Arka rozbiła w sparingu Okocimskiego

23 stycznia 2015 (artykuł sprzed 9 lat)

Patrik Lomski (z prawej) już w pierwszym tegorocznym sparingu potwierdził, że może być wzmocnieniem Arki. Skrzydłowy z Finlandii ustalił wynik do przerwy oraz asystował przy pierwszym golu w pojedynku z Okocimskim Brzesko. Na zdjęciu z Przemysławem Stolcem, który w Cetniewie musiał aż dwukrotnie wchodzić na boisko. Patrik Lomski (z prawej) już w pierwszym tegorocznym sparingu potwierdził, że może być wzmocnieniem Arki. Skrzydłowy z Finlandii ustalił wynik do przerwy oraz asystował przy pierwszym golu w pojedynku z Okocimskim Brzesko. Na zdjęciu z Przemysławem Stolcem, który w Cetniewie musiał aż dwukrotnie wchodzić na boisko.

Piłkarze Arki efektownie rozpoczęli tegoroczne sparingi. W spotkaniu, które odbyło się w OPO Cetniewo we Władysławowie, gdynianie rozbili Okocimskiego Brzesko 4:0 (3:0). We wszystkich golach, które padły przed przerwą udział mieli udział testowani zawodnicy. Bramkę i asystę zaliczył Patrik Lomski, na listę strzelców wpisał się Piotr Karłowicz, a podanie otwierające drogę po siatki zaliczył Jakub Mrozik. Po zmianie stron 14. drużynę II ligi dobił Michał Szubert.

Karłowicz 27, Jagiełło 29, Lomski 44, Szubert 72

ARKA
I połowa: Kędra - Glauber (30 Stolc), Szur, Sobieraj, Dampc - Łukasiewicz, Mrozik - Lomski, Lech, Jagiełło - Karłowicz
II połowa: Miszczuk - Stolc (60 Kowalski), Marcjanik, Wojcinowicz, Warcholak - Mrozik (61 Nalepa), Gałecki - Marcus, Koziara (71 Stolc), Wojowski - Karłowicz (61 Szubert)

OKOCIMSKI:
I połowa: Bąkała - Wawryka, Jacek, Garzeł, Ślęczka - Sani, Ryś, Lewiński, Białkowski - Wojcieszyński, Dziadzio
II połowa: Mazur - Jacek, Garzeł, Ryś, Kasprzyk - Gałka, Lewiński, Jaworskyj, Bryła - Guja, Głuszko

Na pierwszy tegoroczny sparing Grzegorz NicińskiGrzegorz Witt zabrali 23 piłkarzy. Najdłużej trenerzy pozwolili wykazać się testowanym: Jakubowi MrozikowiPiotrowi Karłowiczowi. Obaj grali po godzinie. Pozostali zawodnicy zaliczyli połowę lub 30 minut.

Nieco więcej zagrał Przemysław Stolc, który aż dwukrotnie wchodził na zmiany. W drugiej połowie była ona wymuszona, gdyż kontuzji nabawił się Maciej Koziara.

MROZIK OD CZWARTKU NA TESTACH W ARCE

Wszyscy testowani gracze sami strzelali gole lub mieli w nich udział. Były napastnik Wigier potwierdził, że potrafi znaleźć się pod bramką rywali. W ostatnią sobotę strzelił bramkę w mini turnieju, choć przez większą część gry niczym się nie wyróżniał, a w sparingu z II-ligowcem on także otworzył wynik.

W 27. minucie napastnik strzelił do pustej bramki po akcji prawym skrzydłem i dobraniu Patrika Lomskiego.

KARŁOWICZ ROZPOCZĄŁ STRZELANIE W MINI TURNIEJU

Około 100 sekund później błysnął kolejny z testowanych. Mrozik zagrał do Aleksandra Jagiełły, a ten z zimą krwią przelobował bramkarza rywali.

Tuż przed przerwą dobrą grę golem udokumentował Lomski. Fina o polskim pochodzeniu dobrym podaniem obsłużył Grzegorz Lech, a Patrik minął obrońcę i bramkarza, pewnie pakując piłkę do siatki.

Jak informowaliśmy ten skrzydłowy uzgodnił z Arką, że bez kontraktu trenować będzie najpóźniej do końca stycznia. Klub ostateczną decyzję co do 26-latka chciał podjąć właśnie po obserwacji jego postawy w grach kontrolnych i sparingowych. Po tej z Okocimskim Lomski zasłużył na duży plus. Po raz pierwszy bramkarza rywali celnym strzałem zatrudnił już w 11. minucie.

- Z dobrej strony pokazał się Lomski, kolejna bramkę zdobył Karłowicz. Ocena testowanych oczywiście jest, rozmowy w ich sprawie się toczą. Czy będą w Arce teraz, czy w najbliższej przyszłości okaże się w najbliższym czasie - powiedział trener Niciński po sparingu na oficjalnej stronie klubu.

LOMSKI: O PIENIĄDZACH Z ARKĄ JESZCZE NIE ROZMAWIAŁEM

W drugiej połowie gdynianie strzelili jeszcze jedną bramkę. Znów akcja rozpoczęła się od skrzydła. Lewą flanką przedarł się Marcus, a dośrodkowanie Brazylijczyka na gola zamienił Michał Szubert.

Przypomnijmy, że jedno z głównych założeń na rundę wiosenną polega na tym, aby jakoś gry Arki uległa poprawie właśnie dzięki efektywniejszej grze skrzydłowych. Pierwszy sparing pokazał, że ta strategia rzeczywiście może być kluczem do sukcesu.

Rywale najlepszą okazję na honorowego gola mieli w 61. minucie. Jakub Miszczuk nie dał się jednak pokonać.

- Wynik cieszy, ale jesteśmy na etapie ciężkiej pracy. Dlatego były ładne i składne akcje, ale też i mankamenty W tym okresie budujemy dopiero swoją dyspozycję, która najwyższa ma być na pierwsze mecze ligowe - ocenił pierwszy szkoleniowiec Arki.

RUCHY TRANSFEROWE ARKI W ZIMOWYM OKNIE TRANSFEROWYM
Przyszli: Michał Renusz (pozycja skrzydłowy, ostatni klub GKS Bełchatów, wolny transfer, kontrakt w Arce do 30.06.2015 z opcją przedłużenia), Tomasz Wojcinowicz (obrońca, z rezerw)

Mogą przyjść: Jakub Mrozik (pomocnik, Cracovia), Piotr Karłowicz (napastnik, Wigry Suwałki, wolny piłkarz), Patrik Lomski (Finlandia, skrzydłowy, Turun Palloseura/Finlandia, wolny piłkarz), Damian Ałdaś (pomocnik/obrońca, Chrobry Głogów, wolny piłkarz)

Odeszli: Alan Fialho (Brazylia, środkowy obrońca, CA Linense/Brazylia, po skróceniu wypożyczenia przez Fluminense/Brazylia), Antonio Calderon (narodowość Hiszpania, pozycja, pomocnik, rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron), Jacek Kusiak (pomocnik, rozwiązanie kontraktów z powodu kłopotów zdrowotnych zawodnika), Paweł Brzuzy (pomocnik, Gryf Wejherowo, wypożyczenie do 30.06.2015)

AKTUALNA KADRA PIERWSZEJ DRUŻYNY ARKI

W sparingu nie mógł wystąpić Michał Renusz. Jak na razie jedyny piłkarz pozyskany przez Arkę w tym oknie transferowym nabawił się grypy żołądkowej.

PRZECZYTAJ WYWIAD Z MICHAŁEM RENUSZEM

Pozostali piłkarze, którzy trenują z pierwszą drużyną, a do Cetniewa nie pojechali, okazję do gry dostaną w sobotę. O godzinie 15:00 na Narodowym Stadionie Rugby Arka II zagra z III-ligowym KS Chwaszczyno. W gdyńskich rezerwach mają wystąpić m.in.: Łukasz Skowron, Paweł Abbott, Robert SulewskiMaciej Wardziński. W piątek ćwiczyli oni indywidualnie.

• Arka nie gorsza od Lechii (5)

No to Arka pokazała Lechii, że również potrafi strzelić przeciwnikowi 4 gole w meczu sparingowym. Mam nadzieję, że obie trójmiejskie drużyny wykażą się tak wysoką skutecznością również we wiosennych meczach ligowych.

• 50 33

• Opinia została zablokowana przez moderatora

• my też grali podwórkowy z młodszymi i gorszymi :) (2)

8:1 było .

a tak na marginesie . nie porównujcie arki do Lechii :) .

• 18 24

• (1)

Masz rację...
        My szambo zgotowane przez działaczy mamy już za sobą. Wy? Wszystko przed wami...
        Pamiętajcie bosi bracia i siostry, z im wyższego konia spadasz, tym bardziej boli...już niedługo.

• 18 3

• Szambo to Wy macie ciągle, a historia kołem się toczy.

• 3 8

• Krzysiu odstaw klej

• 15 8

• Brawo Arka, widać pod wodzą Nitka i Witta wszytko idzie w dobrym kierunku.

Efektowny początek, co ważne dobrze pokazali się nowi zawodnicy, ten Lomski z Finlandii będzie sporym wzmocnieniem.