King zdobył sopocką Halę 100-lecia

3 listopada 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

Brak na początku trzeciej kwarty najskuteczniejszego w Treflu Jakuba Karolaka odbił się czkawką drużynie Zorana Marticia. Strzelec żółto-czarnych musiał ponownie rozgrzać się na parkiecie, a w tym czasie King zbudował przewagę, której nie oddał już do końca spotkania. Brak na początku trzeciej kwarty najskuteczniejszego w Treflu Jakuba Karolaka odbił się czkawką drużynie Zorana Marticia. Strzelec żółto-czarnych musiał ponownie rozgrzać się na parkiecie, a w tym czasie King zbudował przewagę, której nie oddał już do końca spotkania.

Choć koszykarze Trefla jako pierwsi w sezonie zatrzymali zespół King Szczecin poniżej 80 punktów, to i tak nie zdołali pokonać tego rywala. W Hali 100-lecia królowała w czwartek obrona oraz indolencja rzutowa gospodarzy z linii rzutów wolnych. Żółto-czarni przegrali 60:69 (11:15, 16:13, 10:20, 23:21) marnując między innymi 10 z 16 osobistych. Duży udział w tak słabym procencie miał Nikola Marković, który trafił tylko 1 z 7 prób. W Treflu liderem był Jakub Karolak, który zdobył 20 punktów.

Marković 10 (3x3), Ireland 5 (1x3), M. Kolenda 4, Mielczarek 4, Śmigielski 3 oraz Karolak 20 (2x3), Stefański 10 (5 zb.), Stamenković 4, Majewski 0, Kulka 0
Miejsce: Hala 100-lecia
Sędziowie: Maliszewski, Adamczak, Bieńkowski
Widzów: 940
Robinson 16 (2x3, 7 as., 6 st.), Robbins 11 (8 zb.), Nowakowski 8 (1x3), Sword 4, Garbacz 3 (1x3) oraz Kikowski 10 (2x3, 5 st.), Brown 8 (7 zb.), Kulon 5, Sword 4, Dutkiewicz 2, Łukasik 2

Trefl musi radzić sobie bez Filipa Dulewicza, który ma problemy z ścięgnem Achillesa. Skrzydłowy ma być gootwy do gry na następną kolejkę
Trefl nie wspomina dobrze ostatniego spotkania bez swojego lidera. Uległ w meczu z Polskim Cukrem 59:82

TREFL STŁAMSZONY W TORUNIU
W składzie gości Dutkiewicz (King Szczecin), który dwa poprzednie sezony spędził w Treflu
Gospodarze zaczynają piątką: 3 Ireland (TREFL Sopot), 5 Śmigielski (TREFL Sopot), 7 Marković (TREFL Sopot), 23 M. Kolenda (TREFL Sopot), 55 Mielczarek (TREFL Sopot)
Piątka gości: 5 Nowakowski (King Szczecin), 6 Robinson (King Szczecin), 22 Sword (King Szczecin), 30 Garbacz (King Szczecin), 42 Robbins (King Szczecin)
1'
ZACZYNAMY MECZ. Pierwsza piłka dla Trefla
1'
Straty z obu stron
za 3 punkty
2'
[0:3] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Garbacz (King Szczecin).
za 2 punkty
2'
[0:5] 2 punkty z kontry zdobywa Sword (King Szczecin).
za 2 punkty
3'
[2:5] 2 punkty "hakiem" zdobywa M. Kolenda (TREFL Sopot).
za 3 punkty
4'
[5:5] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 7 Marković (TREFL Sopot), a do tego faul
4'
Marković (TREFL Sopot) pudłuje wolnego
za 2 punkty
5'
[5:7] 2 punkty spod kosza zdobywa Nowakowski (King Szczecin).
5'
Hej Trefl - skandują kibice
za 2 punkty
6'
[7:7] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa M. Kolenda (TREFL Sopot).
za 3 punkty
7'
[7:10] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Robinson. (King Szczecin).
za 2 punkty
7'
[7:12] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Kikowski (King Szczecin).
czas
7'
Przerwa na żądanie Marticia (TREFL Sopot).
za 2 punkty
9'
[9:12] 2 punkty rzutem "hakiem" zdobywa 10 Stefański (TREFL Sopot).
za 3 punkty
10'
[9:15] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Kikowski (King Szczecin).
za 2 punkty
10'
[11:15] 2 punkty z półdystansu zdobywa 9 Karolak (TREFL Sopot).
10'
KONIEC PIERWSZEJ KWARTY. Gospodarza mają problem z konstruowaniem akcji w ataku. W rezultacie oddają rzuty za trzy punkty, które są niecelne. A jak już udaje się im wejść pod kosz, to zdobywają punkty. Natomiast gdy goście przyspieszają grę, obrona żółto-czarnych często się gubi
11'
ZACZYNAMY DRUGĄ KWARTĘ. Piłka dla gości ze Szczecina
za 2 punkty
11'
[13:15] 2 punkty z kontry zdobywa 9 Karolak (TREFL Sopot).
za 2 punkty
12'
[13:17] 2 punkty spod kosza zdobywa Łukasik (King Szczecin).
za 2 punkty
14'
[13:19] 2 punkty zdobywa Robinson. (King Szczecin).
za 2 punkty
14'
[15:19] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa 10 Stefański (TREFL Sopot).
wolne (tylko 1 trafiony)
14'
[16:19] Tylko jeden rzut wolny trafia 5 Śmigielski (TREFL Sopot).
za 2 punkty
15'
[16:21] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Robinson. (King Szczecin).
za 2 punkty
15'
[18:21] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 9 Karolak (TREFL Sopot).
za 2 punkty
16'
[18:23] 2 punkty wsadem zdobywa Sword (King Szczecin). Na kosz wrzucił mu Robinson
za 2 punkty
16'
[20:23] 2 punkty z półdystansu zdobywa 9 Karolak (TREFL Sopot).
za 2 punkty
16'
[20:25] 2 punkty z kontry zdobywa Robbins (King Szczecin).
17'
Karolak (TREFL Sopot) faulowany przy rzucie za trzy punkty
17'
[21:25] Tylko jeden rzut wolny trafia 9 Karolak (TREFL Sopot).
17'
Niecelny także ostatni wolny Karolaka (TREFL Sopot)
za 3 punkty
18'
[24:25] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 9 Karolak (TREFL Sopot).
18'
Karolak (TREFL Sopot) zdobył dla Trefla połowę punktów drużyny, czyli 12
za 3 punkty
20'
[27:25] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 7 Marković (TREFL Sopot).
20'
Trefl Sopot - poderwali się kibice
za 2 punkty
20'
[27:27] 2 punkty zdobywa Nowakowski (King Szczecin) i jest faulowany
za 1 punkt
20'
[27:28] Rzut wolny trafia Nowakowski (King Szczecin).
20'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. W tym sezonie jeszcze żadna drużyna nie zatrzymała zespołu ze Szczecina poniżej 80 zdobytych punktów. Treflowi zapewne się to uda. Sopocianie, głównie za sprawą Karolaka (TREFL Sopot) kontrolowali przebieg drugiej kwarty. Gdyby tylko jego koledzy poprawili skuteczność
Mecz z trybun Hali 100-lecia ogląda 940 widzów
A w przerwie mamy konkurs w jedzeniu hamburgerów na czas
Najskuteczniejsi w pierwszej połowie byli: Karolak (TREFL Sopot) - 12, Robinson (King Szczecin) - 7 pkt, Marković (TREFL Sopot) 6 pkt
Sopocianie trafili zaledwie 2 z 6 rzutów wolnych, King - 1 na 1, Trefl w rzutach z gry ma skuteczność 11/30, goście 12/29, szczecinianie popełnili już 11 strat, Trefl - 7
21'
ZACZYNAMY TRZECIĄ KWARTĘ. Piłka dla gości
za 2 punkty
21'
[27:30] 2 punkty z półdystansu zdobywa Robinson. (King Szczecin).
za 3 punkty
22'
za 2 punkty
22'
[32:30] 2 punkty zdobywa 5 Śmigielski (TREFL Sopot).
za 2 punkty
23'
[32:32] 2 punkty zdobywa Robbins (King Szczecin) i jest faulowany
za 1 punkt
23'
[32:33] Rzut wolny trafia Robbins (King Szczecin).
za 2 punkty
24'
[32:35] 2 punkty wsadem zdobywa Robbins (King Szczecin).
za 2 punkty
24'
[34:35] 2 punkty zdobywa 55 Mielczarek (TREFL Sopot).
za 2 punkty
24'
[34:37] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Kikowski (King Szczecin).
za 2 punkty
25'
[34:39] 2 punkty spod kosza zdobywa Robbins (King Szczecin).
za 2 punkty
25'
[34:41] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Brown (King Szczecin).
za 2 punkty
27'
[34:43] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Brown (King Szczecin).
za 3 punkty
28'
[37:43] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 3 Ireland (TREFL Sopot).
za 2 punkty
28'
[37:45] 2 punkty z półdystansu zdobywa Robinson. (King Szczecin).
za 2 punkty
29'
[37:47] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Kulon (King Szczecin).
30'
[37:48] Tylko jeden rzut wolny trafia Kulon (King Szczecin).
30'
Grać na całego i walczyć do upadłego - skandują kibice Trefla
30'
KONIEC TRZECIEJ KWARTY. Ireland (TREFL Sopot) dostaje blok tuż przed końcową syreną. Trener Martić zaczął tę część gry bez najlepszego strzelca Karolaka (TREFL Sopot), a to się na nim zemściło. Kiedy wpuścił go na boisko skrzydłowy nie miał już dobrego okresu. A po drugiej stronie boiska najpierw dominował Robbins (King Szczecin), a następnie Brown (King Szczecin)
31'
TREFL ZACZYNA CZWARTĄ KWARTĘ
31'
Marković (TREFL Sopot) pudłuje oba wolne
za 3 punkty
31'
za 2 punkty
32'
[40:50] 2 punkty z kontry zdobywa Kulon (King Szczecin).
32'
[41:50] Tylko jeden rzut wolny trafia 7 Marković (TREFL Sopot).
za 2 punkty
32'
[41:52] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Brown (King Szczecin).
za 2 punkty
32'
[43:52] 2 punkty spod kosza zdobywa 10 Stefański (TREFL Sopot).
za 3 punkty
33'
czas
33'
za 2 punkty
33'
[45:55] 2 punkty zdobywa 9 Karolak (TREFL Sopot).
za 2 punkty
33'
[45:57] 2 punkty wsadem zdobywa Robbins (King Szczecin).
za 2 punkty
34'
[47:57] 2 punkty z półdystansu zdobywa 21 Stamenković (TREFL Sopot).
za 2 punkty
34'
[49:57] 2 punkty zdobywa 10 Stefański (TREFL Sopot).
34'
Let's go Sopot - skandują fani
za 2 punkty
35'
[51:57] 2 punkty w pola trzech sekund zdobywa 9 Karolak (TREFL Sopot).
czas
35'
Przerwa na żądanie Łukomskiego (King Szczecin).
36'
Niesportowy faul Stefańskiego (TREFL Sopot) na wchodzącym pod kosz Brownie (King Szczecin)
wolne (trafione oba)
36'
[51:59] Brown (King Szczecin) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
36'
[53:59] 2 punkty z kontry zdobywa 55 Mielczarek (TREFL Sopot).
za 3 punkty
37'
[53:62] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Nowakowski (King Szczecin).
za 2 punkty
37'
[55:62] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 21 Stamenković (TREFL Sopot).
za 3 punkty
38'
38'
[56:65] Tylko jeden rzut wolny trafia 9 Karolak (TREFL Sopot).
schodzi za faule
39'
Sword (King Szczecin) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu.
39'
[58:65] 3 Ireland (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
40'
[58:67] 2 punkty po ofensywnej zbiórce zdobywa Dutkiewicz (King Szczecin).
za 2 punkty
40'
[60:67] 2 punkty spod kosza zdobywa 10 Stefański (TREFL Sopot).
40'
Przewinienia techniczne za kłótnie dla Stefańskiego (TREFL Sopot) i Browna (King Szczecin)
40'
10 Stefański (TREFL Sopot) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu.
40'
Wcześniej faulowany Brown (King Szczecin) pudłuje oba wolne
40'
Także Markobić pudłuje oba rzuty wolny
za 2 punkty
40'
[60:69] 2 punkty zdobywa Robinson. (King Szczecin).
40'
KONIEC MECZU. Trefl starał się przyspieszać grę w czwartej kwarcie. Karolak i Stefański wyróżniali się w ataku, ale także goście rozegrali najlepszą punktowo kwartę w meczu a to dało im zwycięstwo. Najbardziej bolą rzuty wolne Trefla - 6/16 z czego 1/7 miał Marković

Wyniki 5 kolejki

• TREFL SOPOT - King Szczecin 60:69 (11:15, 16:13, 10:20, 23:21)
  • AZS Koszalin - ASSECO GDYNIA 69:72 (17:20, 19:17, 18:16, 15:19)
  • Siarka Tarnobrzeg - Polski Cukier Toruń 73:91 (24:20, 16:28, 20:19, 13:24)
  • Polfarmex Kutno - TBV Start Lublin 78:74 (24:22, 20:10, 16:20, 18:22)
  • Polpharma Starogard Gdański - Rosa Radom 69:54 (20:15, 9:9, 19:14, 21:16)
  • Energa Czarni Słupsk - Anwil Włocławek 80:75 (22:22, 17:16, 16:19, 25:18)
  • King Szczecin - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 102:83 (18:18, 27:23, 28:24, 29:18)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Stelmet BC Zielona Góra 83:77 (19:28, 16:14, 23:13, 25:22)
  • Miasto Szkła Krosno - PGE Turów Zgorzelec 91:69 (18:26, 24:10, 28:7, 21:26)

Opinie (15) 1 zablokowana

• (4)

Ambicja nie wystarczyla!Brawo Stefan!Dobry wystep punktowo i jak zawsze w walce!

• 6 13

• Trener Trefla do zwolnienia natychmiast!Parodia pracy,brak fachowosci!!!

• 1 0

• Markovic zaimponował osobistymi. Co on robi na boisku ? powinien mieć zakaz zbliżania się do parkietu.
    Mielczarek i Śmigielski, niestety, podobny poziom

• 7 1

• W tym sezonie gramy bez centra - to było wiadomo już na początku sezonu (4)

A dziś dodatkowo bez rozgrywających. Anthony dziś koszmar (gubienie piłek, brak przeglądu pola, samolubne zagrywki) mam nadzieję, że to słabszy dzień co może się zdarzyć każdemu. Stamenkovic - szkoda słów, może i potrafił grać w koszykówkę ale miejsce do odzyskania formy to chyba nie jest w drużynie w najwyższej lidze rozgrywkowej bo tu nie ma na to czasu. Szkoda, że wobec indolencji obydwu treneiro nie dał nawet owąchać parkietu Dzierżakowi, Brak Dyla (choć na razie nie błyszczy w tym sezonie) , słaba dyspozycja Markovica oraz Kulka będący cieniem samego siebie z czasów juniorskich - więc dziś graliśmy nawet bez skrzydłowych. W tej sytuacji to chyba i tak był niski wymiar kary z przeciętną w końcu ekipą ze Szczecina.
    Najbardziej irytowały fatalnie wykonywane rzuty osobiste oraz notoryczne gubienie piłek w banalnych sytuacjach (Ireland, Śmigło)

• 17 0

• (3)

"przeciętna"? ekipa ze Szczecina - to trzeba było przynajmniej u siebie wygrać

• 3 1

• Przeciętna - na tle całej ligi. (2)

Coś mało kumaty jesteś żeby się koszykówką interesować. No i śledziem mi tu zajeżdża.

• 2 3

• Kingi w odróżnieniu od Trefla i Asseco p-o mają pewne

• 1 1

• jak ci zajeżdża to myj się częściej znafffco

• 0 0

• Jak na taką postawę i umiejętności , to ten wynik i tak nie odzwierciedla cienizny jaką zaprezentował Trefl. 3-4 zawodników to poziom klasę niższej grupy rozgrywkowej. Trener trzyma podobny poziom. Nie wspomnę o prezesie. Dokąd zmierzasz mój klubie ? Co Wy robicie kibicom? To już bezczelność za którą odbiorą zawodnicy karę w postaci pustych trybun. Chyba, że wystarczy im obecność sołtysa i jego przydupasow kilku ....

• 14 0

• Kolejny mecz bardzo miękko w obronie praktycznie bez fauli...

... jedynie Stefan i Mielczarek stara dobra CENTRALNA szkoła faulowania. Jeszcze czasem Jakub potrafi postawić mocniejszą zasłonę i powalczyć, a Michał powalczyć i podwoić na całym boisku.

Szkoda że Nikoli nie do końca wyszedł wczoraj mecz.

Pejda po raz kolejny potwierdził, że nie nadaje się na drugiego rozgrywającego przy obecnym poziomie jaki prezentuje, a PLK to może być za wysoki poziom dla niego na tyle minut ile dostaje.

Mecz przegrany na własne życzenie.
    Kolejny bez pomysłu, konsekwencji, meczowej reakcji, odpowiednie selekcji tego co funkcjonowała czy rotacji.

Poziom sędziowania to zupełnie inna bajka ......