Piłkarki Sztormu rozgromione 0:8

29 października 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
Olga Sirant była jedną z tych piłkarek, które w sobotę tworzyły blok defensywny Sztormu. Olga Sirant była jedną z tych piłkarek, które w sobotę tworzyły blok defensywny Sztormu.

Bez charakteru i ambicji - tak można podsumować sobotni mecz piłkarek nożnych Sztormu AWFiS na własnym boisku z AZS Wrocław. Gdańszczanki zostały rozgromione 0:8 (0:2). W całym meczu stworzyły sobie tylko jedną, dogodną sytuację pod bramką rywalek. Była to pierwsza akcja spotkania.

SZTORM AWFiS: Matysiak - N. Świętoniowska, Cywińska (30 Krygier), Sirant, A. Bużan - Wierzbicka, Słowińska (Turowska 60), Stasiulewicz, Kamińska - Kowalczyk, Kopińska

Po odrobieniu ligowych zaległości i zwycięstwie na wyjeździe z AZS PSW Biała Podlaska 2:1 piłkarki Sztormu opuściły w zeszłym tygodniu ostatnie miejsce w tabeli. W sobotę mogły zrobić krok dolej i wyprzedzić znajdujący się na 8. pozycji zespół z Wrocławia. Miał on bowiem tylko punkt przewagi nad drużyną Roberta Chałaszczyka.

Obie drużyny przed sobotnim meczem wygrywały po dwa razy w 10 spotkaniach. Dlatego też można było spodziewać się wyrównanego starcia. Gdańszczanki zaczęły dobrze, od ofensywnej akcji i... na tym skończyły zagrażać przyjezdnym.

Grające bez Kingi Bużan zawodniczki Sztormu wyglądały tak, jakby zadowoliła je poprzednia wygrana w Białej Podlaskiej. Grały bez ambicji i charakteru i pozwalały rywalkom na wszystko. Tak wyglądała minuta za minutą. AZS atakował i choć w pierwszej połowie strzelił tylko dwie bramki, to w drugiej dołożył aż 6.

To najdotkliwsza porażka w sezonie drużyny Chałaszczyka. Wcześniej przegrała 0:6 z Czarnymi Sosnowiec. Było to jednak wyjazdowe starcie.

12 AZS PSW Biała Podlaska 11 1 2 8 7:24 5
Górnik Łęczna i GOSiR Piaseczno zostały ukarane odjęciem jednego punktu za niespełnienie wymogów licencyjnych.
Po sezonie zasadniczym liga zostanie podzielona na grupę mistrzowską i spadkową gdzie drużyny rozegrają po 5 dodatkowych spotkań.
Tabela wprowadzona: 2016-10-30