Szczypiorniści Spójni wygrali I ligę

20 maja 2017 (artykuł sprzed 6 lat)

Szczypiorniści Spójni cieszą się z wygrania rozgrywek I ligi.

Piłkarze ręczni Spójni Gdynia pokonali we własnej hali GKS Żukowo 33:20 (17:9) i wygrali rozgrywki I ligi. Sukces w hali GCS świętowało wspólnie z nimi ok. 200 kibiców. Podopiecznym Marcina Markuszewskiego pozostaje teraz czekać na oficjalne zaproszenie do rozgrywek PGNiG Superligi.

SPÓJNIA: Zimakowski, Głębocki, Michalczuk - Lisiewicz 1, Oliferchuk 7, Kamyszek 6, Matuszak 1, Cichocki, Brukwicki 2, Rychlewski 4, K.Pedryc 3, P.Pedryc 1, Marszałek 7, Ringwelski 3

Punkt przewagi nad Kancelarią Andrysiak Stal Gorzów Wlkp. przed ostatnią kolejką I ligi oznaczał, że wygrana nad GKS Żukowo bezwarunkowo da Spójni triumf w rozgrywkach. Choć gospodarze przystąpili do meczu bez narzekającego na uraz kostki Pawła Ćwiklińskiego, szybko wzięli się za przypieczętowanie mistrzostwa I ligi.

Po 6 minutach było już 4:1 dla gdynian i choć goście starali się nie dać odskoczyć Spójni na więcej niż 4 trafienia, byli bardzo nieskuteczni. Z kolei wśród gospodarzy dobrze w bramce spisywał się Mateusz Zimakowski, a w ataku brylował Bogdan Oliferchuk.

Gdynianie swoją przewagę powiększyli znacząco w ostatnich 5 minutach przed przerwą, gdy z wyniku 13:8 zrobiło się 17:9. Po zmianie stron wiele się nie zmieniło i na kwadrans do końca gry było już 26:16 dla Spójni.

Korespondencyjny pojedynek ze Stalą Gorzów można było w zasadzie uznać za zakończony. Mimo tego, gdynianie jeszcze powiększyli swoją przewagę i mocnym akcentem zakończyli zwycięski sezon. Przed klubowymi działaczami pozostaje teraz oczekiwanie na zaproszenie do Superligi oraz rozpoczęcie przygotowań do wypełnienia warunków licencyjnych. Z I ligi spadają Mazur Sierpc i Śląsk Wrocław.

Wyniki 26 kolejki

• SMS GDAŃSK - Warmia Traveland Olsztyn 40:33 (20:15)
  • SPÓJNIA GDYNIA - GKS Żukowo sobota, godz. 18:00
  • Polski Cukier Pomezania Malbork - Sokół Browar Kościerzyna 31:25 (17:9) awansem 13 kwietnia
  • Mazur Sierpc - Real Astromal Leszno 22:23 (7:12)
  • Śląsk Wrocław - Orlen Wisła II Płock 32:33 (18:21)
  • Kancelaria Andrysiak Stal Gorzów - Grunwald Poznań 27:23 (13:14)
  • MKS Wieluń - Nielba Wągrowiec 30:29 (15:15)

• gratulacje Spojnia!

Fajnie było doczekać takiej chwili! Teraz tylko dopiac wszelkie formalności i zagrać w Superlidze! Brawa dla Was!

• 18 4

• (1)

Tylko co dalej?

• 13 0

• Będzie sianko to będzie granko , nie będzie siana to Spójnia będzie pozamiatana.

• 3 0

• takie tam (1)

Meczyk fajny,Spójnia jak by była prowadzona bez eksperymentów już dawno by wygrała ligę! Co do Żukowa,szkoda takiego potencjału,ale jak furiat i przydupas prowadzi ten zespół to takie mają miejsce! Tam nie ma zawodnika który walczy o wynik,tylko walczy z trenerami! Jest paru zawodników którzy już by mogli grać o coś wyżej,ale ....