Koszykarze zagrają w Wielką Sobotę

25 marca 2016 (artykuł sprzed 8 lat)
Przez trzy sezony Michał Michalak zdobył dla Trefla w TBL 1073 punkty. W sobotę pojawi się w Hali 100-lecia w barwach Polskiego Cukru Toruń. Przez trzy sezony Michał Michalak zdobył dla Trefla w TBL 1073 punkty. W sobotę pojawi się w Hali 100-lecia w barwach Polskiego Cukru Toruń.

Koszykarze Trefla i Asseco spędzą Wielką Sobotę na parkiecie. Pierwsi podejmą w Hali 100-lecia Polski Cukier Toruń, drudzy zmierzą się na wyjeździe z AZS Koszalin. Obie trójmiejskie drużyny spotkają w składach rywali dobrych znajomych. Początek meczu w Sopocie o godz. 17, a gdynianie zaczną grę godzinę później.

79% 310 typowań Polski Cukier Toruń

Trefl nie może wygrać od czterech meczów, ale w tym sezonie starcia w Hali 100-lecia należą do ulubionych dla żółto-czarnych. Wygrali w niej 5 meczów, a większość z 13 rozegranych była wyrównana.

W POPRZEDNIEJ KOLEJCE TREFL PONIÓSŁ 13. PORAŻKĘ NA WYJEŹDZIE

W sobotę podejmą Polski Cukier Toruń. Trener zespołu, który chce w tym sezonie rywalizować o medale, Jacek Winnicki jest dobrze znany w Trójmieście. Był asystentem trzy sezony w złotych czasach koszykówki w Sopocie oraz pierwszym trener drużyny żeńskiej z Gdyni, z którą zdobył dwa mistrzostwa Polski.

Z bliższej historii fani żółto-czarnych znają Łukasza Wiśniewskiego oraz Michała Michalaka. Pierwszy z nich sięgnął z żółto-czarnymi po wicemistrzostwo Polski w 2012 roku. W kolejnym sezonie nie było go już jednak w sopockim klubie. Pojawił się za to Michalak i grał aż do obecnych rozgrywek. Uważano go za przyszłego lidera Trefla. Obaj zdobywają w tym sezonie średnio po ponad 10 pkt na mecz stanowiąc polski trzon Polskiego Cukru.

Sopocianom będzie trudno przerwać złą serię już w sobotę. Wtedy to przed sopocką publicznością po raz pierwszy zaprezentuje się Anthony Ireland. Amerykanin ma już za sobą jeden mecz w żółto-czarnych barwach. Zliczył poprawny debiut w Kutnie jednak nie pokazał nic nadzwyczajnego. Wydawało się nawet, że jego przeciętne jak na koszykarza warunki fizyczne stanowią problem w lepszej grze. Ireland pokazał kilka szybkich zagrań oraz to, co zapowiadał - chęć do kreowania gry kolegom.

Mecz w Hali 100-lecia rozpocznie się o godz. 17.

Przez całe spotkanie na trybunach Hali 100-lecia rozdawane będą gadżety od Ergo Hestii, partnera meczu. Będą to przedmioty, które pozwolą kibicom poczuć się bezpieczniej w codziennym życiu. Wśród gadżetów znajdą się m.in.odblaski, zapobiegające wypadkom drogowym z udziałem pieszych po zmroku. W Kąciku Zabaw dzieci będą mogły wziąć udział w konkursie znajomości znaków drogowych i zasad bezpieczeństwa ruchu pieszego. Właśnie tej tematyce poświęcony będzie konkurs plastyczny, w którym dzieci będą mogły zdobyć nagrody od partnera meczu.

W przerwie meczu przez kilka chwil parkiet opanują karatecy. Sportowcy z Sopockiego Klubu Karate Randori przeprowadzą krótki pokaz umiejętności i opowiedzą o swojej działalności. W drugiej połowie wszystkie chętne dzieci będą mogły wziąć udział w zajęciach na średniej salce - każde z nich może się zgłosić po zakończeniu długiej przerwy w okolice Kącika Zabaw. W tym celu należy ubrać się w luźny strój, odpowiedni do ćwiczeń fizycznych.

Podczas meczu nie zabraknie oczywiście motywów świątecznych. W czasie pierwszej połowy spotkania, w ramach wielkanocnych podchodów w Hali 100-lecia, najmłodsi kibice będą mogli udać się na poszukiwania prezentów od zajączka. Za pomocą specjalnej mapy dzieci będą musiały odnaleźć kilka punktów orientacyjnych, w których będą ukryte elementy żółto-czarnej układanki. Zebranie wszystkich części da możliwość odebrania nagrody w Kąciku Zabaw.

W czasie długiej przerwy między drugą a trzecią kwartą poza pokazem karate na parkiecie tradycyjnie odbędzie rzut za połowy za 2000 złotych. Szczęścia spróbują trzej widzowie, którzy w pierwszej połowie złapią wyrzucone w trybuny piłeczki.

Godzinę po Trefli na parkiet w Koszalinie wybiegną koszykarze Asseco. Zespół Tane Spaseva spotka po drugiej stronie parkietu najmłodszego szkoleniowca w historii Tauron Basket Ligi Kamila Sadowskiego. W roli trenera zadebiutował mając niespełna 25 lat. A przecież do ligi wchodził w zeszłym sezonie jako asystent Davida Dedka w Asseco. To właśnie razem ze Słoweńcem przeniósł się do Koszalina. Dedek stracił posadę, a w jego miejsce wskoczył Sadowski.

ASSECO POLEGŁO W WAŻNYM MECZU Z PGE TUROWEM

Wygląda jednak na to, że młody szkoleniowiec musi się skupić jedynie na dograniu do końca sezonu. AZS ma minimalne szanse na awans do fazy play-off, do tego oddał do Hiszpanii jednego z liderów Patrika Audę.

W Koszalinie nie trafili w tym sezonie z transferami. Jednym z pudeł okazało się ściągnięcie rozgrywającego A.J. Waltona. Amerykanin w dwóch poprzednich sezonach stał się czołowym koszykarzem TBL. W obecnych rozgrywkach praktycznie nic mu z tego nie zostało. Zdobywa średnio 8,8 pkt czyli niemal połowę mniej niż w minionych.

Asseco ma za sobą dwa ofensywne mecze, w których jednak trudno było gdynianom ustabilizować formę. Jeden wygrali w Dąbrowie Górniczej z MKS po dogrywce, w drugim przegrlai na wyjeździe z PGE Turowem Zgorzelec. W Koszalinie nie powinno być jednak trudno o wygraną.

Wyniki 24 kolejki

• PGE Turów Zgorzelec - ASSECO GDYNIA 91:83 (24:25, 22:17, 21:22, 24:19)
  • Polfarmex Kutno - TREFL SOPOT 74:62 (22:13, 17:17, 21:16, 14:16)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - AZS Koszalin 73:53 (17:12, 18:17, 21:14, 17:10)
  • PGE Turów Zgorzelec - Śląsk Wrocław 99:84 (28:13, 22:28, 23:27, 26:16)
  • BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - King Wilki Morskie Szczecin 72:87 (17:19, 20:22, 20:21, 15:25)
  • Rosa Radom - Polpharma Starogard Gdański 72:66 (13:21, 18:19, 20:9, 21:17)
  • Start Lublin - Siarka Tarnobrzeg 70:59 (23:10, 24:10, 9:18, 14:21)
  • Polski Cukier Toruń - Stelmet BC Zielona Góra 83:80 (28:23, 9:19, 20:23, 26:15)
  • Anwil Włocławek - Energa Czarni Słupsk 91:83 (24:31, 17:14, 22:15, 28:23)
  • Zaległy mecz 17. kolejki:
  • Start Lublin - Rosa Radom 73:76 (14:21, 20:16, 22:24, 17:15)