Łączpol wygrał, ale skuteczność do poprawki

1 marca 2015 (artykuł sprzed 9 lat)
Łączpol poprawił się i po porażce we własnej hali ze Słupią, wygrał na wyjeździe w Płocku różnicą 10 trafień. Trener Jerzy Ciepliński oczekuje jednak od swoich podopiecznych większej skuteczności. Na zdjęciu Marta Karwecka, zdobywczyni 6 bramek. Łączpol poprawił się i po porażce we własnej hali ze Słupią, wygrał na wyjeździe w Płocku różnicą 10 trafień. Trener Jerzy Ciepliński oczekuje jednak od swoich podopiecznych większej skuteczności. Na zdjęciu Marta Karwecka, zdobywczyni 6 bramek.

Szczypiornistki AZS Łączpolu AWFiS Gdańsk pokonały na wyjeździe Jutrzenkę Płock 25:15 (11:3). Pomimo pewnej wygranej trener Jerzy Ciepliński zganił swoje podopieczne za słabą skuteczność w ataku, gdyż rozmiary zwycięstwa mogły być jeszcze bardziej efektowne. Trzeciej porażki z rzędu doznali walczący do ostatnich minut gracze Kar-Do Spójni Gdynia, którzy w stolicy ulegli Warszawiance 24:26 (10:12). W środę o godz. 19:30 SMS Gdańsk ugości Pomezanię Polski Cukier Malbork.

Jutrzenka Płock - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 15:25 (3:11)
JUTRZENKA: Dobrowolska, Pietrzak - Krysiak 5, Rędzińska 4, Homonicka 3, Pawłowska 1, Stasiak 1, Waszkiewicz 1, Jankowska, Kwasiborska, Mokrzka, Salamandra.

AZS ŁĄCZPOL AWFiS: Skonieczna, Obrębalska - Karwecka 6, Orzłowska 5, Lipska 3, Gelińska 3, Osadcza 3, Pesel 2, Siódmiak 2, Ciura 1, Maszota 1 oraz Klonowska, Neitsch, Szprengier.

Po porażce na własnym parkiecie z zespołem Słupii Słupsk, zawodniczki AZS Łączpolu AWFiS Gdańsk były zdeterminowane by pokazać, że był to jedynie wypadek przy pracy. Walczące o awans do PGNiG Superligi akademiczki bardzo szybko przystąpiły w Płocku do ofensywy.

Już po niespełna 20 minutach gdańszczanki prowadziły 8:1, a 5 bramek, w tym 2 po rzutach karnych, miała na koncie Marta Karwecka. Mecz rozstrzygnął się w zasadzie już przed przerwą, ale trudno by było inaczej, gdyż gospodynie w pierwsze 30 minut zdobyły tylko 3 trafienia. W dużym stopniu była to zasługa znakomicie dysponowanej bramkarki przyjezdnych Moniki Obrębalskiej.

Po zmianie stron płocczanki na krótko zdołały nieco przystopować rozpędzone akademiczki, ale ich 5 bramek z rzędu (w tym 3 Patrycji Orzłowskiej) pomiędzy 36. a 40. minutą na dobre rozstrzygnęło losy spotkania.

- Zaznaczyliśmy naszą przewagę od samego początku grając bardzo dobre zawody w obronie. Za destrukcję przede wszystkim należy pochwalić Urszulę Lipską, w bramce świetnie spisała się Monika Obrębalska. W końcówce mogłem dać pograć wszystkim zawodniczkom. To była wygrana z dużym spokojem, ale, szczerze mówiąc, zawiodła nas skuteczność. Gdyby nie to, wynik byłby jeszcze wyższy. Nie zadowalamy się więc tym, co jest i pracujemy dalej, by takie coś nie przydarzyło się w starciach z wyżej notowanymi rywalkami - podsumował trener Jerzy Ciepliński.

Wyniki 16 kolejki

• Jutrzenka Płock - AZS ŁĄCZPOL AWFiS GDAŃSK 15:25 (3:11)
  • Dwójka Profil Nowy Sącz - MKS AZS UMCS Lublin 19:16 (10:11)
  • Polonia Kępno - SMS Płock 28:22 (16:13)
  • UKS PCM Kościerzyna - Korona Handball Kielce 28:24 (16:9)
  • Słupia Słupsk - KPR Kobierzyce 32:28 (13:17)
  • Sparta Oborniki - AZS AWF Warszawa 32:27 (12:12)

Warszawianka Warszawa - Kar-Do Spójnia Gdynia 26:24 (12:10)
WARSZAWIANKA: Stolarski, Szałkucki - Kolczyński 7, Przykuta 5, Kwiatkowski 4, Kieloch 2, Flisiak 2, Olęcki 2, Sadowski 2, Jankowski 1, Skorek 1, Płodowski, Łagowski.

KAR-DO SPÓJNIA: Zimakowski, Skowron - Derdzikowski 6, Szlinger 6, Rychlewski 3, Wróbel 2, Bielec 1, Chyła 1, Naus 1, Nazimek 1, Nowaliński 1, Staniszewski 1, Stelmasik 1.

W dołek wpadła Kar-Do Spójnia Gdynia. Podopieczni Marcina Markuszewskiego przegrali trzeci mecz z rzędu. Ubiegłotygodniowa terapia szokowa w postaci przegranej różnicą 12 bramek we własnej hali z Piotrkowianinem, nie podziałała. Gdynianie tym razem ulegli na wyjeździe Warszawiance.

Początek meczu ze stołecznym beniaminkiem był bardzo wyrównany, ale z czasem gospodarze wyszli na przewagę nawet 3 trafień. Do przerwy byli lepsi o 2 bramki, ale po zmianie stron nareszcie błysnęli goście, którym dobre interwencje bramkarza Łukasza Skowrona, w połączeniu z lepszą skutecznością w ofensywie, dały prowadzenie.

Odpowiedź gospodarzy była jednak konkretna, w postaci serii 4 bramek pod rząd. Gdynianie zdołali jeszcze doprowadzić do remisu 23:23, a końcowy wynik spotkania rozstrzygnął się w ostatnich minutach. Przy stanie 24:23 dla Warszawianki w ataku pomylili się gdynianie, a kontra kosztowała ich utratę kolejnej bramki. Tej straty nie udało się już odrobić.

Dopiero w środę ligową kolejkę zakończy SMS Gdańsk. W hali przy ul. Kołobrzeskiej licealiści o godz. 19:30 podejmą Polski Cukier Pomezanię Malbork. Wstęp bezpłatny.

Pozostałe wyniki 19. kolejki
Warszawianka Warszawa - KAR-DO SPÓJNIA GDYNIA 26:24 (12:10)
Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - MKS Poznań 33:28 (18:13)
Wolsztyniak Wolsztyn - Henri Lloyd Brodnica 31:30 (19:14)
Real Astromal Leszno - Vetrex Sokół Kościerzyna 23:20 (9:9)
AZS AWF Biała Podlaska - Meble Wójcik Elbląg 22:22 (10:8)
Warmia Traveland Olsztyn - Borodino Legionowo 26:32 (13:13)

Brawa za zwycięstwo!!!
    Ze Słupia to był wypadek przy pracy to oby już ostatni w tym sezonie, nie może już Łączpol pozwolić sobie na stratę punktu.

• 6 2

• W barażach nie przejdą, wiec tylko awans ratuje

• 4 0

• Do rewanżu z Kościerzyną zostało jeszcze 5 meczów, w tym 3 na wyjazdach - za tydzień trzeba wygrać w Kobierzycach.

• 2 0

• Brawo AZS

Podniosły się po porażce ze Słupią. Spójnia znów przegrała, choć tym razem nawiązali walkę... Szkoda.