Vistal męczył się z outsiderem, ale wygrał

25 października 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
Bramki Anety Łabudy w ostatnich minutach sprawiły, że w Piotrkowie Trybunalskim Vistal wyszedł obronną ręką z opresji. Bramki Anety Łabudy w ostatnich minutach sprawiły, że w Piotrkowie Trybunalskim Vistal wyszedł obronną ręką z opresji.

Piłkarki ręczne Vistalu mecz w Piotrkowie Trybunalskim rozpoczęły od straty czterech bramek z rzędu, a pierwsze prowadzenie objęły dopiero w 39. minucie. Najważniejsze, że gdynianki nie dopuściły do sensacji, jaką bez wątpienia byłaby porażka wicelidera PGNiG Superligi z outsiderem tabeli. Podopieczne Pawła Tetelewskiego pokonały Piotrcovię 30:26 (15:16), a kluczem do sukcesu było uszczelnienie defensywy po przerwie.

96% 345 typowań VISTAL Gdynia

PIOTRCOVIA: Skura, Opelt - Rol 2, Sobińska 1, Kucharska 6, Cieślak 2, Gomółka, Jałoszewska, Nowak 4, Agova 11

VISTAL: Gapska, Kordowiecka - Janiszewska 2, Łabuda 6, Niedźwiedź 5, Galińska 1, Dorsz, Kobylińska, Pawłowska 1, Zych 2, Kozłowska 1, Gutkowska 4, Kulwińska 7, Andrzejewska 1

Gdynianki rozpoczęły mecz od 0:4. Już w 7. minucie Paweł Tetelewski wziął czas. Szkoleniowiec Vistalu nie chciał dopuścić do powtórki z Chorzowa, gdzie jego podopieczne przegrały z niżej notowanym rywalem.

VISTAL PRZEGRAŁ W CHORZOWIE

Pierwszą bramkę dla przyjezdnych w 10. minucie zdobyła z karnego Iwona Niedźwiedź. Jednak Piotrcovia nie odpuszczała. Na zakończenie inauguracyjnego kwadransa Stefka Agova rzuciła już piątą bramkę, a gospodynie prowadziły jeszcze 8:6.

Vistalowi do wyrównania (8:8) udało się doprowadzić w 17. minucie po akcjach Magdaleny PawłowskiejKingi Gutkowskiej. Potem przed przerwą jeszcze trzykrotnie był remis.

Gdynianki niespodziewanie znów stanęły przy 11:11. Wówczas dwukrotnie dały się zaskoczyć Aleksandrze Kucharskiej, a swoje trafienie do prowadzenia Piotrcovii 14:11 w 23. minucie dołożyła Paulina Cieślak.

Straty udało się gdyniankom zniwelować tuż przed przerwą. Gdy karę otrzymała Agova, dwie bramki z rzędu po karnym rzuciła Niedźwiedź i pierwsza połowa zakończyła się na korzyść Piotrcovii, ale już tylko 16:15.

Po zmianie stron miejscowe utrzymywały korzystny wynik do 19:18. Vistalowi wreszcie udało się przełamać rywalki między 37. a 40. minutą. Po bramkach: Patrycji Kulwińskiej, Anety Łabudy i Gutkowskiej przyjezdne wyszły na prowadzenie 21:19.

Natychmiast o czas poprosił Sławomir Kamiński, ale jego podopieczne było już tylko stać, by wyrównać na 22:22.

Cztery trafienia z rzędu Vistalu, między 45. a 48. minutą, kiedy kolejno na listę snajperską zapisywały się: Emilia Galińska, Ewa Andrzejewska, Kulwińska i Łabuda, sprawiły, że faworytki opanowały sytuację.

Co prawda jeszcze w 54. minucie zrobiło się nieco nerwowo, gdy Piotrcovia zbliżyła się na 25:26, ale podczas przerwy na żądanie trenerowi Tetelewskiemu udało się zaprowadzić porządek w miejscowych szeregach.

Końcówka to popis Łabudy. Prawoskrzydłowa po powrocie do gry rzuciła 27. bramką, a także do niej należały dwa ostatnie trafienia tego pojedynku.

Wyniki 8 kolejki

• Piotrcovia - VISTAL GDYNIA 26:30 (16:15)
  • Ruch Chorzów - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 28:20 (14:8)
  • Aussie Sylex Sambor Tczew - Start Elbląg 25:30 (15:13)
  • SPR Olkusz - KPR Jelenia Góra 29:34 (17:18)
  • KGHM Metraco Zagłębie Lubin - Energa AZS Koszalin 23:24 (12:13)
  • Pogoń Baltica Szczecin - Selgros Lublin 23:23 (11:12)
  • Zaległy z 7. kolejki:
  • Selgros - KGHM Metraco Zagłębie 34:27 (16:15)

Opinie (7)

• No nie było łatwo

ale się udało i wynik poszedł w świat.

• 12 8

• Ale się męczyły aż niewiarygodne że tak słabo im szło przecież rywal do mocarzy nie należy a tu takie męczarnie oby nie było powtórki i nie potrzebnej nerwówki.

• 7 7

• Piotrcovia bez Agaty, a Vistal się męczy! Beka! Drużyna mistrzów! Może lepiej zatrudnić dziewczyny w ocynkowni? Na sporcie to pan prezesina się nie zna kompletnie. Ten mecz był sygnałem ostrzegawczym. Gutteter do roboty! Prezes w sporcie to nie jest tylko osoba do reprezentacji. Walczyć Zarząd walczyć!

• 5 12

• Z kim ma niby walczyć zarząd? z Gołotą?

• 5 5

• wygrana

Ważne że sie udało!!

• 9 1

• Za wynik odpowiada trener i zespół a prezes za kasę ))) (1)

Oj lepiej żeby się prezes do szkolenia nie wtrącał bo to się zawsze źle kończy. A słabsze mecze się czasem przytrafią, zwłaszcza młodym zawodniczkom i dajcie im trochę czasu! Niepotrzebna dziewczynom panika i presja. Oby im tylko zdrowia nie zabrakło bo jest ich mało i każda kontuzja to wielkie osłabienie!