Gdańscy floreciści na podium PP juniorów

28 października 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
Anna Szymczak sezon w Pucharze Polski juniorów rozpoczęła w Toruniu od 3. miejsca, a w Poznaniu była 2. Czy 5 grudnia w Gdańsku sięgnie wreszcie po zwycięstwo? Anna Szymczak sezon w Pucharze Polski juniorów rozpoczęła w Toruniu od 3. miejsca, a w Poznaniu była 2. Czy 5 grudnia w Gdańsku sięgnie wreszcie po zwycięstwo?

Dwa miejsca na miejsca na podium zajęli w zawodach Pucharu Polski juniorów floreciści Sietomu AZS AWFiS Gdańsk. Podczas zawodów rozgrywanych w Poznaniu 2. miejsce wśród kobiet zajęła Anna Szymczak, a wśród panów 3. był Maciej Podralski. W Gdańsku rywalizowali natomiast dzieci i młodzicy, a miejsca na podiach, w tym także na pierwszych miejscach, wywalczyli miejscowi zawodnicy UKS Ateny i UKS UKS de La Salle.

OSIEM MEDALI SIETOMU W MP SENIORÓW

Zawody Pucharu Polski juniorów w Poznaniu były drugimi tej rangi w sezonie 2014/15. Wzięło w nich udział 140 florecistów i florecistek, w tym reprezentanci gdańskich klubów. Najlepiej z nich spisali się Anna Szymczak (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) oraz jej klubowy kolega Maciej Podralski.

SZYMCZAK MISTRZYNIĄ EUROPY DO LAT 17

Szymczak w rywalizacji juniorek zajęła 2. miejsce. W ćwierćfinale pierwsza w historii mistrzyni Europy do lat 17 pokonała Julię Chrzanowską z Budowlanych Toruń 15:6, zaś w półfinale wygrała 15:9 z Katarzyną Lachman z AZS AWF Poznań. W finale Ania musiała uznać wyższość Julii Walczyk ze Zjednoczonych Pabanice (8:15).

Wśród juniorów najwyżej sklasyfikowany z gdańszczan Maciej Podralski był trzeci. Zawodnik Sietomu w ćwierćfinale pokonał Adriana Wojtkowiaka z Jamaleksu Leszno 15:8, a w półfinale po zaciętym pojedynku przegrał z Ludwikiem De Bazelaire z AZS AWF Warszawa 14:15.

Dla Szymczak i Podralskiego to już drugie podia w obecnym PP juniorów. W inauguracyjnych zawodach we wrześniu, w Toruniu zajęli 3. miejsca. Następne zawody cyklu odbędą się 5 grudnia w Gdańsku podczas 13. turnieju O Kirys Jana III Sobieskiego.

WYNIKI:
Juniorki
1. Julia Walczyk (Zjednoczeni Pabianice)
2. Anna Szymczak (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
3. Katarzyna Lachman (AZS-AWF Poznań)
3. Martyna Długosz (MKS Kusy Szczecin)
...
9. Patrycja Rudzińska (UKS Atena Gdańsk)
12. Sara Żelechowska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
16. Julia Lidzbarska (UKS Atena Gdańsk)
Startowało 68 zawodniczek.

Juniorzy
1. Bartosz Cegielski (AZS AWF Poznań)
2. Ludwik De Bazelaire (AZS AWF Warszawa)
3. Maciej Podralski (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
3. Alex Strzelecki (Warta Muszkieterowie Poznań)
...
9. Maxime Tarasiewicz (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
13. Filip Żmijewski (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
14. Adam Korpaczewski (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
Startowało 72 zawodników.

Na planszach Gdańskiej Szkoły Floretu rywalizowali póki co najmłodsi floreciści. W czwartej edycji turnieju O Puchar Prezydenta Gdańska zaprezentowały się dzieci i młodzicy, łącznie 161 zawodniczek i zawodników.

Z Gdańszczan na najwyższych stopniach podium stanęli młodzicy z UKS Atena Katarzyna WiniarskaMarcin Filiks. Winiarska w finale pokonała Karolinę Murawską z UKS de La Salle 12:3, zaś Filiks wygrał z klubowym kolegą Jakubem Dołżyckim 12:6.

O zwycięstwa w najmłodszej kategorii wiekowej otarli się Paulina MichałekMichał Kul z Ateny, Michałek w finale przegrała z Karoliną Żurawską z Budowlanych Toruń 3:8, a Kul uległ 4:8 Kamilowi Tomeczkowi z UKS MDK 5 Bydgoszcz.