Sprawdź - kto wygrywa w Pucharze Polski

Rafał Sumowski
13 września 2013 (artykuł sprzed 10 lat)
Występujący jako beniaminek w A klasie zespół EX Siedlce awans w okręgowym pucharze wywalczył wygrywając aż 9:4. Co ciekawe, zwycięskie pięć goli zdobył dopiero w dogrywce. Występujący jako beniaminek w A klasie zespół EX Siedlce awans w okręgowym pucharze wywalczył wygrywając aż 9:4. Co ciekawe, zwycięskie pięć goli zdobył dopiero w dogrywce.

Komplet trójmiejskich drużyn przeszedł zwycięsko przez II rundę okręgowego Pucharu Polski. Mecze wygrały Portowiec Gdańsk, AP Gdynia Dąbrowa, Potok Kamionka Sopot, EX Siedlce, KP Gdynia oraz reprezentacja Marynarki Wojennej w Gdyni. W kolejnej rundzie do drużyn walczących o udział w Pucharze Polski na szczeblu centralnym w sezonie 2014/15 dołączą zespoły z klasy okręgowej.

W I rundzie jeszcze w sierpniu, w ramach okręgowego PP rywalizowały drużyny z B klasy i niezrzeszone. Dla Trójmiasta awans wywalczyły AP Gdynia Dąbrowa, Potok Kamionka Sopot i reprezentacja Marynarki Wojennej w Gdyni. Wszystkie te ekipy poradziły sobie z rywalami także w II etapie rozgrywek i awansowały dalej.

MARYNARZE LEPSI OD PIŁKARZY W PP

Udanie wystartowali grający dopiero od II rundy przedstawiciele trójmiejskich drużyn z A klasy: Portowiec Gdańsk, KP Gdynia i gdański EX Siedlce. Najcięższą przeprawę mieli ci ostatni, którzy choć wygrali 9:4 z GTS III Kolbudy, aż pięć bramek zdobyli dopiero w dogrywce!

Na boisku w Jankowie EX po 30 minutach gry przegrywał 0:2. Do przerwy zdobył jedynie bramkę kontaktową za sprawą Jarosława Bujaka, ale chwilę po wznowieniu gry było już 3:1 dla zespołu z Kolbud. Ten wynik utrzymywał się do 70 minuty, kiedy sędzią pokazał piłkarzom GTS dwie czerwone kartki, a następnie Adam Wielewicki strzelił kontaktowego gola. Chwilę później arbiter wyrzucił z boiska jednego z piłkarzy gdańszczan, którzy mimo tego, za sprawą Karola Nawrockiego wyrównali na 3:3.

Dramatyczne było ostatnie 10 minut regulaminowego czasu gry. Najpierw po rzucie karnym po raz pierwszy prowadzenie objął EX, ale w 90 minucie stracił je mimo przewagi jednego zawodnika po strzale z blisko 40 metrów! Zarządzona dogrywka, która decydowała o awansie do następnej rundy przypominała już zupełnie inny mecz. Gdańszczanie zaaplikowali rywalom aż pięć goli sprawiając, że wynik spotkania zupełnie "zakamuflował" jego przebieg.

W kolejnym etapie eliminacji do zwycięskich zespołów dołączą drużyny klasy okręgowej, a na jeszcze następnym drużyny z III i IV ligi. Wówczas rozstrzygnie się rywalizacja o zwycięstwo w Pucharze Polski na szczeblu wojewódzkim. Triumfator rozgrywek - podobnie jak piętnastu innych z pozostałych okręgów - awansuje do przyszłorocznych zmagań pucharowych na szczeblu centralnym z udziałem już wszystkich najlepszych drużyn w kraju.