Juniorzy Wybrzeża na 3. miejscu w Polsce

Szczypiorniści wyrwali brąz w ostatniej minucie

Juniorzy Wybrzeża z brązowymi medalami mistrzostw Polski. Zabrakło niewiele, aby gdańszczanie zagrali o złoto. Półfinał przegrali po rzutach karnych. fot. Wybrzeże Gdańsk

Szczypiorniści Wybrzeża Gdańsk zdobyli brązowe medale mistrzostw Polski juniorów. W Płocku podopieczni Szymona Biernackiego przysporzyli wiele emocji. Byli o krok od finału, ale po rzutach karnych ulegli Siódemce Miedź Legnica. Natomiast w meczu o 3. miejsce jedną bramką pokonali Agrykolę Warszawa, w której zagrał najlepszy strzelec turnieju Piotr Jarosiewicz. Występujący na co dzień w SMS Gdańsk skrzydłowy rzucił Wybrzeżu aż 17 bramek.

Półfinał: Wybrzeże Gdańsk - Siódemka-Miedź Legnica 27:28 (13:11, 24:24, karne 3:4)
WYBRZEŻE:
Żurawski, Mamrot, Różyński - Gądek 4, Komarzewski 3, Spierewka 1, Hajnos 2, Woźniak, Wenderski 1, Adamczyk 12, Didyk 1, Gruszecki 2, Benkowski, Frańczak 1, Męczykowski, Ćwik

O 3. miejsce: Wybrzeże Gdańsk - Agrykola Warszawa 37:36 (17:21)
WYBRZEŻE:
Żurawski, Mamrot - Gądek 8, Komarzewski 9, Spierewka 4, Hajnos 1, Woźniak, Wenderski 2, Didyk, Benkowski 1, Adamczyk 8, Gruszecki 3, Frańczak 1, Szczęsny

W Płocku spotkały się cztery najlepsze zespoły w kraju do lat 19. Wybrzeże miało podstawy, by myśleć o walce przynajmniej o srebro. Niestety, choć do przerwy prowadziło w półfinale z Siódemką-Miedź Legnica, rywale zdołali doprowadzić do remisu, a o awansie przesądziły rzuty karne.

Gdańszczanie zepsuli już dwa pierwsze rzuty i po dwóch seriach przegrywali 0:1. Do końca rzucali już bezbłędnie, ale podobnie radzili sobie rywale, którzy awansowali do finału. W nim przegrali z Orlen Wisłą, która triumfowała 28:26 sięgając po tytuł na własnym terenie.

Natomiast Wybrzeże stoczyło zaciętą walkę o brąz z Agrykolą Warszawa, która w półfinale została rozbita przez gospodarzy. "Mały finał" był wyrównany od pierwszych minut. Przed przerwą Agrykola wypracowała jednak 4 bramki przewagi. Znakomite spotkanie rozegrał w jej barwach grający na co dzień dla SMS Gdańsk Piotr Jarosiewicz, który w całym spotkaniu rzucił aż 17 bramek.

W drugiej połowie gdańszczanie poprawili grę w obronie i zniwelowali straty. W 54. minucie stanęli przed szansą objęcia prowadzenia, ale jej nie wykorzystali. Udało się to dopiero w ostatniej minucie gry po bramce Krzysztofa Komarzewskiego. Trener Agrykoli poprosił o czas, ale zaplanowaną przez niego akcję powstrzymał skuteczną interwencją bramkarz Wybrzeża Mateusz Mamrot.

Komarzewski został wybrany najlepszym prawoskrzydłowym turnieju, Kamil Adamczyk najlepszym prawym rozgrywającym, a Jarosiewicz lewoskrzydłowym. Ponadto zawodnik Agrykoli występujący w ligowych rozgrywkach dla SMS Gdańsk został najlepszym strzelcem turnieju z 30 bramkami na koncie.
Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (3)

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.