Kiepski początek roku futsalistów

8 stycznia 2017 (artykuł sprzed 7 lat)
Mateusz Cyman zapewnił AZS UG remis w Gliwicach w ostatniej akcji meczu. Mateusz Cyman zapewnił AZS UG remis w Gliwicach w ostatniej akcji meczu.

Futsaliści AZS UG Gdańsk rozpoczęli tegoroczne występy w ekstraklasie od wyjazdowego remisu z Piastem Gliwice 5:5 (1:2). W ostatniej minucie gola na wagę punktu zdobył Mateusz Cyman po podaniu bramkarza Jacka Burglina. Noworoczna inauguracja nie powiodła się I-ligowej Politechnice, która przegrała u siebie z Futsalem Oborniki 0:5 (0:2).

Piast Gliwice - AZS UG Gdańsk 5:5 (2:1)
Bramki: Barański 6,37,37 Grzywa 9, Mizgajski 27 - Laskowski 14, Pawicki 25, Osiński 38, Kriezel 34, Cyman 40

AZS UG: Burglin - Osiński, Pawicki, Cyman, Horbacz, Laskowski, Musik, Pawicki, Kriezel, Kubiszewski, Osłowski, Urtnowski

Poprzedni rok zespół AZS UG zakończył na 7. miejscu w tabeli ekstraklasy. W pierwszej kolejce po świątecznej przerwie akademikom przyszło się zmierzyć z zajmującym 3. miejsce Piastem. Do Gliwic gdańszczanie pojechali bez Dominika Depty Pawła Friszkemuta, którzy znaleźli się w kadrze reprezentacji Polski w beach soccerze na sobotni turniej Amber Cup w Ergo Arenie.

Spotkanie w Gliwicach rozpoczęło się kiepsko dla podopiecznych grającego trenera Wojciecha Pawickiego. Po niespełna 9 minutach Piast prowadził już 2:0. Przed zmianą stron kontaktową bramkę zdobył Patryk Laskowski. Gdańszczanie byli bliscy wyrównania, ale to nie udało się do przerwy.

5 minut po rozpoczęciu drugiej części gry, gola na 2:2 zdobył Pawicki i to rozpoczęło wymianę ciosów. Piast odbił prowadzenie, al e wkrótce na 3:3 trafił Tomasz Kriezel. Gdy na nieco ponad 3 minuty do końca gry dwa gole w ostępie blisko 30 sekund zdobył Paweł Barański kompletując hat-tricka, wydawało się, że to koniec marzeń o zwycięstwie gości.

Pawicki poprosił o przerwę, przeszedł na grę z lotnym bramkarzem. Stratę do jednego gola zmniejszył Mateusz Osiński. Końcówka meczu przyniosła ogromne emocje i dużo pola do popisu dla obu bramkarzy. O końcowym rozstrzygnięciu zadecydowała jednak ostatnia akcja. Gdański golkiper Jacek Burglin przerzucił piłkę przez całe boisko, a tuż przy bramce rywali musnął ją Mateusz Cyman zapewniając AZS UG punkt.

Kolejny mecz akademicy rozegrają 16 stycznia o godz. 18:30. W hali przy ul. Górskiego gościć będą Solne Miasto Wieliczka.

12. Red Devils FC Chojnice 12 0 2 10 24:61 2

Futsal Politechnika Gdańska - Futsal Oborniki 0:5 (0:2)
Walczak 2, Wicgerber 8, Majchrzak 28, Ostrowski 34, Orczykowski 35

POLITECHNIKA: Bucholc - Iwosa, Martynowski, Zieliński, T. Kopecki, W. Kopecki, Szmydki, Mikucziński, Maćkiewicz, Reszka, Bławat, Domżalski

Dużo gorzej tegoroczne zmagania, ale już na I-ligowym froncie rozpoczęli futsaliści Politechniki Gdańskiej. Zespół trenera Michała Janiaka doznał dotkliwej porażki we własnej hali z depczącym im po piętach w tabeli Futsalem Oborniki. Stracili tym samym szansę, by odskoczyć temu rywalowi na 7 pkt. Zamiast tego, ich przewaga wynosi już tylko 1 pkt.

Gdańszczanie przegrywali 0:2 już po 8 minutach gry, ale dążyli do zdobycia kontaktowej bramki. Przed przerwą znakomitej okazji nie wykorzystał po podaniu Łukasza Szmydkiego Jakub Domżalski.

Miejscowi próbowali swoich szans także po zmianie stron, ale brakowało skuteczności, a gol na 0:3 stracony do pustej bramki to było już za dużo. Goście dołożyli jeszcze dwa trafienia i przypieczętowali komplet punktów.

- To spotkanie od samego początku nie układało się po naszej myśli. Dwie szybko stracone bramki po błędach indywidualnych zmusiły nas do podejmowania większego ryzyka oraz prowadzenia gry i mimo, że mieliśmy swoje sytuacje, to nie potrafiliśmy ich przełożyć na wynik. Goście znakomicie to wykorzystali i bardzo mądrze nas wypunktowali. Pozostaje nam wyciągnąć wnioski z tego spotkania, aby już w kolejnym meczu wskoczyć na właściwe tory - podsumował w wypowiedzi dla klubowej strony Patryk Mikucziński.
Kolejny mecz podopieczni trenera Janiak rozegrają 14 stycznia w Lubawie. O godz. 17 zmierzą się z Constractem.

• Dotknęło Jego loków:)

Po analizie video widać jak piłka dotyka loków Cymana :-)

• 0 0

• Kiepski tytuł lub wiedza redaktora (3)

Chyba remis z 3 drużyną Ekstraklasy to nie jest kiepski początek, chyba, że Pan Redaktor miał na myśli futsalistów PG, bo nie byłby to pierwszy raz kiedy więcej pisze się o I lidze niż o Ekstraklasie.,.,.,

Brawo AZS UG za ten remis, cenny punkt na trudnym terenie, gdzie tylko faworyci wygrywali (Rekord, Gatta).

• 6 2

• Czytanie ze zrozumieniem (2)

Gdańskie drużyny zdobyły razem punkt na 6 możliwych. Jak na moje to kiepsko ale co ja tak wiem

• 0 0

• Niefortunne to słowo kiepski (1)

Faktycznie niefortunne słowo "kiepski" i to wrzucanie do jednego worka dwóch zupełnie innych meczów gdańskich futsalistów. O ile porażka 0:5 u siebie PG to kiepski wynik to juz wynik 5:5 w Gliwicach UG po bardzo dobrym meczu to raczej wynik co najmniej pozytywny:)

• 0 0

• Mecz AZS UG znakomity

Niestety, artykuł nie oddaje emocji z meczu AZS UG, w którym z trzecią drużyną ekstraklasy akademicy remisują 5:5. To bardzo dobry wynik i bardzo dobry mecz, ale żeby to wiedzieć, to trzeba było ten mecz obejrzeć. Określenie "kiepski początek" niezupełnie pasuje do sytuacji.

• 1 1

• Granie i kibicowanie do końca (1)

Oglądałem od drugiej połowy super gol na 3-3 potem dwie głupie bramki i wyłączyłem, szkoda.