Trójmiasto czeka na medale z Uniwersjady

22 sierpnia 2017 (artykuł sprzed 6 lat)
Amalia Rembiszewska (biała koszulka, z piłką) oraz Kamila Podgórna (pierwsza z prawej) reprezentują Polskę w turnieju koszykarek podczas Uniwersjady w Tajpej. Amalia Rembiszewska (biała koszulka, z piłką) oraz Kamila Podgórna (pierwsza z prawej) reprezentują Polskę w turnieju koszykarek podczas Uniwersjady w Tajpej.

11 polaków z trójmiejskich klubów oraz jedna Amerykanka występują podczas Uniwersjady w Tajpej. Do tego mamy dwie zawodniczki, które studiują na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, ale reprezentują kluby z innego miasta. Trójmiasto czeka na medale z imprezy trwającej do 30 sierpnia. Dotychczas, z ciekawszych występów, judoka Tomasz Domański zajął 4. miejsce w kategorii do 100 kg, natomiast na parkiecie koszykarskim zmierzyły się zawodniczki Basketu 90 Gdynia, a Polska uległa USA 53:102.

W Tajpej trwa, odbywająca się co dwa lata, letnia Uniwersjada. Poleciało na nią 181 sportowców z Polski, w tym 11 reprezentujących trójmiejskie klubu, jak i dwie zawodniczki z AWFiS, ale występujące na zawodach dla klubów spoza Gdańska, Gdyni i Sopotu.

Polacy z Trójmiasta na Uniwersjadzie
Gimnastyka
Sebastian Cecot (AWFiS Gdańsk, AZS AWFiS Gdańsk)
Gabriela Janik (AWFiS Gdańsk, AZS AWFiS Gdańsk)

Judo
Tomasz Domański (AWFiS Gdańsk, AZS AWFiS Gdańsk)

Koszykówka
Kamila Podgórna (AWFiS Gdańsk, Basket 90 Gdynia)
Amalia Rembiszewska (AWFiS Gdańsk, Basket 90 Gdynia)
Jowita Ossowska (Uniwersytet Warszawski, Basket 90 Gdynia)

Lekkoatletyka
Przemysław Adamski (Politechnika Gdańska, WKS Flota Gdynia)
Hubert Chmielak (AWFiS Gdańsk, AZS AWFiS Gdańsk)
Patryk Dobek (Uniwersytet Szczeciński, SKLA Sopot)
Przemysław Słowikowski (AWFiS Gdańsk, WKS Flota Gdynia)

Tenis stołowy
Patryk Zatówka (AWFiS Gdańsk, AZS AWFiS Gdańsk)

8 MEDALI DLA POLSKI PODCZAS LEKKOATLETYCZNYCH MISTRZOSTW ŚWIATA

Wspomniane dwie zawodniczki, to oszczepniczka Marcelina Witek (AWFiS Gdańsk, KS Polanik Piotrków Tryb.) oraz kulomiotka, Paulina Guba (AWFiS Gdańsk, OKS Start Otwock). Natomiast w kadrze USA koszykarek występuje Tori Jankoski, która w nowym sezonie będzie grała dla Basketu 90 Gdynia.

BASKET GDYNIA ZACZNIE SEZON 23 WRZEŚNIA

W drugiej kolejce turnieju koszykarek spotkała się na boisku z nowymi koleżankami z klubu. Kadra USA rozbiła Polskę 102:53, a Jankoska była jedną z dwóch najskuteczniejszych zawodniczek w meczu - zdobyła 19 punktów. Pozostała trójka Basketu 90 wypadała przeciętnie. Amalia RembiszewskaKamila Podgórna rzuciły po 4 pkt, a Jowita Ossowska zakończyła mecz bez zdobyczy punktowej. Dla biało-czerwonych była to druga porażka, gdyż na inaugurację turnieju uległy Czeszkom 52:57. W środę zagrają jeszcze z Ugandą, ale już wiadomo, że pozostanie im walka o miejsca 9-16.

TUTAJ ZNAJDZIESZ PEŁEN TERMINARZ UNIWERSJADY

Występ na Uniwersjadzie ma już za sobą judoka Tomasz Domański. Dzięki repesażom dotarł do walki o brązowy medal. W niej niestety uległ Rosjaninowi, Niiazowi Bilalowowi. Starty pozostałych sportowców jeszcze przed nami.

Medale dla Polski zdobyli już: Filip Broniszewski, brązowy w turnieju szpadzistów, Aleksandra Zamachowska - złoto, Kamila Pytka - srebro, także w szpadzie, Kacper Majchrzak - srebrny na 200 metrów stylem dowolnym.