Stal za twarda dla koszykarzy Trefla

Czwarta porażka z rzędu, czarne chmury nad Marticiem

Aaron Johnson mocno uprzykrzał się Anthony'emu Irelandowi, a to wpłynęło negatywnie na atak Trefla. fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Koszykarze Trefla nie mieli pomysłu na rewelację ostatnich kolejek w PLK BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski. Większą rolę grały u nich nerwy niż taktyka, a to przyniosło porażkę 71:87 (21:22, 13:23, 22:23, 15:19). Goście najpierw dziurawili sopocki kosz z pola trzech sekund, a później zza linii rzutów za trzy punkty. Dla Trefla to czwarta porażka z rzędu, a nad trenerem Zoranem Marticiem zbierają się czarne chmury.

TREFL
Ireland 15, Dylewicz 10 (1x3), Laser 7, Mielczarek 7, Marković 6 (6 zb.) oraz Śmigielski 15 (2x3), Karolak 4 (1x3), Stefański 4, Kulka 3 (1x3), M. Kolenda 0, Ł. Kolenda 0
BM SLAM STAL
Nikołow 19 (3x3), King 16 (16 zb.), Johnson 15 (1x3, 10 as.), Chanas 9 (1x3), Majewski 3 oraz Szewczyk 10 (2x3), Troupe 5 (1x3), Ochońko 4, Carter 4, Tomaszek 2

W Zielonej Górze sopocianie zostali rozbici przez mistrza Polski 78:102, mając ogromne problemy z defensywą

W ZIELONEJ GÓRZE "PĘKŁA" SETKA

Trefl i Stal zamykają 17. kolejkę PLK. W środę zagrało Asseco i po raz drugi z rzędu wygrało punktem zdobytym w ostatniej sekundzie

ASSECO POKONAŁO NA WYJEŹDZIE MIASTO SZKŁA
Gospodarze zaczynają piątką: 7 Marković (TREFL), 3 Ireland (TREFL), 8 Dylewicz (TREFL), 55 Mielczarek (TREFL), 25 Laser (TREFL)

Trener Martić stawia Irelanda (TREFL) w roli rzucającego obrońcy

Goście zaczną w składzie: 1 Johnson (BM SLAM STAL), 10 Nikołow (BM SLAM STAL), 13 Chanas (BM SLAM STAL), 15 Majewski (TREFL), 33 King (BM SLAM STAL)
1'

ZACZYNAMY MECZ. Piłka dla Trefla
1'
za 3 punkty
[0:3] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Nikołow (BM SLAM STAL).
1'
za 2 punkty
[2:3] 2 punkty z półdystansu zdobywa 55 Mielczarek (TREFL).
2'
za 2 punkty
[2:5] 2 punkty rzutem o tablicę zdobywa King (BM SLAM STAL).
2'
za 2 punkty
[4:5] Szybka odpowiedź i 2 punkty zdobywa 3 Ireland (TREFL).
2'
za 2 punkty
[4:7] 2 punkty spod kosza zdobywa King (BM SLAM STAL).
4'
za 2 punkty
[4:9] 2 punkty z kontry zdobywa Chanas (BM SLAM STAL).
4'
Trefl Sopot - skandują fani
4'
za 2 punkty
[6:9] 2 punkty z półdystansu zdobywa 3 Ireland (TREFL).
5'
za 2 punkty
[6:11] 2 punkty wsadem zdobywa Nikołow (BM SLAM STAL).
5'
za 2 punkty
[8:11] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 7 Marković (TREFL).
6'
za 2 punkty
[10:11] 2 punkty spod kosza zdobywa 3 Ireland (TREFL) i jest faulowany przez Johnsona
6'

Ireland (TREFL) pudłuje dodatkowy rzut wolny
6'
za 2 punkty
[10:13] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Nikołow (BM SLAM STAL).
7'
za 2 punkty
[12:13] 2 punkty zdobywa 55 Mielczarek (TREFL).
7'
za 3 punkty
[15:13] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 8 Dylewicz (TREFL).
8'
za 2 punkty
[15:15] 2 punkty spod kosza zdobywa King (BM SLAM STAL).
8'
za 2 punkty
[15:17] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Johnson (BM SLAM STAL).
9'
za 2 punkty
[15:19] Kolejne 2 punkty zdobywa King (BM SLAM STAL).
9'
czas
Przerwa na żądanie Marticia (TREFL).
9'
wolne (trafione oba)
[17:19] 55 Mielczarek (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
9'
za 3 punkty
[17:22] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Ochońko (BM SLAM STAL). Do tego faul Irelanda
9'

Ochońko (BM SLAM STAL) pudłuje dodatkowy rzut wolny
10'
za 2 punkty
[19:22] 2 punkty "hakiem" zdobywa 10 Stefański (TREFL).
10'
za 2 punkty
[21:22] 2 punkty z półdystansu zdobywa 25 Laser (TREFL).
10'
Dylewicz (TREFL) blokuje rzucającego za trzy Szewczyka (BM SLAM STAL)
10'

KONIEC PIERWSZEJ KWARTY. Trefl stawiał w ataku na Irelanda (TREFL), ale w obronie Amerykanin nie radzi sobie z rywalami. Do tego przyjezdni wykorzystują dziurę pod sopockim koszem. Spod samej obręczy zdobyli już 16 pkt. Na szczęście aktywny obok Irelanda (TREFL) jest także Mielczarek (TREFL) i dzięki temu spotkanie jest wyrównane
11'

ZACZYNAMY DRUGĄ KWARTĘ. Piłka dla gości
11'
Hej Trefl - słychać w Hali 100-lecia
12'
wolne (tylko 1 trafiony)
[22:22] Tylko jeden rzut wolny trafia 9 Karolak (TREFL).
12'
za 2 punkty
[22:24] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Carter (BM SLAM STAL).
12'
Przewinienie techniczne dla trenera gości Rajkovika, który nie zgadzał się z decyzją sędziów, a ci odgwizdali Carterowi błąd kroków
12'
za 1 punkt
[23:24] Rzut wolny trafia 25 Laser (TREFL).
12'
za 2 punkty
[25:24] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 7 Marković (TREFL).
13'
[26:24] Tylko jeden rzut wolny trafia 5 Śmigielski (TREFL).
13'
za 2 punkty
[26:26] 2 punkty spod kosza zdobywa Nikołow (BM SLAM STAL).
14'
[26:27] Tylko jeden rzut wolny trafia Tomaszek (BM SLAM STAL).
15'
[26:28] Tylko jeden rzut wolny trafia Chanas (BM SLAM STAL).
15'
[26:29] Tylko jeden rzut wolny trafia Tomaszek (BM SLAM STAL).
16'
za 2 punkty
[28:29] 2 punkty zdobywa 5 Śmigielski (TREFL).
16'
za 2 punkty
[28:31] 2 punkty zdobywa Nikołow (BM SLAM STAL), do tego faul Mielczarka
16'

Nikołow (BM SLAM STAL) nie trafia dodatkowego wolnego
17'
za 2 punkty
[28:33] 2 punkty z półdystansu zdobywa Carter (BM SLAM STAL).
17'
czas
17'
[29:33] Tylko jeden rzut wolny trafia 7 Marković (TREFL).
17'
za 3 punkty
[32:33] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 5 Śmigielski (TREFL).
17'
czas
Przerwa na żądanie Rajkovika (BM SLAM STAL).
18'
za 2 punkty
[32:35] 2 punkty z półdystansu zdobywa Majewski (BM SLAM STAL).
18'
za 3 punkty
[32:38] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Chanas (BM SLAM STAL).
19'
za 2 punkty
[32:40] 2 punkty po ofensywnej zbiórce zdobywa King (BM SLAM STAL).
19'
za 2 punkty
[34:40] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa 8 Dylewicz (TREFL).
20'
za 2 punkty
[34:42] 2 punkty z półdystansu zdobywa Chanas (BM SLAM STAL).
20'

Johnson (BM SLAM STAL) pudłuje oba rzuty wolne
20'
3. faul w meczu, tym razem w ofensywnie, zalicza Ireland (TREFL)
20'
za 3 punkty
[34:45] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Nikołow (BM SLAM STAL).
20'

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY

Gra Trefla rozsypała się po trójce... Śmigielskiego (TREFL). Wówczas trener gości poprosił o czas, a ci zagrali parę razy pod kosza. Świetny moment zaliczył Chansa, natomiast Johnson (BM SLAM STAL) radził sobie z Irelandem (TREFL), który nie miał jak wchodzić pod kosz. Dlatego też Stal odskoczyła na 11 punktów

Najskuteczniejsi do przerwy byli: Nikołow (BM SLAM STAL) - 14 pkt, King (BM SLAM STAL) - 10 pkt Chanas (BM SLAM STAL) - 8 pkt, Ireland (TREFL), Śmigielski (TREFL) i Mielczarek (TREFL) po 6 pkt

Trefl trafił 11 z 18 rzutów za dwa i tylko 2 z 11 za trzy. Goście odpowiednio 15/22 i 4/10. Stal prowadzi w zbiórkach 19:16 i asystach 8:6
21'

ZACZYNAMY TRZECIĄ KWARTĘ. Piłka dla Trefla
21'

Karolak (TREFL) pudłuje oba rzuty wolne
21'
za 2 punkty
[34:47] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Johnson (BM SLAM STAL).
22'
[34:48] Tylko jeden rzut wolny trafia Johnson (BM SLAM STAL).
22'
za 2 punkty
[34:50] 2 punkty po przechwycie z kontry zdobywa Johnson (BM SLAM STAL).
23'
za 2 punkty
[34:52] 2 punkty wsadem zdobywa King (BM SLAM STAL).
23'
czas
23'
za 3 punkty
[37:52] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 5 Śmigielski (TREFL).
24'
za 2 punkty
[37:54] 2 punkty w kontrze wsadem zdobywa Szewczyk (BM SLAM STAL).
24'
za 2 punkty
[39:54] 2 punkty zdobywa 3 Ireland (TREFL) i jest faulowany
24'
Do tego przewinienie techniczne dla Dylewicza (TREFL)
24'
za 1 punkt
[40:54] Rzut wolny trafia 3 Ireland (TREFL).
24'
za 1 punkt
[40:55] Rzut wolny za przewinienie techniczne trafia Chanas (BM SLAM STAL).
24'
Przewinieniem technicznym ukarany trener Trefla Martić
24'
[40:57] Johnson (BM SLAM STAL) wykorzystuje oba rzuty wolne za wcześniejszy faul
24'
za 1 punkt
[40:58] Rzut wolny trafia Johnson (BM SLAM STAL) - za przewinienie techniczne
25'
za 2 punkty
[42:58] 2 punkty z półdystansu zdobywa 3 Ireland (TREFL).
25'
za 2 punkty
[42:60] 2 punkty z półdystansu zdobywa King (BM SLAM STAL).
26'
za 2 punkty
[44:60] 2 punkty z półdystansu zdobywa 5 Śmigielski (TREFL).
26'
[44:62] Nikołow (BM SLAM STAL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
27'
[45:62] Tylko jeden rzut wolny trafia 55 Mielczarek (TREFL).
27'
Przewinieniem technicznym za dyskusje z sędzią został ukarany Śmigielski (TREFL)
27'
[45:63] Tylko jeden rzut wolny trafia Ochońko (BM SLAM STAL) za wcześniejszy faul zwykły
27'

Ochońko (BM SLAM STAL) pudłuje wolnego za faul techniczny
27'
za 2 punkty
[47:63] 2 punkty z kontry zdobywa 3 Ireland (TREFL).
28'
Let's go Sopot - starają się pomóc kibice
28'
za 3 punkty
28'
[49:66] 10 Stefański (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
28'

Szewczyk (BM SLAM STAL) pudłuje dwa rzuty wolne
29'
[51:66] 5 Śmigielski (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
29'
za 2 punkty
[53:66] 2 punkty zdobywa 8 Dylewicz (TREFL) i jest faulowany przez Szewczyka
29'
za 1 punkt
[54:66] Rzut wolny trafia 8 Dylewicz (TREFL).
29'

Stefański (TREFL) nie trafia dwóch rzutów wolnych
30'
za 2 punkty
[56:66] 2 punkty z kontry zdobywa 3 Ireland (TREFL).
30'
czas
30'
za 2 punkty
[56:68] 2 punkty z kontry zdobywa Troupe (BM SLAM STAL).
30'

KONIEC TRZECIEJ KWARTY. W Treflu było bardzo nerwowo. Skończyło się to technicznymi dla Dylewicza (TREFL), Marticia i Śmigielskiego (TREFL). Stal grała za to spokojnie i doszła do 19 punktów przewagi. Wtedy grę przyspieszył Ireland (TREFL), pod tablicami walczyli Stefański (TREFL) i Dylewicz (TREFL) i sopocianom w tej trwającej około 30 min. kwarcie udało się zniwelować straty do 10
31'

ZACZYNAMY CZWARTĄ KWARTĘ. Piłka dla Trefla
31'
czas
31'
za 3 punkty
[56:71] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Johnson (BM SLAM STAL).
32'
4. faul Irelanda (TREFL)
32'
za 3 punkty
[56:74] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Szewczyk (BM SLAM STAL).
32'
za 2 punkty
[58:74] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa 8 Dylewicz (TREFL).
33'
za 3 punkty
33'
czas
33'
za 3 punkty
[61:77] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 9 Karolak (TREFL).
35'
za 2 punkty
[63:77] 2 punkty z półdystansu zdobywa 25 Laser (TREFL).
36'
schodzi za faule
10 Stefański (TREFL) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu.
36'
za 3 punkty
[63:80] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Troupe (BM SLAM STAL).
36'
za 2 punkty
[65:80] 2 punkty spod kosza zdobywa 25 Laser (TREFL).
37'
[66:80] Tylko jeden rzut wolny trafia 7 Marković (TREFL).
38'
[66:82] King (BM SLAM STAL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
38'
7 Marković (TREFL) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu.
38'
[66:83] Tylko jeden rzut wolny trafia Majewski (BM SLAM STAL).
38'
Majewski (BM SLAM STAL) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu.
39'
za 2 punkty
[68:83] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 5 Śmigielski (TREFL).
39'
za 2 punkty
[68:85]
40'
za 3 punkty
[71:85] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 14 Kulka (TREFL).
40'
za 2 punkty
[71:87] 2 punkty zdobywa Johnson (BM SLAM STAL).
40'

KONIEC MECZU. Trójki Johnsona (BM SLAM STAL) oraz Szewczyka (BM SLAM STAL) na początku kwarty sprawiły, że już wtedy było praktycznie po meczu. Zresztą od tego momentu sopocianie nie podjęli walki i przegrali po raz czwarty z rzędu

Wyniki 17 kolejki:

• Miasto Szkła Krosno - ASSECO Gdynia 79:80 (24:18, 24:20, 14:16, 17:26)
  • TREFL Sopot - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 71:87 (21:22, 13:23, 22:23, 15:19)
  • King Szczecin - Anwil Włocławek 80:86 (25:20, 16:18, 15:29, 24:19)
  • Energa Czarni Słupsk - AZS Koszalin 72:70 (19:10, 22:18, 16:17, 15:25)
  • Polpharma Starogard Gdański - PGE Turów Zgorzelec 73:71 (17:17, 16:16, 24:19, 16:19)
  • Siarka Tarnobrzeg - Stelmet BC Zielona Góra 65:105 (19:23, 14:21, 21:28, 11:33)
  • Polski Cukier Toruń - Rosa Radom 84:89 (24:31, 19:16, 19:20, 22:22)
  • Miasto Szkła Krosno - Polfarmex Kutno (przełożony na 22.02)
  • TBV Start Lublin - MKS Dąbrowa Górnicza (przełożony na 28.03)