Rafał Sumowski
15 stycznia 2017 (artykuł sprzed 7 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Hala AWFiS zamknięta. Piłkarze ręczni i unihokeiści muszą szukać nowej
Damian Wleklak zawodniczą karierę zakończył w 2009 roku. Szkoleniowiec Wybrzeża udowodnił jednak, że umiejętności się nie zapomina. Zagrał w meczu sparingowym swoich podopiecznych i zdobył bramkę. Damian Wleklak zawodniczą karierę zakończył w 2009 roku. Szkoleniowiec Wybrzeża udowodnił jednak, że umiejętności się nie zapomina. Zagrał w meczu sparingowym swoich podopiecznych i zdobył bramkę.

Piłkarze ręczni Wybrzeża zajęli trzecie miejsce na cztery drużyny podczas towarzyskiego turnieju w Gorzowie Wielkopolskim. Podczas ich pierwszego meczu na parkiecie pojawił się trener gdańszczan Damian Wleklak, który jako zawodnik święcił triumfy z Wybrzeżem i reprezentacją Polski. - Zdobyłem nawet bramkę. Fajnie było się poruszać, ale bez większych harców. Myślę, że w lidze wytrzymałbym jakieś 3 minuty - śmieje się szkoleniowiec.

MKS Kalisz - Wybrzeże Gdańsk 25:21 (11:12)
WYBRZEŻE: Pieńczewski, Suchowicz 1 - Oliveira 5, Prymlewicz 3, Kaniowski 2, Skwierawski 2, Wróbel 2, Orzechowski 2, Rogulski 1, Bednarek 1, Wlkelak 1, Podobas 1, Sulej, Kornecki, Bruy

Chrobry Głogów - Wybrzeże Gdańsk 32:26 (18:10)
WYBRZEŻE: Chmieliński, Pieńczewski - Kornecki 7, Rogulski 4, Oliveira 4, Bednarek 3, Orzechowski 2, Podobas 2, Prymlewicz 2, Skwierawski 1, Kaniowski 1, Sulej, Wróbel

Kancelaria Andrysiak Stal Gorzów - Wybrzeże Gdańsk 29:32 (14:16)
WYBRZEŻE: Pieńczewski, Chmieliński - Skwierawski 7, Rogulski 4, Kornecki 4, Orzechowski 4, Wróbel 3, Bednarek 3, Oliveira 3, Podobas 2, Kaniowski 2, Prymlewicz, Bruy

POLACY POD ŚCIANĄ PO PORAŻCE Z BRAZYLIĄ. DOBRY MECZ NIEWRZAWY.

W PGNiG Superlidze mężczyzn trwa przerwa w rozgrywkach w związku z odbywającymi się we Francji mistrzostwami świata. Szczypiorniści Wybrzeża do rozgrywek wrócą w lutym, a póki co przygotowują się do tego w meczach sparingowych.

Na dwudniowy turniej do Gorzowa Wielkopolskiego pojechali w okrojonym składzie. Na mistrzostwach świata gra Paweł Niewrzawa, a na kontuzje narzekają Piotr Papaj, Damian Kostrzewa, Adrian KondratiukPaweł Salacz.

Kadrę uzupełnili rozgrywający juniorzy występujący obecnie w GKS Żukowo Damian KanowskiDymitr Bruy. Podczas pierwszego meczu z MKS Kalisz pojawił się wśród gdańszczan jeszcze jeden dodatkowy gracz.

Na parkiecie blisko 20 minut spędził Damian Wleklak. Blisko 41-letni szkoleniowiec gdańskiej drużyny w przeszłości dwukrotnie zdobywał z GKS Wybrzeże mistrzostwo Polski, a jako reprezentant kraju zaliczył ponad 160 spotkań i zdobył srebrny (2007) i brązowy (2009) medal mistrzostw świata. Karierę zawodniczą zakończył w 2009 roku.

- Mamy kłopoty zdrowotne, a graliśmy trzy mecze w ciągu dwóch dni. Chciałem, żeby każdy pograł dużo, ale nie za dużo. Wyszedłem na parkiet i zagrałem jakieś 20 minut. Zdobyłem nawet bramkę. Fajnie było się poruszać i powalczyć, ale bez większych harców. Może się wydawać, że to łatwa sprawa, ale wcale nie. Myślę, że w meczu ligowym wytrzymałbym teraz z 3 minuty. Musiałbym mocno popracować nad kondycją - przyznaje szkoleniowiec.
DAMIAN KOSTRZEWA LIGOWCEM GRUDNIA

Gdańszczanie w Gorzowie przegrali z MKS i Chrobrym Głogów, a na zakończenie turnieju pokonali jego gospodarzy.

- Po dłuższej przerwie od meczów trzeba było sobie wszystko odświeżyć. Słabiej to wyglądało w obronie, bo potraciliśmy sporo bramek, ale ćwiczyliśmy też nowe zagrywki. Ten turniej poświęciliśmy w dużej mierze na prace nad taktyką - mówi Wleklak.
W kolejny weekend Wybrzeże zagra na turnieju w Gryficach, gdzie zmierzy się z Zagłębiem Lubin, Pogonią Szczecin i Chrobrym Głogów. 26 i 27 stycznia gdańszczanie zagrają sparingowo we własnej hali kolejno z Orlen Wisłą Płock i Meblami Wójcik Elbląg.

Tabela końcowa turnieju w Gorzowie Wlkp.

• nie drzyj o los Wybrzeza (1)

Wygrywają w lidze i to się liczy. Wnioskuje o występ trenera Wleklaka rowniez na gdańskim parkiecie :)

• 5 4

• I niech wróci jeszcze do kadry. Tam będzie z niego więcej pożytku !

14 Zepter Legionowo 25 4 0 1 20 679:795 13
Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż). Następnie osiem najlepszych zespołów przystąpi do fazy play-off. Zespoły z miejsc 9-14 zagrają o utrzymanie. Te ekipy przystąpią do gry z dorobkiem punktowym z fazy zasadniczej. Każdy z nich zagra po pięć meczów. Ostatnia drużyna w stawce spadnie do Ligi Centralnej, a przedostatnia zagra w barażu o utrzymanie.