Trefl zdemolował Asseco w Hali 100-lecia

6 stycznia 2017 (artykuł sprzed 7 lat)
Anthony Ireland trafił w piątek 10 z 14 rzutów z gry, z czego 9/9 za dwa punkty, co m.in. złożyło się na jego dorobek punktowy, który zatrzymał się na 31. Amerykanin zaliczył tym samym najlepszy występ w tym sezonie. Anthony Ireland trafił w piątek 10 z 14 rzutów z gry, z czego 9/9 za dwa punkty, co m.in. złożyło się na jego dorobek punktowy, który zatrzymał się na 31. Amerykanin zaliczył tym samym najlepszy występ w tym sezonie.

28. derby Trójmiasta koszykarzy Trefla i Asseco zakończyły się najwyższym w historii zwycięstwem tych pierwszych. Prowadzeni przez niemal niezawodnego Anthony'ego Irelanda i dobijający bez litości w czwartej kwarcie rywala gospodarze, zwyciężyli 96:66 (19:21, 24:13, 19:26, 34:6). Mecz miał różne oblicza, ale ostatnia jego część, rozegrana na wysokiej skuteczności przez sopocian sprawiła, że odnieśli 10. wygraną nad Asseco i czwartą z rzędu w sezonie. Natomiast gdynianie mają za sobą 6 spotkań bez zwycięstwa w obecnych rozgrywkach.

Ireland 31 (1x3, 6 as.), Karolak 18 (4x3), Marković 15 (2x3, 10 zb.), Śmigielski 3, Dylewicz 1 (5 zb.) oraz Mielczarek 15 (3x3), Stefański 6, Laser 4, M. Kolenda 3, Majewski 0, Motylewski 0
Miejsce: Hala 100-lecia
Sędziowie: Zapolski, Mordal, Chrakowiecki
Widzów: 1948
Szubarga 19 (4x3, 5 as.), Matczak 19 (3x3), Szczotka 10 (1x3, 8 zb.), Ponitka 7 (2x3), Szymański 2 oraz Put 5, Czerlonko 4, Żołnierewicz 0, Kamiński 0, Konopatzki 0, Jankowski 0, Frąckiewicz 0

Po raz ostatni Asseco uległo Treflowi 20 grudnia 2013 roku. Wówczas w Ergo Arenie gospodarze rozbili rywala 79:58

HISTORIA DERBÓW TRÓJMIASTA TREFL - ASSECO
Wiele meczów derbowych pamięta obecny szkoleniowiec Asseco, Przemysław Frasunkiewicz. W takich spotkaniach grał jednak nie tylko w Trójmieście

TRENER ASSECO LUBIŁ GRAĆ W DERBACH
Za to derby Trójmiasta nie za dobrze wspomina trener Trefla, Zoran Martić. Przegrał w nich dwukrotnie w poprzednim sezonie

ZORAN MARTIĆ: CHCEMY BYĆ USATYSFAKCJONOWANI PO NAJBLIŻSZYCH DERBACH
Po raz pierwszy od wielu spotkań na koszykarskich derbach Trójmiasta ponownie będzie komplet na trybunach. Głównie dzięki temu, że mecz odbywa się w mieszczącej niemal 2000 widzów Hali 100-lecia
w składzie Asseco brakuje kontuzjowanego Mikołaja Witlińskiego, zastąpił go Karol Kamiński (ASSECO)
Natomiast w Treflu zadebiutuje nowy rozgrywający Tyler Laser (TREFL)
Nagrodę dla najlepszego zawodnika grudnia w Polskiej Lidze Koszykówki odebrał skrzydłowy Nikola Marković (TREFL)
Goście zaczynają piątką: 7 Szubarga (ASSECO), 8 Matczak (ASSECO), 20 Szczotka (ASSECO), 19 Szymański (ASSECO), 2 Ponitka (ASSECO)
Trener Frasunkiewicz zmienił więc tradycyjną piątkę zastępując Żołnierewicza (ASSECO) Ponitką (ASSECO)
Wyjściowy skład gospodarzy: 3 Ireland (TREFL), 7 Marković (TREFL), 8 Dylewicz (TREFL), 5 Śmigielski (TREFL), 9 Karolak (TREFL)
1'
ZACZYNAMY MECZ. Pierwsza piłka dla Asseco
1'
Let's go Gdynia - skandują fani Asseco
za 2 punkty
2'
[2:0] 2 punkty wsadem po wejściu pod kosz zdobywa 7 Marković (TREFL).
za 2 punkty
2'
[4:0] 2 punkty z półdystansu zdobywa 3 Ireland (TREFL).
za 3 punkty
2'
[4:3] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 2 Ponitka (ASSECO).
za 2 punkty
3'
[4:5] 2 punkty rzutem o tablicę zdobywa 20 Szczotka (ASSECO).
3'
Ireland (TREFL) faulowany przez Szubargę (ASSECO) przy rzucie za trzy punkty
wolne (trafione oba)
3'
[6:5] 3 Ireland (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 1 punkt
3'
[7:5] Rzut wolny trafia 3 Ireland (TREFL).
za 2 punkty
4'
[7:7] 2 punkty spod kosza zdobywa 19 Szymański (ASSECO).
4'
[7:9] 8 Matczak (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
5'
Trefl Sopot - słychać w Hali 100-lecia
wolne (tylko 1 trafiony)
5'
[8:9] Tylko jeden rzut wolny trafia M. Kolenda (TREFL).
6'
[10:9] 3 Ireland (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
6'
[10:11] 8 Matczak (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
6'
[10:13] 2 punkty z półdystansu zdobywa 8 Matczak (ASSECO).
7'
[11:13] Tylko jeden rzut wolny trafia 7 Marković (TREFL).
za 2 punkty
7'
[11:15] 2 punkty po dobitce zdobywa 21 Put (ASSECO).
za 3 punkty
8'
[14:15] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 3 Ireland (TREFL).
za 2 punkty
8'
[14:17] Kolejne 2 punkty zdobywa 21 Put (ASSECO).
8'
[14:18] Tylko jeden rzut wolny trafia 21 Put (ASSECO).
9'
Dylewicz (TREFL) pudłuje oba rzuty wolne
za 3 punkty
9'
[17:18] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 9 Karolak (TREFL).
za 3 punkty
9'
[17:21] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 2 Ponitka (ASSECO).
10'
Stefański (TREFL) pudłuje oba rzuty wolne
10'
[19:21] 3 Ireland (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
10'
25 sekund przed końcem kwarty debiutuje w PLK Laser (TREFL)
10'
Karolak (TREFL) blokuje Ponitkę (ASSECO), za trzy rzuca jeszcze po przechwycie Matczak (ASSECO), ale nie trafia
10'
KONIEC PIERWSZEJ KWARTY. Asseco tradycyjnie stara się grać szybko i dzięki temu zdobyło więcej punktów. Natomiast gospodarze opierają atak na akcjach Irelanda (TREFL). Na razie przynosi to wyrównany mecz
11'
ZACZYNAMY DRUGĄ KWARTĘ. Piłka dla Trefla
za 2 punkty
11'
[21:21] 2 punkty zdobywa 10 Stefański (TREFL).
za 2 punkty
12'
[23:21] 2 punkty spod kosza zdobywa 10 Stefański (TREFL).
12'
Trefl Sopot - skandują fani, rozgrzewając atmosferę w Hali 100-lecia
13'
Jeden kibic Trefla zbiegł z trybun do sędziego po, jego zdaniem, błędnej decyzji - arbiter poprosił o usunięcie go z hali
za 2 punkty
13'
[25:21] 2 punkty z półdystansu zdobywa 9 Karolak (TREFL).
za 3 punkty
14'
[25:24] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 7 Szubarga (ASSECO).
czas
14'
Przerwa na żądanie Frasunkiewicza (ASSECO).
14'
[27:24] 25 Laser (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
15'
[27:26] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 7 Szubarga (ASSECO).
za 2 punkty
15'
[29:26] Szybka odpowiedź i 2 punkty zdobywa 55 Mielczarek (TREFL).
15'
[29:27] Tylko jeden rzut wolny trafia 20 Szczotka (ASSECO).
za 2 punkty
16'
[31:27] 2 punkty po ofensywnej zbiórce zdobywa 3 Ireland (TREFL).
za 2 punkty
16'
[31:29] 2 punkty spod kosza zdobywa 14 Czerlonko (ASSECO), ładna asysta Szubargi
za 2 punkty
16'
[33:29] 2 punkty dobitką zdobywa 3 Ireland (TREFL).
czas
16'
Przerwa na żądanie Marticia (TREFL).
16'
[33:30] Tylko jeden rzut wolny trafia 2 Ponitka (ASSECO).
za 2 punkty
17'
[35:30] 2 punkty z półdystansu zdobywa 3 Ireland (TREFL).
za 2 punkty
18'
[37:30] 2 punkty z kontry zdobywa 3 Ireland (TREFL).
czas
18'
18'
[37:31] Tylko jeden rzut wolny trafia 20 Szczotka (ASSECO).
za 3 punkty
18'
[40:31] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 7 Marković (TREFL).
19'
Hej Trefl - skandują fani gospodarzy
za 3 punkty
19'
[40:34] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 7 Szubarga (ASSECO).
za 3 punkty
20'
[43:34] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 5 Śmigielski (TREFL).
20'
KONIEC DRUGIEJ KWARTY. Ireland (TREFL) wziął ciężar gry na swoje barki i był skuteczny w momencie, gdy sopocianie budowali przewagę. Asseco miało spore problemy z obroną. Zostawiało rywalom wiele czystych pozycji do rzutów z dystansu. Natomiast w ataku starało się wpychać pod kosz, co nie do końca wychodziło
w przerwie odbywa się mecz kibiców Trefla i Asseco
Mecz ogląda dzisiaj z trybun 1948 widzów
Najskuteczniejsi do przerwy: Ireland (TREFL) 20 punktów, Szubarga (ASSECO) - 8 pkt, Ponitka (ASSECO) 7 pkt, Marković (TREFL) 6 pkt
Trefl trafił 4 z 12 rzutów za trzy, Asseco 4 z 13, za dwa odpowiednio 10/17 i 7/16, w zbiórkach remis 19:19, w asystach 6:6
W meczu kibiców 12:5 lepsi fani Trefla
21'
ZACZYNAMY TRZECIĄ WARTĘ. Piłka dla Asseco
21'
Blok Dylewicza (TREFL) na Szczotce
za 3 punkty
21'
[46:34] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 9 Karolak (TREFL).
za 3 punkty
22'
[46:37] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 20 Szczotka (ASSECO).
23'
[47:37] Tylko jeden rzut wolny trafia 7 Marković (TREFL).
za 3 punkty
23'
[47:40] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 8 Matczak (ASSECO).
za 2 punkty
23'
[49:40] 2 punkty z półdystansu zdobywa 3 Ireland (TREFL).
za 2 punkty
24'
[49:42] 2 punkty zdobywa 7 Szubarga (ASSECO), a do tego faul Markovicia
za 1 punkt
24'
[49:43] Rzut wolny trafia 7 Szubarga (ASSECO).
za 2 punkty
24'
[51:43] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 9 Karolak (TREFL).
za 2 punkty
25'
[53:43] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa 3 Ireland (TREFL).
25'
Let's go Sopot - skandują fani
za 3 punkty
25'
[56:43] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 9 Karolak (TREFL).
za 3 punkty
26'
[56:46] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 8 Matczak (ASSECO).
za 3 punkty
26'
[59:46] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 7 Marković (TREFL).
za 2 punkty
26'
[59:48] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 7 Szubarga (ASSECO).
28'
Gdynia - skandują fani przyjezdnych
za 3 punkty
28'
[59:51] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 8 Matczak (ASSECO).
za 2 punkty
28'
[59:53] 2 punkty z kontry zdobywa 8 Matczak (ASSECO).
czas
28'
29'
4. faul w meczu Matczaka (ASSECO)
29'
[60:53] Tylko jeden rzut wolny trafia 8 Dylewicz (TREFL).
za 2 punkty
29'
[62:53] 2 punkty ekwilibrystycznym rzutem zdobywa 10 Stefański (TREFL).
29'
[62:54] Tylko jeden rzut wolny trafia 20 Szczotka (ASSECO).
za 3 punkty
30'
[62:57] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 7 Szubarga (ASSECO).
za 3 punkty
30'
[62:60] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 7 Szubarga (ASSECO). Równo z końcową syreną!
30'
KONIEC TRZECIEJ KWARTY. Asseco było w dużych tarapatach, ale w końcu zaczęło walczyć na zbiórkach, a w ataku najpierw straty odrabiał Matczak (ASSECO), a później Szubarga (ASSECO). Trefl zbyt mocno uwierzył w rzuty za trzy punkty i z półdystansu i to się nieco na nim zemściło. Długo na ławce był także Ireland (TREFL)
31'
ZACZYNAMY CZWARTĄ KWARTĘ. Piłka dla Trefla
31'
[63:60] Tylko jeden rzut wolny trafia 9 Karolak (TREFL).
31'
Grać na całego i walczyć do upadłego - śpiewają fani Trefla
31'
4. faul Żołnierewicza (ASSECO)
31'
[65:60] 7 Marković (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
32'
[67:60] 2 punkty spod kosza zdobywa M. Kolenda (TREFL).
33'
Przewinienie techniczne dla trenera Frasunkiewicza
za 1 punkt
33'
[68:60] Rzut wolny trafia 3 Ireland (TREFL).
za 2 punkty
34'
[70:60] 2 punkty z półdystansu zdobywa 3 Ireland (TREFL).
za 2 punkty
35'
[72:60] 2 punkty także z półdystansu zdobywa 55 Mielczarek (TREFL).
czas
35'
za 2 punkty
35'
[72:62] 2 punkty z kontry zdobywa 20 Szczotka (ASSECO) i jest faulowany przez M. Kolendę. Asseco przerywa serię 10:0 Trefla w tej kwarcie
35'
Szczotka (ASSECO) pudłuje wolnego
za 2 punkty
36'
[74:62] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 3 Ireland (TREFL).
za 3 punkty
36'
[77:62] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 55 Mielczarek (TREFL).
za 2 punkty
37'
[79:62] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 7 Marković (TREFL).
czas
37'
37'
Faul niesportowy Szubargi (ASSECO), który chwilę wcześniej stracił piłkę
37'
[81:62] 55 Mielczarek (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
37'
[84:62] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 55 Mielczarek (TREFL).
37'
Trefl Sopot - skanduje niemal cała Hala 100-lecia
37'
[86:62] 3 Ireland (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
38'
[87:62] Tylko jeden rzut wolny trafia 7 Marković (TREFL).
za 2 punkty
38'
[87:64] 2 punkty spod kosza zdobywa 8 Matczak (ASSECO).
za 3 punkty
38'
[90:64] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 9 Karolak (TREFL).
39'
Konopatzki (ASSECO) pudłuje oba wolne po faulu niesportowym
39'
[91:64] Tylko jeden rzut wolny trafia 9 Karolak (TREFL).
za 2 punkty
39'
[91:66] 2 punkty spod kosza zdobywa 14 Czerlonko (ASSECO).
39'
Owacja na stojąco dla opuszczającego boisko Irelanda (TREFL)
za 2 punkty
39'
[93:66] 2 punkty z półdystansu zdobywa 25 Laser (TREFL).
za 3 punkty
39'
[96:66] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 55 Mielczarek (TREFL).
schodzi za faule
40'
M. Kolenda (TREFL) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu.
40'
KONIEC MECZU. Trefl zdemolował Asseco w ostatniej kwarcie. Nie zostawiał rywalom centymetra miejsca w ataku, do tego ponownie był zabójczo skuteczny pod gdyńskim koszem

Wyniki 13 kolejki

• TREFL SOPOT - ASSECO GDYNIA 96:66 (19:21, 24:13, 19:26, 34:6)
  • Polski Cukier Toruń - TBV Start Lublin 84:73 (19:23, 21:9, 19:12, 25:29)
  • BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - PGE Turów Zgorzelec 82:71 (26:16, 21:11, 17:24, 18:20)
  • Siarka Tarnobrzeg - AZS Koszalin 69:90 (14:23, 20:14, 19:23, 16:30)
  • Polpharma Starogard Gdański - Polfarmex Kutno 71:62 (21:12, 11:20, 20:17, 19:13)
  • Stelmet BC Zielona Góra - Polski Cukier Toruń 83:67 (20:24, 19:2, 20:23, 24:18)
  • King Szczecin - Energa Czarni Słupsk 74:80 (23:30, 21:17, 11:15, 19:18)
  • Rosa Radom - Anwil Włocławek 74:61 (16:19, 26:18, 20:11, 12:13)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Miasto Szkła Krosno 75:81 (22:24, 16:9, 16:22, 21:26)
  • Zaległy mecz 12. kolejki:
  • AZS Koszalin - MKS Dąbrowa Górnicza 83:75 (22:25, 18:24, 25:11, 18:15)

Opinie (101) 7 zablokowanych

• czy ktoś w Gdyni myśli o wzmocnieniach? (1)

czy liczy na to że ten zespół za 2, 3 sezony będzie lepszy? Ale wtedy nie będzie już na parkiecie Szczotki czy Szubargi..

• )

Sorry ale po tym meczu wiem jedno...Frasun do wymiany.Albo choć niechaj kilka meczów NBA popatrzy.Takie suche fakty.

• 29 9

• Uznajmy że nie było 4 kwarty

:D

• 17 9

• Frasun daruj sobie (6)

Poddać mecz na trzy minuty przed końcem meczu? Frasun daruj sobie już tą zabawę w trenerkę. Trzeba było postawić wszystko na jedną kartę i grać tylko za trzy, wyżej i tak byśmy nie przegrali, a może nawet i wrócilibyśmy do gry, gdyby nagle zaczęło wpadać.... najgorszy mecz na jakim byłem. Gratki dla Trefla

• 34 9

• (4)

jakbyś choć trochę nba oglądał to takich bzdur byś nie pisał. Asseco i tak sobie dobrze radzi jak na ten skład i Franc w pierwszym sezonie swojej pracy wypada b.dobrze. pozdr dla rozsądnych kibiców

• 6 7

• (3)

NBA oglądałem na długo zanim tvp2 w piątki o godz 16 relacjonowała skrót w swoim godzinnym programie jednego z meczy minionego tygodnia razem z top10. Na długo przed zanim tvp2 relacjonowała na żywo finały w pełnym wydaniu w nocy po między Chicago Bulls a Seattle Supersonics, ale co Ty możesz o tym wiedzieć chwaląc postawę Frasuna na ponad trzy minuty przed końcem meczu wpuszczając "II ligę plk"

• 3 3

• (2)

tak, w 45 też to widziałeś? ile pkt asseco zdobyło przez 7 min 4 kwarty? kiedy mają uczyć się rezerwy gry, jak będą mieli +30? w tym sezonie na takie wyniki nie ma szans, zresztą przypomnij sobie jaki mamy skład w porównaniu do innych i oceń czy ten wynik jest poniżej oczekiwań czy wręcz przeciwnie?

w NBA jest bardzo powszechne odpuszczanie końcówek dla rezerw....

• 4 4

• Po pierwsze to nie jest liga NBA, w której nikt nie spada, a plk gdzie jeszcze troszkę i będziemy bronili się przed spadkiem. Po drugi młodzi niech się ogrywają przy starszych doświadczonych kolegach z drużyny, a Frasun ich wszystkich posadził na ławce na ponad trzy minuty przed końcem poddając tym samym mecz, bo gra się do końca tak jak chociażby w pamiętnych derbach w Gdyni 9-12-2012. Po trzecie jeśli potrafią gryźć parkiet z Piernikami, Anwilem, Rosą czy Stelmetem do ostatniego gwizdka to dzisiaj wymagałem nieco wiecej. Proponuję zagrać 15go z Siarką na dzień dobry tą samą piątką, co dzisiaj kończyła mecz, niech chłopaki ogrywają się z ligą, tylko po porażce nie pisz, że to lekcja dla nich była. Ciekawy jestem czy odważyłby się Franc na wystawienie takiej pierwszej piątki na pierwsze trzy minuty? Decydująca kwarta a my dostajemy już na starcie 10:0, zero reakcji, przy 5:0 należało już reagować czasem, aby rywal nie odjechał nam ponownie... Do zobaczenia na Siarce.

• 2 2

• ten wynik jest dużo poniżej oczekiwań. o mało nie wygrali ze Stelmetem czy Anwilem a tu poddali mecz po 30 min?

• 4 0

• Frasun do spania

• 2 0

• W Gdyni lepiej zatrudniać paniusie do biura i im kupować iphony do lansu niż zatrudnić zawodnika pod kosz.