Piłkarki Vistalu deklasowały w derbach

mik
25 września 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
Szczypiornistki Vistalu w drugiej połowie meczu z UKS PCM Kościerzyna świetnie biegały do kontry. Dwukrotnie w takiej sytuacji nie pomyliła się Gabriela Urbaniak. Szczypiornistki Vistalu w drugiej połowie meczu z UKS PCM Kościerzyna świetnie biegały do kontry. Dwukrotnie w takiej sytuacji nie pomyliła się Gabriela Urbaniak.

Piłkarki ręczne Vistalu Gdynia pewnie pokonały UKS PCM Kościerzyna 34:18 (16:10). Derby Pomorza w hali GCS zwłaszcza po przerwie miały bardzo jednostronny przebieg. Świetne zawody rozegrały: Monika Kobylińska oraz Katarzyna Janiszewska, które zdobyły we dwie tyle bramek co cała drużyna gości! W ostatnich minutach z dobrej strony zaprezentowała się także nominalna trzecia bramkarka gospodyń - Oliwia Kamińska.

Vistal Gdynia - UKS PCM Kościerzyna 34:18 (16:10)
VISTAL:
Kordowiecka, Kamińska - Janiszewska 10, Urbaniak 2, Dorsz 2, Kobylińska 8, Stanulewicz 1, Olszowa 3, Kozłowska 1, Matieli 2, Szarawaga 2, Borysławska 1, Macedo 2

UKS PCM: Brzezińska-Recław, Liskowska - Mokrzka 2, Bunikowska 3, Konofał, Sus 2, Belter 4, Ziółkowska 3, Neitsch, Rogożeńska, Wójcik 2, Jakubowska 1, Piwowarczyk, Krajewska 1

Spotkanie z UKS PCM wyjątkowo zostało rozegrane na hali Gdyńskiego Centrum Sportu. Kibice, którzy szczelnie wypełnili trybuny przez pierwszy kwadrans byli świadkami wyrównanego starcia. Kościerzynianki wysoko zawiesiły poprzeczkę faworyzowanym gospodyniom, dla których na początku trafiały jedynie: Monika Kobylińska oraz świetnie biegająca do kontry Katarzyna Janiszewska.

VISTAL POKONAŁ MISTRZYNIE POLSKI W GDYNIA ARENIE

Na pierwsze prowadzenie w meczu Vistal wyszedł w 16. minucie po trafieniu Magdaleny Stanulewicz. Od tego momentu to gospodynie nadawały ton boiskowym wydarzeniom, a kolejne trafienia Kobylińskiej z drugiej linii odbierały szczypiornistkom z Kaszub chęci do gry. Na przerwę obie ekipy schodziły przy sześciobramkowej przewadze podopiecznych Pawła Tetelewskiego.

W drugiej części gry świetnie funkcjonowała gdyńska obrona, która wymuszała na kościerzyniankach straty oraz rzuty z nieprzygotowanych pozycji. Dzięki temu Vistal zdobywał łatwe po bramki po kontrach i w 44. minucie prowadził już różnicą 10 trafień. Chwilę później szkoleniowiec gdyńskiej ekipy zdecydował się oszczędzić Kobylińską i do końca spotkania na jej pozycji występowały praworęczne zawodniczki.

JOANNA SZARAWAGA: CELEM MISTRZOSTWO POLSKI

Z kolei na ostatnie 12 minut do bramki weszła Oliwia Kamińska, która zmieniła broniącą od początku Weronikę Kordowiecką. 18-latka pokazała się z dobrej strony i do końca meczu skapitulowała zaledwie dwa razy. Wynik spotkania na 34:18 ustaliła Karolina Olszowa, która skutecznie wykonała rzut karny.