W Lidze Mistrzów nie idzie tenisistom stołowym

28 października 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
Japończyk Kaii Konishi zdobył jedyny punkt dla Unii AZS AWFiS Gdańsk w Szwecji. Japończyk Kaii Konishi zdobył jedyny punkt dla Unii AZS AWFiS Gdańsk w Szwecji.

Tenisistom stołowym AZS AWFiS Gdańsk nie udało się wziąć rewanżu na Eslovs Ai Bordtennis. Akademicy przegrali w Szwecji w 2. kolejce grupy B Ligi Mistrzów 1:3. Honorowy punkt zdobył Japończyk Kaii Konishi. W poprzednim sezonie podopieczni Piotra Szafranka ulegli temu rywalowi w półfinale tych rozgrywek, a w 2015 roku nie dali mu rady w dwumeczu finałowym Pucharu ETTU. 4 listopada do Gdańska przyjedzie francuski Pontoise Cergy, który przed wakacjami zdobył tytuł najlepszej drużyny klubowej Europy, a obecnie jest niepokonany.

Esvils - Unia AZS AWFiS 3:1
1-0 Hui Xu - Yang Wang 3:1 (7:11, 11:6, 11:4, 11:5)
1-1 Truls Moregardh - Kaii Konishi 1:3 (12:10, 9:11, 8:11, 12:14)
2-1 Daniel Kosiba - Mattias Oversjo 3:0 (11:6, 11:5, 11:6)
3-1 Xu - Konishi 3:0 (11:6, 11:2, 11:9)

W poprzednich sezonach, gdy Unia stacjonowała jeszcze w Grudziądzu, właśnie z Eslovs rozgrywała najważniejsze mecze w europejskich pucharach. W 2015 roku te drużyny mierzyły się w finale Pucharu ETTU. Dwukrotnie rywale wygrywali po 3:1.

O wiele bliżej powodzenia podopieczni Piotra Szafranka byli w minionym sezonie, gdy te ekipy stanęły naprzeciw siebie w półfinale Ligi Mistrzów. Nasz zespół zwyciężył w Szwecji 3:2, ale szanse na awans do finału najbardziej prestiżowych rozgrywek klubowych w Europie pogrzebał u siebie, przegrywając 1:3.

Przed tym sezonem zdecydowano się na sięgnięcie po jednego z zawodników z Eslovs. Do Gdańska przeniósł się Mattias Oversjo. W piątkowy wieczór podszedł on do stołu przy wyniku 1:1 w meczu. Niestety, Szwed nie sprostał presji związanej z grą przeciwko byłej drużynie. Gładko przegrał w trzech setach z klasyfikowany w połowie drugiej setki światowego rankingu Węgrem Danielem Kosibą.

TAK RELACJONOWALIŚMY MECZ GDAŃSKICH TENISISTÓW STOŁOWYCH W JEKATERYNBURGU

Tym samym odpowiedzialność za wynik, podobnie jak na inaugurację w Rosji, spadła na gdańskich Azjatów. W Jekatetynburgu Yang WangaKaii Konishi zdobyli po jednym punkcie. W Szwecji ta sztuka udała się tylko Japończykowi. W najbardziej emocjonującym pojedynku wieczoru pokonał on Trulsa Moregardha w czterech setach, choć w tym ostatnim bronił się przed dwoma setballami rywala.

W drugim spotkaniu grupy B Pontoise Cergy pokonał UMMC Jekaterynburg 3:1 i został samodzielnym liderem.

CZWARTA WYGRANA W SUPERLIDZE, TRZECIA W GDAŃSKU

4 listopada o godzinie 18:30 Pontoise Cergy Unia AZS AWFiS po raz pierwszy w tym sezonie w Lidze Mistrzów zagra w Gdańsku. W akademickiej hali przy ul. Górskiego rywalem będzie triumfator tych rozgrywek z poprzedniego sezonu - Pontoise Cergy (Francja).

Przypomnijmy, że w rozgrywkach grupowych gra się systemem każdy z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny awansują do ćwierćfinałów.

Natomiast 6 listopada akademików czeka 5. kolejka Lotto Superligi i wyjazdowy pojedynek z zespołem Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz. W krajowej rywalizacji gdańszczanie są na razie jedyną drużyną bez porażki i otwierają tabelę.