Wiadomości

stat

Kartki wielkanocne klubów sportowych

Święta pod znakiem derbów Trójmiasta

Pisanki, zajączki i kurczaczki to nieodłączne motywy na wielkanocnych kartach przygotowanych przez kluby i organizacje sportowe z okazji Wielkanocny. Na wielu te tradycyjne symbole świąteczne są w kształcie piłek i dobrze znanych barw z boisk i hal. W tym roku świąteczne akcenty sportowe pojawią się nie tylko na kartkach. W Wielką Sobotę grali rugbiści Arki, Lechii i Ogniwa, a Asseco i Trefl zmierzyli się w koszykarskich derbach Trójmiasta. W Lany Poniedziałek swoje ligowe mecze rozegrają piłkarze Lechii Gdańsk i Arki Gdynia, którzy zmierzą się w debrach Trójmiasta.



Jak co roku przy okazji świąt wielkanocnych, dzielimy się z Wami kartkami otrzymanymi od klubów i organizacji sportowych, z którymi na co dzień współpracujemy. Jak zwykle nie brakuje oryginalnych pomysłów. Klubowe barwy i trójmiejscy sportowcy doskonale współgrają ze świątecznymi symbolami.

W życzeniach dominują tradycyjne formy, do których dołączamy się i my: "Zdrowych, radosnych, spokojnych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych, by podczas nich każdy z Was znalazł czas na chwile wytchnienia i odpoczynku". Niech wszystkie życzenia, które usłyszycie w najbliższych dniach, zaczną się realizować jak najszybciej.

Sportowcom życzymy oczywiście sukcesów i unikania kontuzji, a wszystkich kibicom jak najwięcej wzruszeń i emocji, najlepiej wyłącznie za sprawą zwycięstw naszych ulubieńców.

W te święta sportowe akcenty goszczą nie tylko na kartkach. W Wielką Sobotę mecze przypadły rugbistom Arki, Lechii i Ogniwa, a Asseco i Trefl zmierzyli się w koszykarskich derbach Trójmiasta. W Lany Poniedziałek swój derbowy pojedynek rozegrają piłkarze Lechii Gdańsk i Arki Gdynia.

ZOBACZ PLAN MECZÓW TRÓJMIEJSKICH DRUŻYN NA NAJBLIŻSZE DNI

Serdecznie dziękujemy za życzenia, które otrzymaliśmy z następujących klubów i organizacji:

Lechia Gdańsk, Arka Gdynia, Lotos Trefl Gdańsk, Atom Trefl Sopot, Trefl Sopot, Vistal Gdynia, Zdunek Wybrzeże Gdańsk, Polski Związek Hokeja na Lodzie, Akademia Wychwania Fizycznego i Sportu, Flota Gdynia, Rugbistki Biało-zielone Ladies Gdańsk, Unihokeistki Olimpii Osowa, Henryk Zabrocki - trener hokeistek GKS Stoczniowiec Gdańsk, City Trail Trójmiasto, MOSiR Sopot, Tomasz Chamera - Wiceprezes Polskiego Związku Żeglarskiego, Hipodrom Sopot, "Sportowa Gdynia", Mieczysław Grzybowski wieloletni członek władz pomorskiego okręgu piłki ręcznej


Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (20)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Najwyżej ocenione zawodniczki Atomu Trefl

Najlepiej typujący wyniki Atomu Trefl

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Monika Tuźnik 29 53 75.9%
2. Ryszard Kupidura 28 50 75%
3. Zygmunt Bębenek 29 50 72.4%
4. Andrzej Sobieski 29 50 72.4%
5. Bogdan Polom 29 50 72.4%

Tabela końcowa

Siatkówka - kobiety
M Z P Sety Pkt.
1 Chemik Police
2 Grot Budowlani Łódź
3 Developres SkyRes Rzeszów
4 Impel Wrocław
5 Tauron MKS Dąbrowa Górnicza
6 ŁKS Commercecon Łódź
7 Profi Credit Bielsko-Biała
8 Giacomini Budowlani Toruń
9 ATOM TREFL SOPOT
10 Polski Cukier Muszynianka
11 Enea PTPS Piła
12 Pałac Bydgoszcz
13 Legionovia
14 KSZO Ostrowiec Św.

Po sezonie Atom Trefl Sopot sprzedał licencję w Orlen Lidze Proksimie Kraków. Od nowych rozgrywek będzie więc występował pod nazwą Trefl Proxima Kraków.

Playoff

Półfinały
Chemik Police
1 miejsce po rundzie zasadniczej
2
Impel Wrocław
2 miejsce po rundzie zasadniczej
0
Developres SkyRes Rzeszów
4 miejsce po rundzie zasadniczej
0
Grot Budowlani Łódź
3 miejsce po rundzie zasadniczej
2
Finał
Chemik Police
zwycięzca półfinału 1
2
Grot Budowlani Łódź
zwycięzca półfinału 2
0

Terminarz

08.04 (sob) godz.17:00 Polski Cukier Muszynianka Enea 1:3 ATOM TREFL Sopot
02.04 (nd) godz.15:00 ATOM TREFL Sopot 3:2 Polski Cukier Muszynianka Enea
26.03 (nd) godz.15:00 ATOM TREFL SOPOT 3:2 Chemik Police
22.03 (śr) godz.18:00 PTPS Piła 3:0 ATOM TREFL SOPOT
18.03 (sob) godz.18:00 ŁKS Commercecon Łódź 3:2 ATOM TREFL SOPOT

Najwyżej ocenieni zawodnicy Trefla

Najlepiej typujący wyniki Trefla

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Zygmunt Bębenek 35 71 80%
2. Adam Mechliński 35 71 80%
3. Kasia L 35 71 80%
4. Roman Żygowski 35 70 80%
5. Henryk Gajewski 35 69 80%

Tabela końcowa

Siatkówka - mężczyźni
M Z P Sety Pkt.
1 Zaksa Kędzierzyn-Koźle
2 PGE Skra Bełchatów
3 Jastrzębski Węgiel
4 Asseco Resovia Rzeszów
5 Indykpol AZS Olsztyn
6 Cuprum Lubin
7 Cerrad Czarni Radom
8 LOTOS TREFL GDAŃSK
9 Onico AZS Politechnika Warszawska
10 GKS Katowice
11 MKS Będzin
12 Espadon Szczecin
13 Effector Kielce
14 BBTS Bielsko-Biała
15 Łuczniczka Bydgoszcz
16 AZS Częstochowa

Playoff

Półfinały
Zaksa Kędzierzyn-Koźle
1 miejsce po rundzie zasadniczej
2
Asseco Resovia Rzeszów
2 miejsce po rundzie zasadniczej
0
Jastrzębski Węgiel
4 miejsce po rundzie zasadniczej
0
PGE Skra Bełchatów
3 miejsce po rundzie zasadniczej
2
Finał
Zaksa Kędzierzyn-Koźle
zwycięzca półfinału 1
2
PGE Skra Bełchatów
zwycięzca półfinału 2
0

Terminarz

13.04 (czw) godz.18:00 LOTOS TREFL Gdańsk 1:3 Cerrad Czarni Radom LIVE!
08.04 (sob) godz.17:00 Cerrad Czarni Radom 2:3 LOTOS TREFL Gdańsk
01.04 (sob) godz.15:00 BBTS Bielsko-Biała 2:3 LOTOS TREFL Gdańsk
24.03 (pt) godz.20:30 AZS Częstochowa 0:3 LOTOS TREFL Gdańsk
18.03 (sob) godz.20:00 LOTOS TREFL Gdańsk 0:3 Indykpol AZS Olsztyn LIVE!

Najwyżej ocenieni zawodnicy Trefla

Najlepiej typujący wyniki Trefla

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Monika Tuźnik 33 67 72.7%
2. Piotr Fritza 33 67 72.7%
3. Włodzimierz Kamelski 33 65 69.7%
4. Irek Gajewski 33 65 69.7%
5. Andrzej Sobieski 33 64 69.7%

Tabela końcowa

Koszykówka - Tauron Basket Liga
M Z P Bilans Pkt.
1 Stelmet BC Zielona Góra
2 Polski Cukier Toruń
3 BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski
4 Energa Czarni Słupsk
5 Anwil Włocławek
6 Rosa Radom
7 MKS Dąbrowa Górnicza
8 Polpharma Starogard Gdański
9 TREFL SOPOT
10 PGE Turów Zgorzelec
11 King Szczecin
12 Miasto Szkła Krosno
13 ASSECO GDYNIA
14 AZS Koszalin
15 TBV Start Lublin
16 Siarka Tarnobrzeg
17 Polfarmex Kutno

Playoff

Ćwierćfinały
Anwil Włocławek
1 miejsce po rundzie zasadniczej
2
Polski Cukier Toruń
4 miejsce po rundzie zasadniczej
3
Stelmet Zielona Góra
2 miejsce po rundzie zasadniczej
3
BM Slam Stal Ostrów Wilekopolski
3 miejsce po rundzie zasadniczej
3
Energa Czarni Słupsk
8 miejsce po rundzie zasadniczej
3
Rosa Radom
5 miejsce po rundzie zasadniczej
0
Polpharma Starogard Gdański
7 miejsce po rundzie zasadniczej
1
MKS Dąbrowa Górnicza
6 miejsce po rundzie zasadniczej
0
Półfinały
Energa Czarni Słupsk
zwycięzca ćwierćfinału 1
0
Stelmet Zielona Góra
zwycięzca ćwierćfinału 3
3
Polski Cukier Toruń
zwycięzca ćwierćfinału 2
3
BM Slam Stal Ostrów Wilekopolski
zwycięzca ćwierćfinału 4
2
Finał
Polski Cukier Toruń
zwycięzca półfinału 1
1
Stelmet Zielona Góra
zwycięzca półfinału 2
4

Terminarz

30.04 (nd) godz.12:40 Anwil Włocławek 102:89 TREFL Sopot LIVE!
26.04 (śr) godz.18:00 King Szczecin 76:93 TREFL Sopot
22.04 (sob) godz.18:00 TREFL Sopot 92:70 TBV Start Lublin
15.04 (sob) godz.18:00 ASSECO Gdynia 79:94 TREFL Sopot LIVE!
08.04 (sob) godz.18:00 TREFL Sopot 107:80 AZS Koszalin

Najbliższe spotkanie Arki

początek meczu: 07.07.2017 godz. 20:30

Legia Warszawa
:
ARKA Gdynia
mecz pucharowy

Jak typują inni

1

82%

211 typowań

x

5%

14 typowań

2

13%

33 typowania

TYPUJ!

Najwyżej ocenieni zawodnicy Arki

Najlepiej typujący wyniki Arki

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Marek Figura 45 77 57.8%
2. Waldemar Niklas 44 75 59.1%
3. Janusz Ruszkiewicz 45 74 55.6%
4. Artur Boberski 45 74 55.6%
5. Zygmunt Bębenek 45 72 55.6%

Tabela końcowa

Piłka nożna - Ekstraklasa
M Z R P Bramki Pkt.
1 Legia Warszawa
2 Jagiellonia Białystok
3 Lech Poznań
4 LECHIA GDAŃSK
5 Korona Kielce
6 Wisła Kraków
7 Pogoń Szczecin
8 Bruk-Bet Termalica Nieciecza
9 Zagłębie Lubin
10 Piast Gliwice
11 Śląsk Wrocław
12 Wisła Płock
13 ARKA GDYNIA
14 Cracovia
15 Górnik Łęczna
16 Ruch Chorzów


Terminarz

07.07 (pt) godz.20:30 Legia Warszawa typuj ARKA Gdynia
16.07 (nd) godz.15:30 ARKA Gdynia typuj Śląsk Wrocław
21.07 (pt) godz.18:00 Sandecja Nowy Sącz typuj ARKA Gdynia
02.06 (pt) godz.20:30 Zagłębie Lubin 1:3 ARKA Gdynia LIVE!
27.05 (sob) godz.18:00 ARKA Gdynia 1:1 Ruch Chorzów LIVE!

Najbliższe spotkanie Lechii

początek meczu: 14.07.2017 godz. 18:00

Wisła Płock
:
LECHIA Gdańsk
mecz ligowy

Jak typują inni

1

8%

19 typowań

x

12%

29 typowań

2

80%

192 typowania

TYPUJ!

Najwyżej ocenieni zawodnicy Lechii

Najlepiej typujący wyniki Lechii

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Mariusz Pietroń 39 70 61.5%
2. Mirosław Gąsior 39 69 61.5%
3. Piotr Fritza 39 69 61.5%
4. Andrzej Adamowski 39 68 59%
5. Wojciech Ellwart 39 68 59%

Terminarz

14.07 (pt) godz.18:00 Wisła Płock typuj LECHIA Gdańsk
22.07 (sob) godz.18:00 LECHIA Gdańsk typuj Cracovia
03.11 (pt) ARKA Gdynia LECHIA Gdańsk
04.06 (nd) godz.18:00 Legia Warszawa 0:0 LECHIA Gdańsk LIVE!
28.05 (nd) godz.18:00 LECHIA Gdańsk 4:0 Pogoń Szczecin LIVE!

Najbliższe spotkanie Wybrzeża

początek meczu: 25.06.2017 godz. 14:30 LIVE!

mecz ligowy

Jak typują inni

1

89%

318 typowań

x

1%

2 typowania

2

10%

36 typowań

TYPUJ!

Najwyżej ocenieni zawodnicy Wybrzeża

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Janusz Zabiega 7 15 85.7%
2. Marcin Wieczeżycki 6 13 83.3%
3. Marian Artwik 6 13 83.3%
4. Grzegorz Szustkiewicz 7 13 71.4%
5. Marek Kowalewski 7 13 71.4%

Aktualna tabela

Żużel - I liga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Grupa Azoty Unia Tarnów 7 6 0 1 377:248 14
2 Lokomotiv Daugavpils 9 5 1 3 441:366 14
3 Orzeł Łódź 9 5 1 3 394:352 13
4 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 7 5 1 1 336:264 12
5 Arge Speedway Wanda Kraków 9 5 0 4 373:406 11
6 Euro Finannce Polonia Piła 8 4 0 4 322:353 8
7 Polonia Bydgoszcz 10 1 1 8 344:471 3
8 Stal Rzeszów 9 1 0 8 343:466 2

Terminarz

25.06 (nd) godz.14:30 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk typuj Grupa Azoty Unia Tarnów LIVE!
09.07 (nd) godz.14:45 Grupa Azoty Unia Tarnów typuj ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
16.07 (nd) godz.12:45 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK typuj Orzeł Łódź
18.06 (nd) godz.14:30 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 63:27 Stal Betad Leasing Rzeszów LIVE!
11.06 (nd) godz.12:45 Arge Speedway Wanda Kraków 37:53 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!

Aktualna tabela

Piłka nożna - Ekstraklasa kobiet
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Medyk Konin 27 25 2 0 138:15 77
2 Górnik Łęczna 27 22 3 2 83:21 68
3 AZS PWSZ Wałbrzych 27 13 6 8 46:36 45
4 Czarni Sosnowiec 27 12 6 9 47:36 42
5 UKS SMS Łódź 27 11 6 10 45:50 39
6 AZS Wrocław 27 8 5 14 46:50 29
7 Olimpia Szczecin 27 10 5 12 49:57 35
8 AZS UJ Kraków 27 10 4 13 35:60 34
9 Mitech Żywiec 27 7 4 16 33:70 25
10 GOSiR Piaseczno 27 7 3 17 29:72 23
11 AZS PSW Biała Podlaska 27 6 4 17 23:52 22
12 SZTORM AWFIS GDAŃSK 27 6 2 19 26:81 20

Górnik Łęczna i GOSiR Piaseczno zostały ukarane odjęciem jednego punktu za niespełnienie wymogów licencyjnych.
Po sezonie zasadniczym liga została podzielona na grupę mistrzowską i spadkową gdzie drużyny rozgrywają po 5 dodatkowych spotkań.
Sztorm AWFiS Gdańsk został ukarany walkowerem 0:3 za mecz 25. kolejki z Olimpią Szczecin, który na boisku wygrał 1:0. Na boisku znalazła się nie wpisana do protokołu zawodniczka

Najwyżej ocenione zawodniczki Vistalu

Najlepiej typujący wyniki Vistalu

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Grzegorz Preiss 38 72 81.6%
2. Wojtek Ellwart 38 68 78.9%
3. Piotr Chrząszcz 38 68 78.9%
4. Paula J 38 68 78.9%
5. Ewa Kamelska 37 67 78.4%

Tabela końcowa

Piłka ręczna - Superliga kobiet
M Z R P Bramki Pkt.
1 VISTAL GDYNIA
2 Metraco Zagłębie Lubin
3 Kram Start Elbląg
4 Selgros Lublin
5 Pogoń Baltica Szczecin
6 Energa AZS Koszalin
7 AZS ŁĄCZPOL AWFiS GDAŃSK
8 Piotrcovia
9 KPR Gminy Kobierzyce
10 UKS PCM Kościerzyna
11 KPR Jelenia Góra
12 Olimpia-Beskid Nowy Sącz

Po 22. kolejce utworzone zostały dwie grupy. Drużyny grały o miejsca 1-6 oraz 7-12 systemem każdy z każdy mecz i rewanż. Wcześniej zdobyte punkty zostały zaliczone.

Terminarz

17.05 (śr) godz.17:45 VISTAL Gdynia 24:22 Metraco Zagłębie Lubin
13.05 (sob) godz.14:15 Selgros Lublin 25:27 VISTAL Gdynia
06.05 (sob) godz.17:00 Energa Koszalin 21:30 VISTAL Gdynia
03.05 (śr) godz.18:00 Kram Start Elbląg 26:21 VISTAL Gdynia
29.04 (sob) godz.16:00 Pogoń Baltica Szczecin 27:27 VISTAL Gdynia

Aktualna tabela

Piłka ręczna - I liga mężczyzn
Drużyny M Z R P Bramki Pkt.
1 SPÓJNIA GDYNIA 26 21 1 4 783:621 43
2 Kancelaria Andrysiak Stal Gorzów 26 19 4 3 711:611 42
3 Warmia Traveland Olsztyn 26 16 4 6 733:648 36
4 Polski Cukier Pomezania Malbork 26 17 1 8 706:662 35
5 Real-Astromal Leszno 26 13 4 9 639:625 30
6 MKS Wieluń 26 11 6 9 689:673 28
7 Sokół Browar Kościerzyna 26 11 4 11 644:644 26
8 Nielba Wągrowiec 26 12 2 12 763:792 26
9 Orlen Wisła II Płock 26 10 4 12 702:710 24
10 SMS GDAŃSK 26 10 2 14 722:760 22
11 Grunwald Poznań 26 7 3 16 638:693 17
12 GKS Żukowo 26 5 5 16 661:744 15
13 Mazur Sierpc 26 6 1 19 597:690 13
14 Śląsk Wrocław 26 2 3 21 618:733 7

Najwyżej ocenieni zawodnicy Wybrzeża

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Maciej Śleboda 34 73 94.1%
2. Czesław Belka 34 69 88.2%
3. Baltyk Gdynia 34 69 88.2%
4. Radosław Dymkowski 34 68 88.2%
5. Zdzislaw Werner 33 67 87.9%

Tabela końcowa

Piłka ręczna - Superliga mężczyzn
M Z P Bramki Pkt.
1 Vive Tauron Kielce
2 Orlen Wisła Płock
3 Azoty Puławy
4 MMTS Kwidzyn
5 Gwardia Opole
6 Górnik Zabrze
7 WYBRZEŻE GDAŃSK
8 Chrobry Głogów
9 Sandra Spa Pogoń Szczecin
10 KPR RC Legionowo
11 Stal Mielec
12 Zagłębie Lubin
13 Piotrkowianin
14 Meble Wójcik Elbląg

Do play-off awansowały po 3 najlepsze drużyny z każdej z grup. Te z miejsc 4. i 5. miejsce rozegrały dwumecz o "dziką kartę".

Playoff

Ćwierćfinały
Vive Tauron Kielce
1 miejsce po rundzie zasadniczej
2
MMTS Kwidzyn
4 miejsce po rundzie zasadniczej
1
Orlen Wisła Płock
2 miejsce po rundzie zasadniczej
2
Azoty Puławy
3 miejsce po rundzie zasadniczej
2
Górnik Zabrze
8 miejsce po rundzie zasadniczej
0
Gwardia Opole
5 miejsce po rundzie zasadniczej
1
Chrobry Głogów
7 miejsce po rundzie zasadniczej
0
Wybrzeże Gdańsk
6 miejsce po rundzie zasadniczej
0
Półfinały
Vive Tauron Kielce
zwycięzca ćwierćfinału 1
2
Orlen Wisła Płock
zwycięzca ćwierćfinału 3
2
MTS Kwidzyn
zwycięzca ćwierćfinału 2
0
Azoty Puławy
zwycięzca ćwierćfinału 4
0
Finał
Vive Tauron Kielce
zwycięzca półfinału 1
2
Orlen Wisła Płock
zwycięzca półfinału 2
0

Terminarz

22.05 (pon) godz.19:00 Górnik Zabrze 29:20 WYBRZEŻE Gdańsk
13.05 (sob) godz.19:30 WYBRZEŻE Gdańsk 27:26 Gwardia Opole
10.05 (śr) godz.18:00 Chrobry Głogów 24:27 WYBRZEŻE Gdańsk
26.04 (śr) godz.18:30 Azoty Puławy 28:21 WYBRZEŻE Gdańsk
20.04 (czw) godz.18:30 WYBRZEŻE Gdańsk 24:27 Azoty Puławy LIVE!

Najczęściej czytane