Niechlubny rekord piłkarek Sztormu

12 listopada 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
Piłkarki Sztormu nie zdobyły gola od trzech spotkań. Zdaniem szkoleniowca Roberta Chałaszczyka, gdańszczanki są przemęczone zbyt dużą liczbą spotkań, nie tylko w ekstralidze. Piłkarki Sztormu nie zdobyły gola od trzech spotkań. Zdaniem szkoleniowca Roberta Chałaszczyka, gdańszczanki są przemęczone zbyt dużą liczbą spotkań, nie tylko w ekstralidze.

W zimowej scenerii piłkarki Sztormu AWFiS przegrały na wyjeździe z Medykiem Konin aż 0:14 (0:6). Tak wysokiej porażki nie doznał w tym sezonie ekstraligi jeszcze żaden zespół. Dla gdańszczanek to trzeci z rzędu mecz nie tylko bez punktów, ale i bez gola. - To była egzekucja. Nasze zawodniczki są przemęczone. Niektóre zagrały w tym roku po 50 spotkań we wszystkich rozgrywkach - rozkłada ręce trener Robert Chałaszczyk, który od pierwszej minuty musiał wystawić w bramce zawodniczkę z pola.

Bramki: Daleszczyk 23,57,63,70, Gawrońska 14,37,53 karny Balcerzak 78,88, Sikora 50, 61, Dudek 21,29, Kostowa 33

SZTORM AWFIS: Turowska - Świętoniowska, Sirant, Rucińska, K.Bużan, Wierzbicka (89 Ścisłowska) - Kamińska (88 Smolarek), Stasiulewicz (70 Cywińska), Słowińska - Kopińska, Kowalczyk

Medyk Konin to najbardziej utytułowany polski zespół w kobiecej piłce. Podopieczne Romana Jaszczaka w trzech ostatnich sezonach sięgały po mistrzostwo kraju i są na dobrej drodze po kolejny tytuł. Medyk w tym sezonie nie przegrał jeszcze meczu, a w całych rozgrywkach stracił zaledwie trzy bramki w dwunastu meczach, licząc już ten ze Sztormem.

Zespół z Konina w minionym sezonie stracił punkty zaledwie w trzech spotkaniach, w tym remisując u siebie z gdańszczankami 0:0. Była to olbrzymia niespodzianka i najwidoczniej piłkarki Medyka dobrze o niej pamiętały. W sobotę nie miały litości dla Sztormu.

Mistrzynie Polski skupiają się już na krajowych rozgrywkach, gdyż w październiku straciły szanse na awans do 1/16 Ligi Mistrzyń. Gdańszczanki odczuły to boleśnie. Medyk strzelanie zaczął wprawdzie dopiero w 14. minucie golem Anny Gawrońskiej. Do przerwy gospodynie zdobyły jeszcze pięć trafień.

To nie zaspokoiło ich apetytów. Po zmianie stron dołożyły jeszcze osiem bramek. To najwyższy wynik w tym sezonie. Do tej pory rekord niechlubnej porażki należał do AZS UJ Kraków, które uległo Medykowi 0:12.

- To była egzekucja. Liczyłem, że śnieg będzie naszym sprzymierzeńcem, ale tak było tylko na początku, kiedy dziewczyny stworzyły dwie fajne sytuacje i trzymały gospodynie z daleko od bramki. Później wszystko się posypało - mówi trener Robert Chałaszczyk.
Szkoleniowiec w tym meczu od pierwszej minuty wystawił w bramce Amandę Turowską, czyli nominalną pomocniczkę. Kontuzjowana jest bowiem Magda Kołacz, Anabelle Matysiak wyjechała na studia do Kanady, a Natalia Sadowska nie mogła opuścić zajęć na uczelni.

- Nie chodzi o problem z obsadą bramki czy umiejętności, bo moje podopieczne zrobiły duży postęp przez ostatni rok. Nasze zawodniczki są po prostu przemęczone. Licząc występy w kadrach młodzieżowych czy mistrzostwach Polski do lat 19, niektóre nasze piłkarki rozegrały w tym roku po 50 spotkań, a więc więcej niż piłkarze, którzy mogą liczyć na dużo lepsze zaplecze co do odnowy biologicznej. Z utęsknieniem czekamy na zimową przerwę, wiosna na pewno będzie w naszym wykonaniu lepsza. Zmęczenie to jest coś czego nie możemy przeskoczyć - tłumaczy swoje podopieczne trener Chałaszczyk.
Kolejne spotkanie czeka gdańszczanki w sobotę 19 listopada o godz. 12. Na boisku przy Al. Zwycięstwa podejmą Czarne Sosnowiec.

12 AZS PSW Biała Podlaska 13 1 2 10 9:34 5
Górnik Łęczna i GOSiR Piaseczno zostały ukarane odjęciem jednego punktu za niespełnienie wymogów licencyjnych.
Po sezonie zasadniczym liga zostanie podzielona na grupę mistrzowską i spadkową gdzie drużyny rozegrają po 5 dodatkowych spotkań.
Tabela wprowadzona: 2016-11-19

Wyniki 13 kolejki

• Medyk Konin - SZTORM AWFIS GDAŃSK 14:0 (6:0)
  • Olimpia Szczecin - GOSiR Piaseczno 3:2 (1:1)
  • Mitech Żywiec - AZS PWSZ Wałbrzych 0:5 (0:3)
  • SMS Łódź - Górnik Łęczna 1:6 (0:3)
  • Czarni Sosnowiec - AZS PSW Biała Podlaska 3:2 (2:1)
  • AZS UJ Kraków - AZS Wrocław 0:6 (0:2)

Opinie (20) 1 zablokowana

• (1)

Niech się lepiej za naukę wezmą , bo co niektóre są nieukami ;)

• 6 4

• Ty sie kurka odczep od dziewczyn nie dorastasz im do piet.

• 2 6

• to był (1)

Nokaut, blamaż, pogrom itd.

• 4 2

• Nieuk to cie robił lamusis

• 1 1

• Ty sie kurka odczep od dziewczyn nie dorastasz im do piet.ty jestes nieukiem ....

• 2 4

• alfred z wierzchucina (2)

Janusz, zajmij sie miesiecznica a nie w sport sie mieszasz. Drona trzeba nauczyc isie pilotowac