Udane mistrzostwa dla judoków z Trójmiasta

25 października 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
Gdańscy judocy zdominowali najcięższą z męskich kategorii. Po złoto sięgnął Tomasz Domański, a po srebro Tomasz Tałach. Gdańscy judocy zdominowali najcięższą z męskich kategorii. Po złoto sięgnął Tomasz Domański, a po srebro Tomasz Tałach.

Dziesięć medali: złoty, trzy srebrne i sześć brązowych przywieźli trójmiejscy judocy z mistrzostw Polski seniorów w Katowicach. Po trzech latach tytuł mistrza kraju w kategorii powyżej 100 kg odzyskał Tomasz Domański z AZS AWFiS Gdańsk, który w finale pokonał Tomasza Tałacha z Wybrzeża Gdańsk.

W dwudniowych mistrzostwach Trójmiasto reprezentowali zawodnicy AZS AWFiS Gdańsk, Wybrzeża Gdańsk, Conrada Gdańsk i Galeonu Gdynia. Najbardziej okazale zaprezentował się dorobek akademików, którzy wrócili do Gdańska z sześcioma medalami.

Tytuł mistrza Polski po trzech latach odzyskał Tomasz Domański (kategoria powyżej 100 kg), a po srebro sięgnęła Joanna Jaworska (powyżej 78 kg).

Brązowe medale wywalczyły: Monika Karkoszka (do 52 kg), Monika Chróścielewska (do 57 kg), Karolina Miller (do 70 kg) oraz Katarzyna Madajewska (powyżej 78 kg). Warto podkreślić, iż Miller i Madajewska to jeszcze juniorki, a pierwsze krążki w seniorskich kategoriach bardzo dobrze zwiastują na przyszłość.

AZS AWFiS zwyciężył w klasyfikacji punktowej kobiet, a także zdobył czwarte miejsce w ogólnej klasyfikacji medalowej. Ponadto zdobył drugą lokatę w lidze indywidualno-drużynowej Polskiego Związku Judo, w której brała udział żeńska część sekcji. Dzięki temu będzie mogła ona wystartować w klubowych mistrzostwach Europy, które od 16 do 18 grudnia odbędą się w Belgradzie.

Z Katowic z tytułem wicemistrzyni Polski do 63 kg wróciła Karolina Tałach z Wybrzeża Gdańsk. Jej brat Tomasz Tałach zdobył srebro w kategorii powyżej 100 kg ulegając jedynie Domańskiemu z AZS AWFiS. Z brązem w tej samej kategorii finiszował inny judoka Wybrzeża Damian Nasiadko. Brązowy medal w kategorii powyżej 78 kg zdobyła Anita Formela z Conrada Gdańsk.

• Gdańscy judocy zdominowali najcięższą z męskich kategorii. Po złoto sięgnął Tomasz Domański, a po srebro Tomasz Tałach.