Piłkarki Sztormu wyrwały remis

Rafał Sumowski
15 października 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
Dwa gole Dominiki Kopińskiej dały gdańskim piłkarkom ciężko wywalczony remis. Dwa gole Dominiki Kopińskiej dały gdańskim piłkarkom ciężko wywalczony remis.

Piłkarki Sztormu AWFiS zremisowały na wyjeździe z GOSiRkami Piaseczno 2:2 (0:1). Gdańszczanki zagrały fatalną pierwszą połowę i obudziły się dopiero przy stanie 0:2. Zagrały kapitalne 30 minut i doprowadziły do remisu, choć mogły pokusić się nawet o zwycięstw. Podopieczne Roberta Chałaszczyka w środę o godz. 11 rozegrają zaległy mecz wyjazdowy z AZS PSW Biała Podlaska.

Bramki dla Sztormu: Kopińska 70, 86
SZTORM AWFIS: Matysiak - N.Świętoniowska, A.Bużan, Sirant, Kamińska - Kopińska, Cywińska (60 Turowska), Słowińska, K Bużan, Wierzbicka - Kowalczyk (80 Stasiulewicz)

Gdańskie piłkarki pojechały do Piaseczna mając na koncie zaledwie 3 punkty zdobyte w 8 meczach. "Sztormówki" liczyły, że zdołają powiększyć swój dorobek, ale ich postawa w pierwszej połowie pozostawiała wiele do życzenia.

Przyjezdne nie oddały ani jednego celnego strzału na bramkę GOSiRek i wyłącznie dzięki słabej skuteczności rywalek zeszły na przerwę przegrywając tylko 0:1. Pierwszy kwadrans drugiej części gry nie przyniósł zmiany. Gdańszczanki dały się zamknąć na własnej połowie i straciły drugą bramkę.

Podwyższenie prowadzenia przez gospodynie podziałało na zespół trenera Roberta Chałaszczyka jak dotknięcie czarodziejskiej różdżki. Ostatnie 30 minut spotkania było zupełnym przeciwieństwem wcześniejszego obrazu gry. "Sztormówki" przejęły inicjatywę i niemal nie wychodziły z pola karnego rywalek.

W 70 minucie gola kontaktowego zdobyła Dominika Kopińska, która znalazła się w sytuacji sam na sam z bramkarką po perfekcyjnym prostopadłym podaniu Klaudii Kamińskiej. Wyrównanie gdańszczanki zdobyły po kombinacyjnym rozegraniu rzutu wolnego. Ponownie gola zdobyła Kopińska, która celnie uderzyła z 15. metra.

Sztorm miał jeszcze okazję, aby wygrać to spotkanie. W 90. minucie na uderzenie zza pola karnego zdecydowała się Kamińska, ale strzał wybroniła bramkarka GOSiRek.

Wywalczony ambitnie punkt nie pozwolił gdańszczankom na awans w tabeli ekstraligi i opuszczenie ostatniej lokaty. Szansa na to będzie w środę, gdy o godz. 11 Sztorm AWFiS rozegra na wyjeździe zaległy mecz z AZS PSW Biała Podlaska.

12 AZS PSW Biała Podlaska 10 1 2 7 7:23 5
Górnik Łęczna i GOSiR Piaseczno zostały ukarane odjęciem jednego punktu za niespełnienie wymogów licencyjnych.
Po sezonie zasadniczym liga zostanie podzielona na grupę mistrzowską i spadkową gdzie drużyny rozegrają po 5 dodatkowych spotkań.
Tabela wprowadzona: 2016-10-20