Trzecioligowe roszady

28 marca 2002 (artykuł sprzed 22 lat)
W III lidze piłkarzy ręcznych doszło do zmiany lidera. AZS Środowisko Gdańsk pierwsze miejsce przekazało rywalowi zza miedzy, czyli SMS. Licealiści rozgromili zespół z Żukowa, a akademikom wysoko poprzeczkę zawiesił Borowiak Czersk.

AZS: Ustaszewski - Herzberg 2, Klemm 3, Licznerski, Kaszubski 9, P. Dagil 3, Kręski 2, Młynarek 4, Wiśniewski 1, Krzyżak, Zuzański 1, D. Dagil 3, Siodelski 4.

BOROWIAK: Drewczyński, Mielke - Bruski 7, Flis 4, Łangowski 9, Lipski 1, Czapiewski 1, Tuszkowski 3, Malinowski, Jakubowski, Pogodin.

Borowiak reprezentował Pomorze w Pucharze Polski. Awansował aż do pierwszej "20" tych rozgrywek. Zawodnicy z Czerska zapewniali, że z tej przygody wyciągą wnioski. I tak się stało. Co prawda, nauka nie zaprocentowała jeszcze wygraną z faworyzowanymi gdańszczanami, ale walką, i to do ostatniego gwizdka.

Gospodarze zdobyli trzy pierwsze bramki i oczekiwali, że rywal, tak jak to czyniły poprzednio, wywiesi białą flagę. Jednak zespół Pawła Kubiszewskiego ruszył do odrabiania strat. Między 7 a 11 min do siatki trafiali goście i wynik 2:4 zamienili na 5:4 na swoją korzyść! Dzięki rzutom Łukasza Łangowskiego Borowiak prowadził jeszcze w 18 min (8:7), a w 22 przegrywał tylko 9:10. Ostatnie minuty pierwszej połowy to popis Pawła Kaszubskiego, Macieja Klemma i Dominika Dagila. To im AZS zawdzięcza, że na przerwę zszedł z przewagą aż 16:10.

W 41 min gospodarze prowadzili już 24:12 i... spasowali. Borowiak dzielnie walczył o honorową przegraną. Gdy Łangowskiego wsparł Szymon Bruski, gościom udało się zniwelować straty do siedmiu "oczek". Ostatecznie AZS pokonał Borowiaka 32:25.

Pozostałe wyniki 10. kolejki: OSiR Chojnice - Sokół Kościerzyna 36:32 (14:14), Cartusia - Hetman Gniew 22:32 (11:12), SMS Gdańsk - KS Żukowo 42:14 (18:7).