Rafał Sumowski
18 września 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Hala AWFiS zamknięta. Piłkarze ręczni i unihokeiści muszą szukać nowej
Damian Kostrzewa był najlepszym strzelcem Wybrzeża w niedzielnym meczu. Damian Kostrzewa był najlepszym strzelcem Wybrzeża w niedzielnym meczu.

Piłkarze ręczni Wybrzeża Gdańsk pokonali we własnej hali Sandra SPA Pogoń Szczecin 30:25 (15:16). Dla beniaminka PGNiG Superligi to drugie zwycięstwo z rzędu. Gdańszczanie poradzili sobie, choć od 20. minuty grali bez kapitana Łukasza Rogulskiego, który został ukarany czerwoną kartką.

WYBRZEŻE: Chmieliński, Pieńczewski - Oliveira 5, Skwierawski 5, Kornecki 1, Bednarek 2, Sulej 1, Rogulski 2, Prymlewicz 4, Kondratiuk 2, Wróbel, Salacz 1, Kostrzewa 7

POGOŃ: Tatar, Matkowski - Grzegorek, Bruna 3, Garbacewicz, Wąsowski, Krupa 3, Bosy 4, Jedziniak 1, Krysiak 1, Zaremba 4, Kniazew 5, Zydroń 4, Fedeńczak

WYBRZEŻE Gdańsk
Pogoń Szczecin

91% 286 typowań WYBRZEŻE Gdańsk
1% 3 typowania REMIS
8% 24 typowania Pogoń Szczecin

Gdańscy szczypiorniści do spotkania z Pogonią przystąpili uskrzydleni wyjazdowym zwycięstwem nad Piotrkowianinem. W hali AWFiS w tym sezonie zagrali po raz pierwszy, gdyż pierwszy mecz w roli gospodarza przeciwko Vive Tauron Kielce rozgrywali w Ergo Arenie.

Od prowadzenia 2:0 rozpoczęli mecz goście, ale bramki Ramona OliveiryJacka Suleja szybko pozwoliły doprowadzić miejscowym do wyrównania. Na 3:2 z rzutu karnego trafił natomiast Wojciech Prymlewicz, a w dodatku od pierwszych minut czujny w bramce był Artur Chmieliński.

To zaowocowało serią czterech bramek z rzędu, którą przerwał dopiero Arkadiusz Bosy. Goście mogli pójść za ciosem i wyrównać, ale z rzutu karnego w słupek trafił Kirył Kniazew. Udało im się chwile później, gdy bramkę na 5:5 w 13 minucie rzucił Bosy.

Wybrzeże odskakiwało na bramkę, ale za każdym razem goście dotrzymywali im kroku. Sporo problemów stwarzał gospodarzom Bosy. To po faulu na nim szczecinianie objęli prowadzenie 8:7 z rzutu karnego Wojciecha Zydronia, który ośmieszył Macieja Pieńczewskiego markując rzut i turlając piłkę po parkiecie do siatki.

Od 20. minuty gdańszczanie grali bez Łukasza Rogulskiego. Kapitan Wybrzeża został ukarany przez arbitra czerwoną kartką. Nerwy w zespole miejscowych wykorzystała Pogoń, która odskoczyła na 11:9 po bramce Kniaziewa. Wybrzeże wyrównało na 13:13 po rzucie Wojciecha Prymlewicza, ale przyjezdni i tak zeszli na przerwę z minimalną przewagą.

Po wznowieniu gry gospodarze wrzucili wyższy bieg. Ze znakomitej strony pokazał się skrzydłowy Michał Skwierawski, który szybko zdobył 3 bramki, a ważne trafienia zaliczył lider gdańszczan Damian Kostrzewa. Wybrzeże najpierw wyszło na prowadzenie różnicą 2, a następnie 5 bramek (26:21 po rzucie Pawła Salacza).

Przy stanie 27:23 o czas poprosili gdańszczanie, a trener Damian Wleklak najwyraźniej uczulił swoich podopiecznych, by zachowali czujność. Wybrzeże kontrolowało końcówkę spotkania i nie pozwoliło rywalom odebrać sobie zwycięstwa.

7 Piotrkowianin Piotrków Tryb. 3 0 3 70:93 0
Do play-off awansują po 3 najlepsze drużyny z każdej z grup. Te z miejsc 4. i 5. miejsce rozegrają dwumecz o "dziką kartę".
Tabela wprowadzona: 2016-09-18

Wyniki 3 kolejki

• WYBRZEŻE GDAŃSK- Sandra Spa Pogoń 30:25 (15:16)
  • Stal Mielec - Meble Wójcik Elbląg 21:18 (10:6)
  • Orlen Wisła Płock - Gwardia Opole 38:28 (17:13)
  • MMTS Kwidzyn - Górnik Zabrze 25:23 (11:12)
  • KPR RC Legionowo - Chrobry Głogów 31:26 (18:11)
  • Azoty Puławy - Zagłębie Lubin 36:23 (21:11)
  • Vive Tauron Kielce - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 31:21 (12:11)

Opinie (24)

• Gratulacje!!! (1)

• 27 3

• Brawo Wybrzeże!

• 16 2

• Brawo GKS!

Aż chce się przychodzić na takie mecze! Bardzo fajne granie. Jeszcze żeby tak den doping na odpowiednim poziomie ruszył,to by było całkiem ok!

• 27 3

• Frekwencja (2)

Może uda się ustalić taką godzinę rozpoczęcia następnego meczu, aby nie kolidowało to z innymi meczami jak np. Lechii.

• 28 4

• zdążyłem

Ale na drugą połowę i było warto to co pokazało wybrzeże klasa i szacun

• 15 3

• Bylem

Ja szybciutko po ostatnim gwizdku na meczu Lechii, wsiadłem w samochód i dzida na ręczną. Byłem juz na hali o 17.50. Tym razem sie udało, ale dla kibiców niezmotoryzowanych nie ma szans. Jakby mecz był o 18.30 a najlepiej o 19.00 to kibiców pewnie było by więcej. Szkoda że nie było żadnej informacji na meczu Lechii o zawodach w ręczną. Działacze Lechii i Wybrzeża , więcej współpracy życzę .

• 15 0

• Brawo GKS (4)

Wybrzeże podoba mi się coraz bardziej ale przydałby się jakiś wielki młody zawodnik ( mam na myśli wzrost ) na prawą strone z mocnym rzutem bo brak zagrożenia z dystansu bardzo jest odczuwalny.

• 18 2

• Oj bardzo....

....gdyby było sypnięcie z drugiej linii to wtedy obrona inaczej reaguje i robią się luki. Najmniej skrzydła też bardzo fajne się pokazały. Wygrał zespół. Gratulacje !!!!

• 10 3

• Spokojnie, Oliveira się rozwinie :)

• 7 4

• Może i Oliveira (1)

sie i rozwinie ale musiałby chyba założyć koturny a w nich sprężyny bo już wyższy raczej nie będzie. ( to oczywiście żart ). Tak czy owak -panowie Prezesi. Trzeba się już rozgladać za młodym wysokim na prawą połówkę, bo taki gościu gdzieś na pewno jest . I to może wbrew pozorom niedaleko od Gdańska.

• 1 2

• Niestety na tej pozycji jest lipa straszna...

....póki co nie widać godnego następcy braci Lijewskich. Ubolewam, ale jak znasz kogoś takie to podpowiedz Prezesom ;)

• 1 0

• Wypracowane zwycięstwo (3)

Zwycięstwo zostało wypracowane nastawieniem i atmosferą w zespole. Przede wszystkim było widać walkę w obronie. Jeszcze raz proszę rozważyć grę w ataku pozycyjnym z wbiegiem Kostrzewy na 2-gie kolo. Jest to element który rzadko gra się w LZ, a w Reprezentacji dobrze opracowane zagrania Mańka bardzo by się też przydały. Korzyść potrójna: dla Wybrzeża, Reprezentacji i oczywiście Kostrzewy, który zaświeci w LZ i dostanie powołanie. Z tym wariantem na pewno zaskoczycie Lubin i przywieziecie następne punkty do Gdańska. Zyczę Wam powodzenia, kibic GKS

• 17 4

• Potwierdzam

na pewno nas to zaskoczy ;)

• 0 7

• (1)

Chyba zauważyłeś ze Pogon przestała grać po kontuzji Bosego. Widać ze opierali grę na kołowym. Nie było odpowiedniego zmiennika i zaczęli grać piach w ataku. Brawo dla Wybrzeża za wykorzystanie tej sytuacji i wygranie meczu z pewnym zapasam bramek.

• 10 0

• A w Wybrzeżu brak Rogulskiego nie był przypadkiem również osłabieniem?