Vistal spokojnie triumfował w Jeleniej Górze

6 lutego 2016 (artykuł sprzed 8 lat)
Dobra postawa Moniki Kobylińskiej w pierwszej połowie - głównie w rzutach z 7. metra - ustawił mecz z KPR na korzyść Vistalu. Dobra postawa Moniki Kobylińskiej w pierwszej połowie - głównie w rzutach z 7. metra - ustawił mecz z KPR na korzyść Vistalu.

Szczypiornistki Vistalu nie miały problemu ze zwycięstwem nad ostatnim w tabeli KPR Jelenia Góra 27:21 (14:8). Wicemistrzynie Polski przeważały na boisku rywalek od pierwszych akcji. Dobra postawa w pierwszej połowie Moniki Kobylińskiej oraz Małgorzaty Gapskiej ustawiła mecz na korzyść gdynianek, które po zmianie stron krok po kroku zmierzały po pewną wygraną.

KPR: Hoffman, Demiańczuk - Pękalska, Nowicka 1, Bielecka, Grobelska 6, Mączka 6, Tomczyk 1, Uzar 5, Załoga, Kanicka, Oreszczuk, Fijałkowska, Bilenia 2, Michalak

VISTAL: Gapska, Kordowiecka - Janiszewska 7, Łabuda 5, Urbaniak, Galińska, Dorsz, Kobylińska 7, Stanulewicz 2, Olszowa, Kozłowska 4, Tasić, Kulwińska 2

Vistal wybrał się na boisko outsidera PGNiG Superligi po spokojne zwycięstwo. W składzie zabrakło jeszcze Brazylijki, Patrici Matieli Machado . Choć rozgrywająca trenuje z drużyną od tygodnia i pomyślnie przeszła testy, to klub czeka na jej certyfikat, by uprawnić ją do gry w Polsce.

Vistal nie udał się do Jeleniej Góry w pełnym składzie. Po meczu z Ruchem Chorzów kontuzję nogi leczy Aleksandra Zych. Poza składem znajduje się Kinga Gutkowska, a Małgorzata Granicka została w Gdyni, aby pomóc rówieśniczkom w ćwierćfinale mistrzostw Polski juniorek.

BRAZYLIJSKA ROZGRYWAJĄCA WZMOCNI VISTAL

Wzmocnienia okazały się niepotrzebne do pewnej wygranej w Jeleniej Górze. Choć Vistal na pierwszą bramkę w meczu kazał czekać aż 3 minuty - zdobyła ją Aneta Łabuda - to później stopniowo budował przewagę.

Trzy rzuty karne Moniki Kobylińskiej - z czego dwa celne - oraz kontra wykończona przez Łabudę i przyjezdne prowadziły już 4:1. Jeszcze wyższą przewagę zespół Pawła Tetelewskiego zbudował w 23. min. po trafieniu Magdaleny Stanulewicz (5:10). To jednak nie było wszystko, co pokazały gdynianki w pierwszej połowie. Choć przez chwilę dały nadzieje rywalkom na odrobienie strat, to pod koniec ponownie przycisnęły. W 28. min. wywalczyły rzut karny, który na bramkę zamieniła oczywiście Kobylińska (8:14). Co ciekawe, oprócz niej, w przerwie można było pochwalić obie bramkarki: Małgorzatę GapskąMartynę Hoffman.

Na początku drugiej połowy gdynianki dorzuciły szybko dwie bramki i wydawało się, że rozpoczęły egzekucję na KPR. W 43. min. do bramki rywalek trafiła Katarzyna Janiszewska, co dało Vistalowi prowadzenie 21:12. To nieco uśpiło ich czujność. Na niespełna 8 min. przed końcem trener Tetelewski musiał prosić o czas, ponieważ na tablicy wyników zrobiło się 16:23. Po nim kolejną bramkę zdobył KPR (17:23). Gdynianki skorzystały jednak z rad trenera i ponownie uspokoiły grę swoimi trafieniami. Na 4 min. przed końcem Joanna Kozłowska trafiła na 26:18 dla Vistalu. Takiej przewagi nie można już było roztrwonić.

6 lutego 2016, godz. 17:00