Trefl Sopot lepszy od Miasta Szkła

4 grudnia 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

Nikola Marković drugi mecz z rzędu zakończył ze zdobyczą punktową powyżej 20. Do tego, dzięki 16 zbiórkom zanotował okazała double-double. Nikola Marković drugi mecz z rzędu zakończył ze zdobyczą punktową powyżej 20. Do tego, dzięki 16 zbiórkom zanotował okazała double-double.

10 minut twardej, szczelnej obrony na przełomie drugiej i trzeciej kwarty wystarczyło koszykarzom Trefla, aby pokonać Miasto Szkła Krosno 75:64 (21:27, 25:6, 17:14, 12:17). Sopoccy koszykarze powinni rozbić rywali, ale nie byli w stanie zagrać równo w defensywie przez całe spotkanie. Kolejny świetni mecz zaliczył Nikola Marković. Serb zdobył 24 punkty, miał 16 zbiórek, a kiedy przebywał na boisku żółto-czarni rzucili 20 punktów więcej niż rywale.

Marković 24 (2x3, 16 zb.), Karolak 19 (3x3), Ireland 17 (3x3), Śmigielski 9 (5 zb.), Dylewicz 2 oraz Stefański 4 (6 zb.), M. Kolenda 0, Kulka 0, Stamenković 0, Ł. Kolenda 0, Majewski 0
Miejsce: Hala 100-lecia
Sędziowie: Zapolski, Wierzman, Szczotka
Widzów: 900
Czerapowicz 19 (1x3), Woolridge 16, Oczkowicz 10 (2x3), Dłuski 3 (6 zb.), Wyka 0 (5 zb.) oraz Maddox 8, Hajrić 8, Małgorzaciak 0, Bręk 0, Pełka 0, Rduch 0

W dzisiejszym spotkaniu ponownie nie zagra kontuzjowany Mielczarek, do gry powinien powrócić za to Stefański (TREFL).
W poprzedniej kolejce Trefl został rozgromiony na wyjeździe przez MKS Dąbrowa Górnicza aż 55:92.

TREFL PRZEGRAŁ RÓŻNICĄ AŻ 37 PKT
To była rekordowa porażka w historii Trefla od sezonu 2009/10 kiedy doszło do podziału w trójmiejskiej koszykówce na kluby z Gdyni i z Sopotu.

TREFL POBIŁ NIECHLUBNY REKORD W PLK
1'
ZACZYNAMY MECZ
za 2 punkty
1'
[2:0] Szybko 2 punkty zdobywa 9 Karolak (TREFL).
za 2 punkty
1'
[2:2] W odpowiedzi 2 punkty zdobywa Dłuski (MIASTO SZKŁA).
za 3 punkty
1'
[5:2] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 3 Ireland (TREFL).
za 2 punkty
2'
[5:4] 2 punkty spod kosza zdobywa Czerapowicz (MIASTO SZKŁA).
za 2 punkty
2'
[7:4] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa 7 Marković (TREFL).
za 2 punkty
2'
[7:6] 2 punkty rzutem z wyskoku zdobywa Czerapowicz (MIASTO SZKŁA).
za 2 punkty
3'
[9:6] 2 punkty z półdystansu zdobywa 9 Karolak (TREFL).
wolne (trafione oba)
4'
[11:6] 9 Karolak (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
4'
[11:8] 2 punkty zdobywa Czerapowicz (MIASTO SZKŁA).
za 3 punkty
5'
[11:11] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Oczkowicz (MIASTO SZKŁA).
za 2 punkty
5'
[11:13] 2 punkty spod kosza zdobywa Oczkowicz (MIASTO SZKŁA).
za 2 punkty
5'
[13:13] 2 punkty zdobywa 5 Śmigielski (TREFL) i jest faulowany
za 1 punkt
5'
[14:13] Rzut wolny trafia 5 Śmigielski (TREFL).
6'
Strata Karolaka (TREFL), a następnie faul niesportowy tego koszykarza
wolne (tylko 1 trafiony)
6'
[14:14] Tylko jeden rzut wolny trafia Czerapowicz (MIASTO SZKŁA).
za 2 punkty
7'
[14:16] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Maddox (MIASTO SZKŁA).
za 2 punkty
7'
[14:18] 2 punkty zdobywa Woolridge (MIASTO SZKŁA) i jest faulowany
czas
7'
Przerwa na żądanie Marticia (TREFL).
za 1 punkt
7'
[14:19] Rzut wolny trafia Woolridge (MIASTO SZKŁA).
za 2 punkty
7'
[14:21] 2 punkty spod kosza zdobywa Hajrić (MIASTO SZKŁA).
za 2 punkty
8'
[14:23] Kolejne 2 punkty zdobywa Hajrić (MIASTO SZKŁA).
8'
[15:23] Tylko jeden rzut wolny trafia 3 Ireland (TREFL).
za 2 punkty
9'
[17:23] 2 punkty po ofensywnej zbiórce zdobywa 10 Stefański (TREFL).
za 3 punkty
9'
[17:26] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Czerapowicz (MIASTO SZKŁA), a do tego faul M. Kolendy
za 1 punkt
9'
[17:27] Rzut wolny trafia Czerapowicz (MIASTO SZKŁA).
za 2 punkty
10'
[19:27] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa 8 Dylewicz (TREFL).
za 2 punkty
10'
[21:27] 2 punkty z półdystansu zdobywa 9 Karolak (TREFL).
10'
KONIEC PIERWSZEJ KWARTY. Trefl zaczął i skończył kwartę ofensywnie. Goście zbudowali przewagę, gdy wykorzystywali dziurę pod sopockim koszem, a gdy ta została załatana, wtedy rozkręcił się najlepszy strzelec ligi Czerapowicz (MIASTO SZKŁA).
11'
ZACZYNAMY DRUGĄ KWARTĘ. Piłka dla gości
za 2 punkty
11'
[21:29] 2 punkty dobitką zdobywa Maddox (MIASTO SZKŁA).
za 3 punkty
12'
[24:29] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 9 Karolak (TREFL).
za 2 punkty
12'
[24:31] 2 punkty dobitką zdobywa Hajrić (MIASTO SZKŁA).
za 3 punkty
13'
[27:31] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 9 Karolak (TREFL).
czas
13'
Przerwa na żądanie Barana (MIASTO SZKŁA).
14'
Trefl Sopot - skandują fani
za 3 punkty
14'
[30:31] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 7 Marković (TREFL).
za 2 punkty
15'
[32:31] 2 punkty spod kosza zdobywa 5 Śmigielski (TREFL), ładna asysta Markovicia
za 2 punkty
16'
[34:31] 2 punkty zdobywa 7 Marković (TREFL), do tego faul Wyki
za 1 punkt
16'
[35:31] Rzut wolny trafia 7 Marković (TREFL).
za 3 punkty
17'
[38:31] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 7 Marković (TREFL).
czas
17'
za 2 punkty
18'
[40:31] 2 punkty "hakiem" zdobywa 10 Stefański (TREFL).
za 2 punkty
18'
[40:33] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Maddox (MIASTO SZKŁA).
19'
Faul niesportowy Rducha (MIASTO SZKŁA)
19'
[41:33] Tylko jeden rzut wolny trafia 3 Ireland (TREFL).
za 2 punkty
19'
[43:33] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 7 Marković (TREFL).
20'
Faulowany przy rzucie za trzy punkty Marković (TREFL). 1,5 sekundy do końca kwarty
20'
[45:33] 7 Marković (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 1 punkt
20'
[46:33] Rzut wolny trafia 7 Marković (TREFL).
20'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Treflowi udało się wzmocnić obronę, gdy na boisku pojawił się Stefański (TREFL). Walczył w niej za dwóch, a rywale nie potrafili sobie z nim poradzić. Pod koniec kwarty był już tak wyczerpany, że nie miał siły pobiec do ataku. A w nim Trefl zanotował od 13. min. serię 16:0, dzięki której przejął kontrolę nad spotkaniem
Najskuteczniejsi do przerwy: Marković (TREFL) - 16 pkt, Karolak (TREFL) - 14 pkt, Czerapowicz (MIASTO SZKŁA) - 11 pkt, Hajrić (MIASTO SZKŁA) i Maddox (MIASTO SZKŁA) po 6 pkt, Ireland (TREFL), Śmigielski (TREFL) i Oczkowicz (MIASTO SZKŁA) po 5 pkt
Karolak (TREFL) trafił 5 z 7 rzutów z gry, Marković (TREFL) 5 z 8. Trefl prowadzi w zbiórkach 13:11 i w asystach 7:2
21'
ZACZYNAMY TRZECIĄ KWARTĘ. Piłka dla Trefla
21'
Problemy z zegarem wstrzymują mecz
21'
Spotkanie z trybun hali ogląda 900 kibiców
21'
Spotkanie zostało wznowione
22'
Problemy ze skutecznymi rzutami po obu stronach parkietu
za 2 punkty
23'
[48:33] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa 5 Śmigielski (TREFL).
za 2 punkty
23'
[50:33] 2 punkty z półdystansu zdobywa 9 Karolak (TREFL).
czas
24'
za 3 punkty
24'
[53:33] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 9 Karolak (TREFL).
za 2 punkty
24'
[53:35] 2 punkty dobitką zdobywa Hajrić (MIASTO SZKŁA).
za 2 punkty
25'
[55:35] 2 punkty spod kosza zdobywa 7 Marković (TREFL).
za 3 punkty
26'
[58:35] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 3 Ireland (TREFL).
27'
Woolridge (MIASTO SZKŁA) pudłuje oba rzuty wolne
schodzi za faule
27'
Hajrić (MIASTO SZKŁA) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu.
27'
[59:35] Tylko jeden rzut wolny trafia 7 Marković (TREFL).
za 2 punkty
28'
[59:37] 2 punkty z kontry zdobywa Woolridge (MIASTO SZKŁA).
za 2 punkty
28'
[61:37] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 3 Ireland (TREFL).
za 2 punkty
28'
[61:39] 2 punkty zdobywa Czerapowicz (MIASTO SZKŁA), który jest faulowany przez M. Kolendę
za 1 punkt
28'
[61:40] Rzut wolny trafia Czerapowicz (MIASTO SZKŁA).
za 2 punkty
28'
[61:42] Kolejne 2 punkty z kontry zdobywa Woolridge (MIASTO SZKŁA).
za 2 punkty
29'
[63:42] Szyba odpowiedź i 2 punkty zdobywa 3 Ireland (TREFL).
za 3 punkty
30'
za 2 punkty
30'
[63:47] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Woolridge (MIASTO SZKŁA).
30'
KONIEC TRZECIEJ KWARTY. Przez pierwsze 4 minuty Trefl grał tak, jak kończył pierwszą połowę. Goście nie mieli pozycji rzutowych, nie potrafili również dostać się pod kosz. Do tego chcieli Trefla zatrzymać strefą, ale ta szybko została rozbita przez trójki żółto-czarnych. W 27. min. sopocianie prowadzili 59:35 i wtedy pozwolili nieco odbudować się w ataku gościom
31'
ZACZYNAMY CZWARTĄ KWARTĘ. Piłka dla Miasta Szkła
32'
[63:48] Tylko jeden rzut wolny trafia Dłuski (MIASTO SZKŁA).
32'
[64:48] Tylko jeden rzut wolny trafia 7 Marković (TREFL).
za 2 punkty
33'
[64:50] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Oczkowicz (MIASTO SZKŁA).
czas
33'
za 2 punkty
34'
[64:52] 2 punkty zdobywa Czerapowicz (MIASTO SZKŁA) i do tego faul Dylewicza
za 1 punkt
34'
[64:53] Rzut wolny trafia Czerapowicz (MIASTO SZKŁA).
34'
Hej Trefl - skandują kibice
za 2 punkty
35'
[64:55] 2 punkty zdobywa Woolridge (MIASTO SZKŁA), plus faul Irelanda
za 1 punkt
35'
[64:56] Rzut wolny trafia Woolridge (MIASTO SZKŁA).
za 2 punkty
36'
[66:56] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 7 Marković (TREFL).
czas
36'
za 2 punkty
37'
[68:56] 2 punkty zdobywa 5 Śmigielski (TREFL).
za 2 punkty
37'
[68:58] 2 punkty po ofensywnej zbiórce zdobywa Maddox (MIASTO SZKŁA).
za 3 punkty
38'
[71:58] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 3 Ireland (TREFL).
38'
5 Śmigielski (TREFL) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu. Przewinienie popełnił na rzucającym za trzy punkty Czerapowiczu
38'
[71:59] Tylko jeden rzut wolny trafia Czerapowicz (MIASTO SZKŁA).
za 1 punkt
38'
[71:60] Rzut wolny trafia Czerapowicz (MIASTO SZKŁA).
za 2 punkty
38'
[73:60] 2 punkty z półdystansu zdobywa 3 Ireland (TREFL).
40'
[75:60] 7 Marković (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
40'
[75:62] 2 punkty zdobywa Woolridge (MIASTO SZKŁA), a do tego faul Dylewicza
40'
Woolridge (MIASTO SZKŁA) pudłuje wolnego
40'
Niesportowy faul Kulki (TREFL)
40'
[75:64] Woolridge (MIASTO SZKŁA) wykorzystuje oba rzuty wolne.
40'
KONIEC MECZU. Ostatnia kwarta przebiegała dziwnie. Nieby Trefl kontrolował wynik, ale zrywy gości sprawiły, że od czasu do czasu robiło się groźnie. Niepotrzebne straty oraz rzuty z dystansu żółto-czarnych dawała im nadzieję. Zawodnicy z Krosna nie potrafili jednak w pełni tego wykorzystać

Wyniki 9 kolejki

• Stelmet BC Zielona Góra - ASSECO GDYNIA 82:80 (16:27, 26:21, 14:20, 26:12)
  • TREFL SOPOT - Miasto Szkła Krosno 75:64 (21:27, 25:6, 17:14, 12:17)
  • BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - AZS Koszalin 65:60 (16:10, 11:23, 20:14, 18:13)
  • Polski Cukier Toruń - Energa Czarni Słupsk 85:74 (18:17, 24:19, 14:22, 29:16)
  • Rosa Radom - Polfarmex Kutno 72:52 (19:18, 21:14, 8:8, 24:12)
  • Siarka Tarnobrzeg - MKS Dąbrowa Górnicza 74:87 (19:22, 18:14, 23:23, 14:28)
  • Polpharma Starogard Gdański - King Szczecin 64:81 (21:16, 21:26, 10:23, 12:16)
  • PGE Turów Zgorzelec - TBV Start Lublin 106:74 (27:21, 31:16, 28:17, 20:20)
  • Siarka Tarnobrzeg - Anwil Włocławek 75:87 (12:33, 20:19, 26:16, 17:19)

Opinie (18) 2 zablokowane

• Wygrana Trefla!Gratulacje dla całej ekipy!

• 12 5

• Super mecz, ważna wygrana (1)

Markovic MVP ale kilku graczy dało dużo drużynie i to cieszy, że wygraliśmy nie tylko jedną indywidualnością
    Zmobilizujcie w końcu Dyla bo ostatnio jest słaby a zamiast na grze skupia się na dyskusjach z sędziami i opieprzaniu kolegów z drużyny.

Jeśli sztab ma wciąż dylemat czy Stamenković daje jakąś wartość drużynie to chyba po kolejnym bezużytecznym występie powinni znaleźć odpowiedź na to pytanie. Prawie 1/3 sezonu a gość zagrał może 1 przyzwoity mecz. Chcecie czekać dalej? Może nie starczyć sezonu albo może się on skończyć przed playoffami. Zmiennik Irelandowi jest na pewno potrzebny ale tak zmieniać to można by z widowni wziąć paru ludzi, którzy nie zagraliby słabiej.

• 17 3

• Kulka dobrze wszedł w mecz, nie ma co :-)

• 3 2

• koncówka meczu

youtu.be/aWx5RhZ6y-c

• 2 4

• Stefan brawo (1)

Stefan poderwał zespół do gry.
    Swoją drogą dziwne , że goście jechali całą noc autobusem na mecz i mieli siłę grać. Szacun.

• 19 8

• jechali z 2-go na 3go grudnia

• 8 0

• Jeśli ktoś oglądał ten mecz i nadal twierdzi, że Stefan gra piach i blokuje miejsce młodym, to: (7)

a) jest totalnym ignorantem i nie wie, na czym polega gra w obronie
    b) ma jakąś prywatną sprawę ze Stefanem (może Stefan mu odbił kobietę?)
    c) kłamie, że oglądał ten mecz

• 16 10

• (1)

Dokladnie! Takie sa fakty! Nikt nie walczy tak ofiarnie jak Stew!

• 11 8

• Nie ofiarnie tylko Stefan gra jak OFIARA.

• 9 6

• Jedna jaskółka wiosny nie czyni, jedna kwarta nie robi z patałacha super koszykarza (3)

• 10 10

• Jedna? A ile meczów oglądałeś? (1)

Koleś, odwieś na kołek swoją nienawiść i spójrz obiektywnie. Pooglądaj staty, chociaż one nigdy gry obronnej nie odzwierciedlą. Jak się Hajrić dziś próbował rozbrykać, to został wypuszczony na niego Stefan i go całkowicie wyłączył.