Trener Janas zadebiutował punktem na Cracovii

18 lutego 2012 (artykuł sprzed 12 lat)

Kilku minut zabrakło, aby gol strzelony Cracovii przez Piotra Wiśniewskiego był na wagę trzech punktów. Kilku minut zabrakło, aby gol strzelony Cracovii przez Piotra Wiśniewskiego był na wagę trzech punktów.

Po raz czwarty od powroty do ekstraklasy Lechia zainaugurowała rundę wiosenną od remisu. Tym razem gdańszczanie podzielili się punktami w spotkaniu wyjazdowym z Cracovią, które zakończyło się rezultatem 1:1 (0:0). Jak przystało na najsłabsze ofensywy w tym sezonie w elicie obie drużyny miały problemy w ofensywie, ale biało-zieloni powinni mieć żal do samych siebie, że nie utrzymali korzystnego wyniku, bo w drugiej połowie gospodarze prezentowali się wyjątkowo nieporadnie.

Kaczmarek - Żytko, Hosek, Nawotczyński, Suart - Szeliga, Radomski, Budziński - Ntibazonkiza, Visnakovs - van der Biezen
Sędziowie: Pskit (Łódź) oraz Hankiewicz i Niemirowski
Widzów: 8000
Pawłowski - Deleu, Janicki, Vućko, Wilk - Bajić, Surma - Lukjanovs, Traore, Wiśniewski - Grzelczak
  • 59' Budziński Zmiany Bartczak
  • 66' Visnakovs Zmiany Matulevicius
  • 80' Szeliga Zmiany Straus
Zmiany Zmiany
  • 74' Wiśniewski Zmiany Nowak
  • 81' Bajić Zmiany Pietrowski
  • 89' Grzelczak Zmiany Kożans
  • 87' van der Biezen
Bramki Bramki
  • 48' Wiśniewski
  • 28' Radomski
  • 45+3 Nawotczyński
  • 45+3 Kaczmarek
  • 66' Ntibazonkiza
  • 90+2 Bartczak
Kartki Kartki
  • 34' Janicki
  • 45+3 Traore
  • 45+3 Bajić
  • 55' Pawłowski

Trener Janas zaryzykował. Od pierwszej minuty zagra Grzelczak (Lechia ), który do Lechii dołączył dopiero w środę. Ponadto debiut zaliczy Wilk (Lechia ), który został ustawiony na lewej strony obrony. Debiutuje również trener Janas
Lechia zatem zagra w składzie przetestowany w ostatnim sparingu z Zawiszą. Oby tylko w znacznie lepszym stylu. Jedyna zmiana to wejście na środek ataku Grzelczaka (Lechia ), tym samym Traore (Lechia ) wrócił do drugiej linii, a na ławkę odesłany został Nowak, który wiele lat grał w Cracovii
w tej kolejce na razie wygrywają gości! Wczoraj GKS Bełchatów triumfował w Poznaniu (1:0), Polonia Warszawa w Łodzi z ŁKS (2:0), a dzisiaj Podbeskidzie zwyciężyło z Widzewem (1:0)
w drużynie Cracovii odnotujmy debiut Budzińskiego (Cracovia), to pomocnik Arki, który do Krakowa został wypożyczony na rundę wiosenną za 10 tysięcy euro. Trener Pasieka nie zapomniał o swoim byłym podopiecznym, który pod wodzą trenera Nemca ostatnio w ogóle nie łapał się do "18" w I lidze
Lechia zagra w ustawieniu 1-4-2-3-1, Cracovia w nieco innym schemacie 1-4-3-2-1, przypomnijmy, że z powodu kartek w gdańskiej drużynie nie mogą występować Dawidowski i Andriuskievicius
na stadionie około 8-tysięcy kibiców, nie ma gdańszczan, bo nie otrzymali od Cracovii biletów
1'
od środka rozpoczęła Cracovia
2'
Pawłowski (Lechia ) musiał interweniować poza "16"
3'
agresywnie rozpoczął Grzelczak (Lechia ), ale na razie jego akcję przerwał sędzia na skutek faulu
5'
nieco inaczej ustawiona trójka ofensywnych graczy Lechii w drugiej linii niż to miało miejsce w meczu Zawiszą, Lukjanovs (Lechia ) operuje z prawej, a Wiśniewski (Lechia ) z lewej stronie boiska, pomiędzy nimi Traore (Lechia ) z... nową fryzurą
7'
Kaczmarek (Cracovia) przeciął zbyt głębokie dośrodkowanie Wilka (Lechia )
8'
nieudane dośrodkowanie Wilka (Lechia ) z wolnego, piłka poza bramką Cracovii
9'
wśród kibiców Cracovii nie tylko ludzie ubrani w biało-czerwone szaliki, ale również w żółto-niebieskie, czyli w barwach Arki
10'
upomniany Deleu (Lechia ) przez sędziego, ale bez kartki, który na wysokości własnego pola karnego brzydkim faulem powstrzymał Ntibazonkizę (Cracovia)
10'
groźnie pod bramką Lechii, w dobrej sytuacji, pod dośrodkowania z wolnego Stuarta strzelał głową Szeliga (Cracovia), ale obok słupka
11'
Niewiele brakowało, aby Lechia zdobyła gola. Traore (Lechia ) zagrał w pole karne, a Lukjanovs (Lechia ) próbował umieścić piłkę w "długi rogu" bramki Cracovii, piłka przeszła obok słupka
13'
mało racjonalne i wulgarne zachowanie publiczności, Lechia w ataku, a z trybun gromkie "strzelcie ku... gola!"
14'
na spalonym Visnakovs (Cracovia), to piłkarz, który strzelił jednego z dwóch goli, które padły na inaugurację PGE Areny. Strzelca pierwszej bramki w sierpniowym spotkaniu - Bensona już nie ma w Lechii
16'
Bajić (Lechia ) dobrze zagrał w pole karne do Traore (Lechia ), ale ten wdał się w drybling z dwoma rywalami i stracił piłkę
18'
na razie mecz walki, mało finezji, składnych akcji, dużo fauli i niecelnych zagrań
19'
seria kolejnych wulgaryzmów z trybun, tym razem ich celem są Lechia i Wisła
20'
dobrze Wilk (Lechia ), głową wybił piłkę dośrodkowywaną przez Szeligę (Cracovia) w "16" Lechii
22'
próba wyjścia Vućko (Lechia ) z własnej "16" z piłką spowodowało kilkanaście sekund chaotycznych z obu stron, ucierpiał Surma (Lechia ), rozbity łuk brwiowy kapitana Lechii po zderzeniu z Vućko
23'
leje się krew znad oka Surmy (Lechia ), Łukasz opatrywany jest przez masażystów, przypomnijmy, że podobny uraz miał w rundzie jesiennej, gdy łuk brwiowy był szyty
24'
bandaż na czole Surmy (Lechia ), ale także na głowie Vućko (Lechia ), obaj będą grać nadal, choć na wszelki wypadek rozgrzewkę podjął Kożans
26'
Pawłowski (Lechia ) poza polem karny wybił piłkę kopniętą przez Szeligę (Cracovia)
27'
Wilk (Lechia ) z Budzińskim (Cracovia) kopali się po nogach, ale wolny będzie dla Cracovii
28'
Żółtą kartką został ukarany Radomski (CRACOVIA) po faulu na Surmie
28'
zmiana dośrodkowującego z wolnych w Lechii, kiepsko szło to Wilkowi (Lechia ), teraz piłkę kopnął Wiśniewski (Lechia ), ale również nie dotarła w pole karne do gdańszczan, a wybili ją obrońcy
29'
Lukjanovs (Lechia ) umieścił piłkę w siatce, ale gola nie ma, gdyż w momencie otrzymania podania od Bajicia (Lechia ) Łotysz był na spalonym
30'
wyrównany mecz, stan posiadania piłki po 50 procent
31'
na spalonym tym razem Grzelczak (Lechia )
32'
strzał Ntibazonkizy (Cracovia) zablokowany dobrze przez Vućkę (Lechia )
33'
Bajić (Lechia ) złożył się do strzału w polu karnym, ale posłał piłkę nad poprzeczką
34'
Żółtą kartką został ukarany Janicki (LECHIA), który faulował Ntibazonkizę
35'
Stuart z wolnego z około 25 metrów uderzył nad poprzeczką
35'
w tym meczu nie było jeszcze celnego strzału!
36'
Deleu (Lechia ) uderzył z ostrego kąta, niecelnie
39'
Szeliga strzelał z woleja, ale mocno niecelnie
40'
słaby, senny mecz
42'
Traore (Lechia ) zagrał w pole karne do Grzelczaka (Lechia ), ale szybszy był bramkarz Cracovii, który przejął piłkę
43'
teraz od kilku minut wreszcie pozytywny doping, który ma zachęcić gospodarzy do lepszej gry
44'
tylko róg dla Cracovii, bo van der Biezen (Cracovia) nie zdołał celnie uderzyć po dośrodkowaniu Budzińskiego
44'
pierwszy celny strzał w tym meczu, uderzenie sprzed pola karnego Nawotczyńskiego (Cracovia), Pawłowski (Lechia ) złapał piłkę
45'
sędzia przedłużył pierwszą połowę o 3 minuty
45+1
Surma (Lechia ) w porę wrócił w "16" i przerwał dobrze zapowiadającą się kontrę rywali
45+3
gorąco na boisku, przepychanka Traore (Lechia ) i Bajicia (Lechia ) z Nawotczyńskim (Cracovia), próbuje interweniować Surma (Lechia ), mediuje z sędzią
45+3
Żółtą kartką został ukarany Traore (LECHIA ), który faulował Nawotczyńskiego
45+3
Żółtą kartką został ukarany Nawotczyński za niesportowe zachowanie
45+3
Żółtą kartką został ukarany Kaczmarek (CRACOVIA) również za niesportowe zachowanie
45+3
Żółtą kartką został ukarany Bajić (LECHIA) także za niesportowe zachowanie
45+3
sędzia zatem solidarnie ukarał piłkarzy obu drużyny, pokazując od razu aż cztery kartoniki!
Koniec pierwszej połowy - 0:0. Widać, że piłkarzu obu drużyn mają ochotę do gry, ale ich ambicje widać dotychczas bardziej w dużej liczbie fauli niż składnych akcjach, z obu stron nie tyle szwankuje skuteczność, co rozegranie, o słabości ofensywnej zespołów świadczy fakt, że jedyny celny strzał przed przerwą należał do obrońcy Nawotczyńskiego, niegdyś zresztą piłkarza... Lechii i Arki
46'
Drugą połowę rozpoczęła Lechia, obie drużyny bez zmian
46'
fatalny strzał Bajicia (Lechia ), piłka nawet nie przekroczyła linii końcowej
47'
indywidualna akcja Grzelczaka (Lechia ), ale do jego podania nikt nie doszedł
48'
[0:1] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Wiśniewski . Praktycznie niewidoczny w pierwszej połowie Piotr zdecydował się na uderzenie sprzed narożnika pola karnego, piłka jeszcze obiła nogę chyba Budzińskiego i wpadła do siatki, w "długim rogu" bramki gospodarzy
48'
to trzeci gol Wiśniewskiego (Lechia ) w tym sezonie, a dziewiąty Lechii w tym sezonie, dziewięć bramek ma też Cracovia, to najsłabsze drużyny pod tym względem w ekstraklasie
54'
Ntibazonkiza (Cracovia) wymaga pomocy lekarskiej, choć przewrócił się sam bez udziału rywala, gdyż zwodem oswobodził się i od Lukjanovsa, i Deleu
55'
Żółtą kartką za opóźnianie gry został ukarany Pawłowski (LECHIA)
57'
Lukjanovs (Lechia ) wywalczył pierwszy róg dla Lechii, Cracovia tylko też raz biła piłkę z narożnika
58'
strzał Traore (Lechia ) nad poprzeczką
58'
kolejny róg dla Lechii, tym razem po zagraniu Grzelczaka (Lechia ), Cracovia jakby nie mogła dojść do siebie po stracie gola, oddała zupełnie pole, warto to wykorzystać
59'
Grzelczak (Lechia ) bardzo nieudany strzał
59'
CRACOVIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Budziński , w jego miejsce wchodzi Bartczak.
60'
ostre wejście Traore (Lechia ) w Szeligę (Cracovia), sędzia zawahał się, czy nie sięgnąć po kartkę, jednak lechista ma szczęście, nie otrzymał drugiej żółtej kartki i może grać dalej
63'
Wiśniewski (Lechia ) próbował wbiec w pole karne, ale przegrał pojedynek jeden na jeden z Żytko (Cracovia), który swego czasu był na testach w... Lechii
64'
sędzia dopuszcza do ostrej gry, nie ma kartki dla Grzelczaka (Lechia ), który brzydko faulował Suarta
64'
niecelny strzał Szeligi (Cracovia)
65'
po dośrodkowaniu Wiśniewskiego (Lechia ) strzał Grzelczaka (Lechia ), ale piłka przeszła wysoko nad poprzeczką
66'
Żółtą kartką został ukarany Ntibazonkiza , który symulował faul, bo Deleu go nawet nie dotknął, dobrze gra dzisiaj gdański Brazylijczyk
66'
zablokowany strzał Traore (Lechia ) po indywidualnej akcji przez Żytkę (Cracovia)
66'
CRACOVIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Visnakovs , w jego miejsce wchodzi Matulevicius. To debiut Litwina w Cracovii
67'
Pawłowski (Lechia ) odważną interwencją nie pozwolił dojść do piłki Mateleviciusowi
71'
Matulevicius (Cracovia) mógł dojść do piłki zgrywanej głową przez Szeligę, ale się poślizgnął i nie było pojedynku sam na sam Litwina z Pawłowskim
74'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza strzelec bramki Wiśniewski, w jego miejsce wchodzi Nowak.
74'
ładna postawa kibiców, oklaskami witają Nowaka (Lechia ), Paweł był piłkarzem Cracovii w latach 2002-09, z "Pasami" przeszedł drogę z III ligi do 5. miejsca w ekstraklasie
75'
77'
dośrodkowanie Suarta (Cracovia) w "16" Lechii, na spalonym van der Biezen (Cracovia)
78'
szczęście przy Lechii, Ntibazonkiza (Cracovia) wyprzedził Janickiego (Lechia ) i uderzył z pierwszej piłki po dośrodkowaniu Matulevicius (Cracovia), piłka tuż obok gdańskiej bramki
80'
CRACOVIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Szeliga , w jego miejsce wchodzi Straus.
81'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bajić , w jego miejsce wchodzi Pietrowski.
82'
Traore (Lechia ) zagrał wzdłuż bramki, ale Lukjanovs (Lechia ) nie zdołał wepchnąć piłki wślizgiem do siatki w polu bramkowym, będzie jeszcze róg
83'
teraz jeszcze aut z wysokości pola karnego Cracovii dla Lechii
84'
gdańszczanie szanują teraz piłkę, wieloma podaniami pudują akcję, Cracovia nie jest w stanie jej przerwać
85'
dopiero teraz piłka w rękach Kaczmarka, bo Lukjanovs (Lechia ) nie opanował jej przed polem karnym
86'
Kaczmarek (Cracovia) odbił piłkę do strzale Grzelczaka (Lechia ), Nawotczyński (Cracovia) wybija ją na róg
86'
strzelał Surma (Lechia ) z dystansu, pewnie złapał piłkę Kaczmarek (Cracovia)
87'
Pawłowski (Lechia ) bardzo dobrze broni piłkę po strzale Ntibazonkiza (Cracovia)
87'
[1:1] CRACOVIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki van der Biezen . Zaspała obrona Lechii, żaden ze stoperów nie przeciął dośrodkowania z lewego skrzydła Suarta, Holender nie do obrony uderzył z sześciu metrów
88'
Lukjanovs (Lechia ) strzelał, bronił Kaczmarek (Cracovia), potem powstało zamieszanie w polu bramkowym, uderzał jeszcze Nowak (Lechia ), ale sędzia dopatrzył się spalonego Lukjanovsa (Lechia )
89'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Grzelczak , w jego miejsce wchodzi Kożans. Trener Janas zamierza bronić remisu, bo stoper zastąpił napastnika
90'
mecz trwać będzie o cztery minuty dłużej
90+1
róg dla Lechii, choć tego dnia te dośrodkowania nie wychodzą gdańszczanom
90+1
Wilk (Lechia ) tym razem "na krótki róg" wrzucił piłkę, ale i tak byli rywale
90+2
Żółtą kartką został ukarany Bartczak (CRACOVIA).
90+3
obie drużyny grają już tylko długimi piłkami, aby jak najszybciej przenieść się pod bramkę przeciwnika
90+3
na spalonym van der Biezen (Cracovia), który wychodził sam na sam z Pawłowskim (Lechia )
90+4
KONIEC MECZU. Po przerwie nawet Lechia była częściej przy piłce, ale nie potrafiła "dowieźć" dość szczęśliwie uzyskanego prowadzenia. Obie drużyny mają jeszcze nad czym pracować, jeśli chodzi o ofensywę

Pozostałe wyniki 18. kolejki:
ŁKS Łódź - Polonia Warszawa 0:2 (0:1), Lech Poznań - GKS Bełchatów 0:1 (0:0), Widzew Łódź - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1 (0:0), Śląsk Wrocław - Ruch Chorzów 1:1 (1:0), Zagłębie Lubin - Wisła Kraków 2:2 (1:1), Górnik Zabrze - Legia Warszawa 2:0 (1:0), Korona Kielce - Jagiellonia Białystok 2:0 (2:0).

Opinie (259) ponad 50 zablokowanych

• Brawo Cracovia,I liga w gdansku coraz bliżej (13)

• 113 176

• (4)

ten remis bardziej przyblliża craxe do 1 ligi liczyć głabie nienauczyli ?

• 47 18

• no lechiie tez przybliza do strefy spadkowej (3)

popatrz na aktualna tabele !

• 26 30

• (2)

a kogo bardziej? ludzie ogarnijcie sie craxa po tym meczu ma 15pkt a Lechia 18 kto ma bliżej do 1 ligi???

• 18 13

• przed meczem byla 5'ta ( lub 6'ta ?) od konca , a teraz jest 4'ta ! (1)

jednak bliżej strefy spadkowej

• 11 8

• A miały być puchary

a nie walka kto bliżej I ligi

• 16 1

• dosyć śmiesznie (5)

brzmi to z ust śledzia, wy jeszcze długo pogracie na zapleczu ekstraklasy (albo niżej). I co to jest to AG Sopot? haha UFO, zapraszamy na Monciak w barwach!

• 25 21

• przyjde na Monciak w barwach i co wtedy , nozem w brzuch poczestujesz? (4)

nie napinaj się kolego , bo potem jacyś idioci to czytają i dają upust swojej frustracji

• 20 12

• Nie przyjdziesz w barwach i wiemy to. (3)

• 16 13

• Aaaaeeeooo! (2)

Wy ,próbowaliścieprzemycić białozielone ścierki do Redy. Jak sie skńczyło? ano, prawilnie ! I tak ma być. Amen