Porażki szczypiornistów Spójni i SMS

1 kwietnia 2017 (artykuł sprzed 7 lat)
aktualizacja: godz. 19:23 (1 kwietnia 2017)
7 bramek Borysa Brukwickiego nie pomogło Spójni pokonać Pomezanii. 7 bramek Borysa Brukwickiego nie pomogło Spójni pokonać Pomezanii.

Piłkarze ręczni Spójni Gdynia przegrali we własnej hali z Polskim Cukrem Pomezanią Malbork 25:27 (11:10). Tym samym stracili szansę na to, aby wrócić na fotel lidera I ligi. W sobotę Kancelaria Andrysiak Stal Gorzów Wlkp. może im odskoczyć na 3 punkty, ale gdynianie będą mieli do rozegrania trzy zaległe mecze. W Gdańsku zespół SMS przegrał z GKS Żukowo 25:30 (11:17).

Spójnia Gdynia - Pomezania Polski Cukier Malbork 25:27 (11:10)
SPÓJNIA: Głębocki, Michalczuk - Brukwicki 7, Oliferchuk 4, Matuszak 3, Rychlewski 3, Marszałek 2, Pedryc 2, Ringwelski 2, Cichocki 1, Lisiewicz 1, Ćwikliński

POMEZANIA: Kądziela, Kochański, Sibiga - Boneczko 7, Gryz 7, Cieślak 3, Nowaliński 3, Bruy 2, Dukszto 2, Dawidowski 1, Maluchnik 1, Spychalski 1, Baraniak, Michałów

Ostatnie tygodnie nie były udane dla Pomezanii. Malborczanie najpierw nieoczekiwanie przegrali jedną bramką w Gdańsku z miejscowym SMS, a następnie we własnej hali pokonali zaledwie różnicą 2 bramek najsłabszy na zapleczu Superligi Śląsk Wrocław. Spotkanie w Gdyni rozpoczęli jednak z dużym animuszem. W 6. minucie gry prowadzili już 4:1 po bramce Michała Gryza.

Spójnia odpowiedziała dwoma trafieniami Macieja Marszałka, a następnie obie drużyny zmarnowały po rzucie karnym. Gdynianie objęli prowadzenie, gdy na 8:7 rzucił Kamil Ringwelski i utrzymali je do przerwy.

Druga połowa starcia pomiędzy 2. a 3. zespołem tabeli zapowiadała się pasjonująco. Z wysokiego "c" ponownie zaczęli jednak goście, bo od serii 5:1. W tym czasie rzutu karnego nie wykorzystał Rafał Rychlewski. Na chwilę gospodarze zdołali zniwelować stratę z 3 do 2 bramek, ale nie zdołali się podnieść.

Pomezania konsekwentnie powiększała prowadzenie, które w 58. minucie wynosiło 27:22 po bramce Łukasza Cieślaka. 2 bramki Rychlewskiego i jedna Borysa Brukwickiego pozwoliły jedynie zmniejszyć rozmiary porażki.

W sobotę swój mecz rozegra Kancelaria Andrysiak Stal Gorzów Wlkp. i jeśli wygra na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław, odskoczy Spójni na 3 pkt. Gdynianie będą mieli jednak do rozegrania aż trzy zaległe mecze z: Mazurem Sierpc (8 kwietnia), Warmią Traveland Olsztyn (14 kwietnia) i Orlen II Wisłą Płock (19 kwietnia).

SMS Gdańsk - GKS Żukowo 25:30 (11:17)
SMS: Pyrka, Bartosik - Gądek 2, Milewski, Rogalski 2, Chełmiński 3, Sobczyk 4, Pawelec 5, Orpik, Jarosiewicz 9, Rybski

GKS: Plaszczak, Kaczmarek - Hajnus, Wiczkowski 12, Dzierżawski, Marciniak 4, Babieracki, Orzechowski 3, Korbus 1, Adamczyk 1, Niedziółka, Ciszewski 5,Czernecki 3, Reseman 1, Radecki 1

Licealiści z Gdańska byli faworytem meczu z GKS Żukowo. Zespół stanowiący rezerwy superligowego Wybrzeża Gdańsk postawił jednak trudne warunki gospodarzom w hali przy ul. Kołobrzeskiej.

GKS rozpoczął mecz od prowadzenia 2:0 po bramkach Filipa Wiczkowskiego, który w całym spotkaniu trafiał aż 12 razy. Przez 20 minut gry SMS zdobył zaledwie 5 bramek przy 11 gości.

Na początku drugiej połowy po kolejnych 2 z rzędu trafieniach Wiczkowskiego przyjezdni prowadzili już 19:11. Później jednak podopieczni Dariusza Tomaszewskiego poprawili swoją dyspozycję.

Zaliczyli nawet serię 4:0 i zbliżyli się na 21:25, ale odrabianie strat szło im po prostu za wolno i goście nie potrzebowali seryjnych zdobyczy, aby kontrolować wynik spotkania.