Trałka strzelił zwycięskiego gola

13 stycznia 2012 (artykuł sprzed 12 lat)

Omar Jarun strzela gola dla Arki. Omar Jarun strzela gola dla Arki.

Sparing Arka - Polonia Warszawa pokazał, jaki duży jest głód ekstraklasy w Gdyni. Na mecz towarzyski z trzecim zespołem elity przyszło na Narodowy Stadion Rugby ponad dwa tysiące kibiców. Dla obu drużyn była to pierwsza gra kontrolna w tym roku. Arce nie udało się powtórzyć wyczynu z jesieni, gdy wygrała z tym rywalem w Pucharze Polski. Tym razem żółto-niebiescy przegrali 1:2 (1:1)

.

Jarun 9 - Wszołek 26, Trałka 80

ARKA: (pierwsza połowa): Szlaga - Krajanowski, Jarun, Brodziński, Radzewicz - Jędrzejowski, Jarzębowski, Nakano, Kuklis - Mikołajczak, Jankowski
(druga połowa): Szromnik - Jagodziński, Jarun (63 Żołnierewicz), Brodziński, Radzewicz - Kowalski, Ziętarski, Benat, Flis - Słowiński, Jankowski (63 Szwoch).

POLONIA: (pierwsza połowa): Przyrowski (31 Lis) - Todorovski, Mynar, Kokoszka, Cotra - Bonin, Piątek, Tosik, Wszołek - Bruno - Cani
(druga połowa): Lis (61 Gliwa) - Tosik, Baszczyński, Kokoszka, Pazio - Weis, Jeż, Trałka, Brzyski - Barachyan - Sikorski

Sędzia: Dreschel (Gdańsk). Żółta kartka: Brzyski

Kibice rozdawali ulotki o zapowiedzianym bojkocie meczów ligowych żółto-niebieskich (czytaj więcej), ale podczas sparingu nie odmówili wsparcia miejscowym piłkarzom. W wyjściowym składzie zobaczyliśmy czterech testowanych piłkarzy (Patryk Jędrzejowski, Ryotaro Nakano, Tomasz Mikołajczak, Rafał Jankowski).

Arka zdobyła prowadzenie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Piłkę w pole bramowe wrzucił Marcin Radzewicz. Bramkarz Polonii, Sebastian Przyrowski został przyblokowany, a piłkę głową do siatki skierował Omar Jarun. Sędzia przez chwilę się zawahał, czy nie odgwizdać faulu na golkiperze, ale ostatecznie wskazał na środek boiska.

Mecz toczył się przy przewadze Polonii, ale w ich poczynaniach było dużo niedokładności, co jest zrozumiałe w tym okresie przygotowań. Maciej Szlaga został zmuszony do pierwszej interwencji dopiero w 22. minucie, gdy bez kłopotu złapał piłkę po strzale z dystansu Adama Kokoszki. Jednak cztery minuty później był bezradny, gdy indywidualną akcją gdyńską defensywę wymanewrował Paweł Wszołek, przebijając się do sytuacji strzeleckiej lewym skrzydłem.

W 34. minucie próbkę umiejętności dał Jędrzejowski. Młodzieżowiec Śląska Wrocław, który jest blisko podpisania kontraktu w Gdyni ograł Dorde Cotrę i dobrze dośrodkował w pole bramkowe, gdzie do piłki próbowali dojść dwaj testowani napastnicy, ale rezerwowy golkiper Polonii Adrian Lis zdołał ich ubiec.

W 43. minucie gola powinien strzelić Edgar Cani. Do Albańczyka, który niewiele ponad miesiąc temu na PGE Arenie ustrzelił hat-tricka, dotarła piłka, w którą nie trafił Jarun, ale napastnik gości zamiast uderzać na bramkę, próbował dogrywać, ale uczynił do niedokłądnie.

Arka miała też szczęście w ostatniej minucie pierwszej połowy. Grzegorz Bonin idealnie dośrodkował na głowę Wszołka, który z kilku metrów posłał piłkę tuż obok słupka.

Na drugą połowę wyszły zupełnie inne składy w obu drużynach. Zanim siedmiu nowych piłkarzy w Arce, w tym testowany Michał Jagodziński i ośmiu Polonii przyzwyczaiło się do obciążeń meczowych mieliśmy blisko kwadrans chaosu. Ten brzydki okres zakończył celny strzał Marcina Radzewicza i dobra interwencja Lisa.

Po chwili piłkę stracił Robert Ziętarski, który wrócił z wypożyczenia z Kotwicy Kołobrzeg, ale Michał Szromik naprawił błąd kolegi, broniąc strzał Avirama Baruchyana, izraelskiego pomocnika Polonii.

W 63. minucie na boisko wszedł Krystian Żołnierewicz. Dla stopera, który w historii Arki wpisał się jako najmłodszy debiutant w ekstraklasie, był to pierwszy występ od lata ubiegłego roku, kiedy to nabawił się kontuzji kolana, która wymagała zabiegu chirurgicznego. W tym momencie w "11" Arki było aż siedmiu młodzieżowców! Naprzeciw nich zaś niemal podstawowy skład "Czarnych Koszul". Goście jeszcze bardziej przecisnęli.

W 70. minucie jeszcze raz Szromnik uratował Arkę, broniąc strzał Daniela Sikorskiego. Dziesięć minut później jednak Polonia udokumentowała przewagę golem. Na listę snajperską wpisał się były piłkarz gdańskiej Lechii, w drugiej połowie kapitan stołecznej drużyny Łukasz Trałka, a asystę zaliczył Sikorski, który dograł piłkę do strzelca... piętą.

Po przegranej kibice pożegnali gospodarzy okrzykiem: "Macie trenować, Areczka musi panować! Już w środę będziemy mogli przekonać, czy piłkarze wzięli sobie te słowa do serca. 18 stycznia, o godzinie 15.30 również na Narodowym Stadionie Rugby Arka zmierzy się z Jagiellonią Białystok.

• TAG (1)

KOCHAM TYLKO ARECZKE I JEJ ODDAM SERCE SWE.........!!!!!!!!!!!!!!!!

• 69 78

• no cos podobnego, areczka przegrala kto by sie spodziewal

• 4 0

• na trybunach 2,5 koła ludu, temu miastu należy sie E - klasa z góry (11)

• 97 61

• Nie no spoko może od razu liga mistrzów. Arka i tak już dużo "dostała" niech walczy na boisku uczciwie!

• 24 8

• w pracy ludzie i bojkoty wymyslaja łbie

i na nsr GRAJA GDZIE 300O WCHODZI i tak sie zapelni

• 4 6

• (4)

buhahaha 2.5tys tylko :) na sparingu Lechii bylo ok. 4 tys.

• 13 35

• CHYBA Z LIMANOVIĄ

• 29 5

• tak?pewny jestes? 1,5 tys było was pajacu najmniej hahahaha (2)

i po co sie odzywasz jak gów...o wiesz

• 4 9

• na sparingu z Żalgirisem bylo 4000 (1)

• 6 14

• z Zalgirisem bylo 3000 !!! w sobotni wieczor!!!

ku scislosci

• 14 3

• (3)

Akurat taka liczba osób była wynikiem mobilizacji wśród kibiców, którzy chcą pokazać piłkarzom, że mimo bojkotu, mogą liczyć na 100% wsparcia. Frekwencja, jak na piątek, w dodatku niefortunna godzina, budująca. I mam nadzieję, że da osobą w klubie do myślenia i przestaną w końcu lekceważyć własnych kibiców. No i sądzę, że Ci którzy nie wierzyli w jedność wśród kibiców Arki, również dostali odpowiedź na swoje niedowierzania...

• 4 2

• Ja widziałam kilkuset wulgarnych, zmanipulowanych małolatów. Cała reszta ,spragniona juz piłki przyszła obejrzeć sparing (2)

Nie wrzucaj wszystkich do jednego wora bo ich obrażasz.

• 1 1

• (1)

Ale ja nie wrzucam, podkreślam wymiar mobilizacji. Jak widzę Ty również należysz do osób uważających, że bojkot tworzy podziały,a sam nie zachowujesz się lepiej i je wprowadzasz wywyższając się nad tymi "małolatami". Zachowania podobne do przyśpiewek na wczorajszym meczu, mogą i będą eliminowane. Bo w klubie w którym nie potrafią merytorycznie obalić podstaw bojkotu, będą się właśnie podczepiać pod tego typu zachowania bo to ich jedyna linia obrony. Zrobić z kibiców debili, bluzgających dzieciaków i obszczymurów. A my nie bądźmy hipokrytami bo gorsze słowa padały z naszych ust pod kierunkiem Milewskiego, Dziubińskiego itd. I nie piszcie mi, że Wy nie śpiewaliście, bo na Ejsmonda gdy było nas 1000-2000 śpiewał każdy, a niektórzy mając wtedy po 15 lat zachowywali się gorzej (w sensie menelskim) niż obecna młodzież. Taki wiek i taka młodzież, można albo patrzeć z boku, wyśmiewać się i narzekać. Albo interweniować i ich wychowywać.

• 2 1

• Merytoryczną podstawa bojkotu jest wstrzymanie przez klub dofinansowania SKGA, Szkoda, że się o tym nawet nie zająkną.

• 1 1

• Arka to jedyna prawdziwa drużyna piłkarska z Trójmiasta a nie jakiś sztuczny twór jak u betonów (10)

• 87 98

• no no, prawdziwie skorumpowana i prawdziwie osmieszana :)

• 33 12

• z prawdziwa historią 1952 - 1929 ??? (3)

• 27 6

• dodam zmianę barw w 1972 roku (2)

ŻENADA

• 25 7

• ...a jak tam 10-lecie lechijki sie udało.. (1)

JUBILEUSZ, impra była ?

• 14 11

• no była

a zaraz po Euro na prg arenie wietnamce zrobią stadion 10-lecia :)