Szczypiornistki Vistalu ograły Energę

Trzynaście bramek Janiszewskiej

Vistal Gdynia

Katarzyna Janiszewska w środowym meczu trafiała jak na zawołanie. Skrzydłowa zapisała na swoim koncie 13 z 29 bramek Vistalu. fot. Maciej Czarniak/trojmiasto.pl

Vistal Gdynia pokonał we własnej hali Energę AZS Koszalin 29:26 (13:13). Do wygranej zespół poprowadziła Katarzyna Janiszewska, która zdobyła aż 13 bramek. Podopieczne Pawła Tetelewskiego pozostają niepokonane w trzech meczach rundy finałowej i nadal zajmują pozycję lidera Superligi.

VISTAL: Gapska, Kordowiecka - Janiszewska 13, Kozłowska 4, Szarawaga 4, Stanulewicz 3, Zych 2, Borysławska 1, Kulwińska 1, Matieli 1, Lalewicz

ENERGA: Kowalczyk, Wiercioch, Prudzienica - Michałów 8, Niesciaruk 7, Sądej 4, Roszak 2, Błaszczyk 1, Budnicka 1, Izak 1, Tracz 1, Protsenko 1, Chmiel, Domaros, Kaczanowska

Środowy pojedynek rozpoczął się od prowadzenia grającego nadal bez kontuzjowanej Moniki Kobylińskiej Vistalu. Wynik na korzyść gdynianek otworzył się za sprawą trafień Katarzyny Janiszewskiej z gry, a następnie rzutu karnego na 2:0. Była to zresztą zapowiedź świetnego występu skrzydłowej. Przyjezdne zdołały doprowadzić do remisu, ale tylko na chwilę. Po bramce Martyny Borysławskiej w 16. minucie gospodynie zdołały odskoczyć na 9:6.

Koszalinianki poderwały się jednak raz jeszcze tuż przed przerwą. Najpierw po bramce Romany Roszak zbliżyły się na 10:11, a w ostatnich minutach pierwszej połowy po serii trzech kolejnych trafień dobiły do remisu 13:13.

Po zmianie stron i bramkach Moniki Michałów oraz Marceliny Budnickiej Energa AZS objęła pierwsze w meczu prowadzenie 15:14. Dwie bramki Joanny Kozłowskiej i trafienie Janiszewskiej pozwoliły jednak gdyniankom odzyskać przewagę, której nie oddały do końca. Tym bardziej, że przyjezdnym zacięły się celowniki. Na skuteczność nie narzekała natomiast Janiszewska, która skończyła mecz z dorobkiem aż 13 trafień.

Dzięki wygranej gdynianki po trzech spotkaniach mają komplet punktów w meczach grupy mistrzowskiej i nadal utrzymują się na pozycji liderek Superligi. Kolejne spotkanie rozegrają 23 kwietnia o godz. 16, gdy podejmą Selgros Lublin.

12 Olimpia-Beskid Nowy Sącz 25 2 3 20 589:722 7

Po 22. kolejce utworzone zostały dwie grupy grające o miejsca 1-6 oraz 7-12 systemem każdy z każdy mecz i rewanż. Wcześniej zdobyte punkty są zaliczone.

Tabela wprowadzona: 2017-04-21