adam Mechliński 32 60 84.4%

Aktualna tabela

Piłka ręczna - Superliga kobiet
Drużyny M Z R P Bramki Pkt.
1 VISTAL GDYNIA 27 21 1 5 746:602 43
2 Selgros Lublin 27 20 0 7 775:605 40
3 Metraco Zagłębie Lubin 27 19 2 6 695:595 40
4 Kram Start Elbląg 27 19 0 8 772:674 38
5 Pogoń Baltica Szczecin 27 18 0 9 696:591 36
6 Energa AZS Koszalin 27 16 0 11 723:664 32
7 AZS ŁĄCZPOL AWFiS GDAŃSK 27 12 1 14 700:715 25
8 Piotrcovia 27 8 2 17 691:751 18
9 KPR Gminy Kobierzyce 27 9 0 18 600:726 18
10 UKS PCM Kościerzyna 27 6 2 19 622:772 14
11 KPR Jelenia Góra 27 5 1 21 645:819 11
12 Olimpia-Beskid Nowy Sącz 27 3 3 21 630:771 9

Po 22. kolejce utworzone zostały dwie grupy. Drużyny grają o miejsca 1-6 oraz 7-12 systemem każdy z każdy mecz i rewanż. Wcześniej zdobyte punkty są zaliczone.

Terminarz

29.04 (sob) godz.16:00 Pogoń Baltica Szczecin typuj VISTAL Gdynia
03.05 (śr) godz.18:00 Kram Start Elbląg typuj VISTAL Gdynia
06.05 (sob) godz.17:00 Energa Koszalin typuj VISTAL Gdynia
26.04 (śr) godz.18:00 Metraco Zagłębie Lubin 24:24 VISTAL Gdynia
23.04 (nd) godz.16:00 VISTAL Gdynia 23:28 Selgros Lublin

Aktualna tabela

Piłka ręczna - I liga mężczyzn
Drużyny M Z R P Bramki Pkt.
1 SPÓJNIA GDYNIA 22 18 1 3 653:521 37
2 Kancelaria Andrysiak Stal Gorzów 23 16 4 3 627:533 36
3 Polski Cukier Pomezania Malbork 24 16 0 8 650:616 32
4 Warmia Traveland Olsztyn 22 14 3 5 615:529 31
5 Sokół Browar Kościerzyna 25 11 4 10 624:618 26
6 Nielba Wągrowiec 23 12 2 9 683:702 26
7 Real-Astromal Leszno 22 11 3 8 543:521 25
8 MKS Wieluń 23 10 4 9 611:596 24
9 SMS GDAŃSK 24 9 2 13 648:685 20
10 Orlen Wisła II Płock 22 7 4 11 570:591 18
11 Grunwald Poznań 23 7 1 15 565:616 15
12 GKS Żukowo 23 5 5 13 592:651 15
13 Mazur Sierpc 24 6 1 17 552:640 13
14 Śląsk Wrocław 24 2 2 20 561:675 6

Najwyżej ocenieni zawodnicy Wybrzeża

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Radosław Dymkowski 31 66 93.5%
2. Maciej Śleboda 31 66 93.5%
3. Baltyk Gdynia 31 64 90.3%
4. Czesław Belka 31 64 90.3%
5. Marcin Freitag 30 63 90%

Tabela po rundzie zasadniczej

Piłka ręczna - Superliga mężczyzn
Drużyny M Z P Bramki Pkt.
1 Vive Tauron Kielce 26 26 0 848:634 64
2 MMTS Kwidzyn 26 17 9 705:690 43
3 WYBRZEŻE GDAŃSK 26 13 13 682:721 32
4 Chrobry Głogów 26 12 14 697:745 30
5 Sandra Spa Pogoń Szczecin 26 9 17 686:771 22
6 KPR RC Legionowo 26 7 19 661:720 19
7 Meble Wójcik Elbląg 26 4 22 570:589 10
1 Orlen Wisła Płock 26 23 3 856:607 57
2 Azoty Puławy 26 20 6 801:701 50
3 Górnik Zabrze 26 16 10 772:715 39
4 Gwardia Opole 25 15 10 678:693 37
5 Stal Mielec 26 8 18 633:741 18
6 Zagłębie Lubin 25 6 19 656:713 15
7 Piotrkowianin 26 5 21 667:772 13

Do play-off awansują po 3 najlepsze drużyny z każdej z grup. Te z miejsc 4. i 5. miejsce rozegrają dwumecz o "dziką kartę".

Playoff

Ćwierćfinały
Vive Tauron Kielce
1 miejsce po rundzie zasadniczej
1
MMTS Kwidzyn
4 miejsce po rundzie zasadniczej
1
Orlen Wisła Płock
2 miejsce po rundzie zasadniczej
1
Azoty Puławy
3 miejsce po rundzie zasadniczej
2
Górnik Zabrze
8 miejsce po rundzie zasadniczej
0
Gwardia Opole
5 miejsce po rundzie zasadniczej
1
Chrobry Głogów
7 miejsce po rundzie zasadniczej
0
Wybrzeże Gdańsk
6 miejsce po rundzie zasadniczej
0
Półfinały
Azoty Puławy
zwycięzca ćwierćfinału 4
Finał

Terminarz

26.04 (śr) godz.18:30 Azoty Puławy 28:21 WYBRZEŻE Gdańsk
20.04 (czw) godz.18:30 WYBRZEŻE Gdańsk 24:27 Azoty Puławy LIVE!
08.04 (sob) godz.18:00 Azoty Puławy 29:32 WYBRZEŻE Gdańsk
05.04 (śr) godz.18:00 MMTS Kwidzyn 33:23 WYBRZEŻE Gdańsk
30.03 (czw) godz.20:00 KPR RC Legionowo 25:27 WYBRZEŻE Gdańsk

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane