Szczypiorniści SMS przegrali w Wieluniu

28 lutego 2017 (artykuł sprzed 7 lat)
Piotr Jarosiewicz był we wtorek najskuteczniejszym szczypiornistą SMS. Piotr Jarosiewicz był we wtorek najskuteczniejszym szczypiornistą SMS.

W zaległym meczu 16. kolejki I ligi szczypiornistów SMS ZPRP Gdańsk uległ na wyjeździe MKS Wieluń 27:33 (12:15). Licealiści od początku spotkania musieli gonić wynik. Tylko na samym początku udało się im wyjść na prowadzenie. Do tego nie mogli zatrzymać Pawła i Krzysztofa Dutkiewiczów, którzy zdobył łącznie aż 19 bramek.

MKS: Waloch, Matulski, Cieślak - Młodzieniak 1, Węcek 2, Kaźmierczak, Famulski 2, Wawrzyniak 4, Piwnicki 2, Pawelec, Krzaczyński 2, Madeła, Klimas, K. Dutkiewicz 8, P. Dutkiewicz 11, Majda 1

SMS ZPRP: Bartosik, Pyrka - Gądek 2, Komarzewski 3, Mauer 4, Koselski, Rogalski 2, Chełmiński 4, Sobczyk, Zarzycki 2, Pawelec 3, Jarosiewicz 5, Rybski 2

Gdańszczanie pojechali do Wielunia podbudowani pewnym zwycięstwem nad Mazurem Sierpc, które odnieśli w miniony weekend na własnym boisku. Ponownie mierzyli się z zespołem, który jest blisko nich w tabeli. Mało tego, mieli tyle samo punktów, tak więc ewentualne zwycięstwo dawało SMS awans o dwie pozycje.

Niestety rywale od początku narzucili swój styl gry. Gdańszczanom tylko na początku udało się wyjść na prowadzenie. Po trafieniu Patryka Mauera było 2:1, a po rzucie najskuteczniejszego wśród przyjezdnych Piotra Jarosiewicza 3:2 dla nich. Od stanu 3:3 zaczął się odjazd gospodarzy, którzy po serii 5:1 wygrywali w 13. minucie 8:4.

Zawodnikom Dariusza Tomaszewskiego nie dane było już choćby doprowadzić do remisu. Najbliżej tego byli w drugiej połowie. Seria 3:0 zakończona w 39. min. przez Jarosiewicza przyniosła wynik 18:19. Później jeszcze dwukrotnie gdańszczanie zbliżali się na dystans jednego trafienia, ale tej granicy nie potrafili przekroczyć. A kiedy pomiędzy 47. a 54. min. dwukrotnie pozwalali gospodarzom na serie 3:0, zrobiło się po meczu.

Największy problem dla nich stanowili Paweł i Krzysztof Dutkiewiczowie. Pierwszy z nich zaliczył aż 11 bramek, natomiast drugi tylko trzy mniej. Ich wspólny dorobek przyniósł więc więcej niż połowę trafień MKS.