Ruszył sezon na uliczną koszykówkę

15 maja 2013 (artykuł sprzed 10 lat)
MOSiR Gdańsk po raz pierwszy zorganizował turniej koszykówki ulicznej na parkingu przy Galerii Przymorze. Kolejna taka impreza 22 czerwca. MOSiR Gdańsk po raz pierwszy zorganizował turniej koszykówki ulicznej na parkingu przy Galerii Przymorze. Kolejna taka impreza 22 czerwca.

Pierwszy większy turniej koszykówki ulicznej w Trójmieście za nami. W zmaganiach Galeria Przymorze Streetball Challenge wzięło udział blisko 150 osób podzielonych na 48 drużyn, które na ośmiu boiskach wyłoniły pomiędzy sobą zwycięzców w trzech kategoriach wiekowych.

Turniej, który w poprzednich latach odbywał się na parkingu przed gdańskim Multikinem, a rok temu przy Ergo Arenie, tym razem został zorganizowany przez MOSiR Gdańsk na terenie należącym do Galerii Przymorze.

Wzięły w nim udział zespoły złożone z trzech graczy, które rywalizowały w kategoriach: rocznik 1997 i młodsi, roczniki 1996-1994 oraz kategoria open (rocznik 1993 i starsi).

W pierwszej z nich, złożonej z 12 zespołów, triumfował Nie Mogę Się Rozczytać, który w finale pokonał Szalone Gimbusy 15:3. Najniższy stopień podium zajęli Obrońcy Tytułu. W kolejnej kategorii wystartowało 14 drużyn, z których najlepszą okazała się Błaczuga, rozbijając w finale Trzy Raz A 16:5. Trzecie miejsce zajął zespół Jest Klasa Jest Masa.

Najliczniej obsadzoną była kategoria open (22 zespoły), gdzie obejrzeliśmy również najbardziej zacięty finał rozgrywek. Zespół No Co Ty pokonał Rozwajlery Play Galeria Przymorze w stosunku 4:3. Tuż za nim uplasowała się drużyna Ziomy.

Najlepsze zespoły w każdej z kategorii otrzymały pakiety bonów na zakupy w sklepach Decathlon - pierwsze miejsce, bony po 300 złotych na osobę, drugie miejsce - po 150 złotych, a trzecie - po 100 złotych.

Na turnieju pojawili się również koszykarze Trefla Sopot Adam Waczyński, Piotr DąbrowskiDavid Brembly oraz siatkarze Lotosu Trefla Gdańsk - Mateusz Mika, Michał KaczmarekMichał Kamiński. Zagrali oni ze sobą mecz pokazowy, w którym lepsi okazali się oczywiście koszykarze.

Opinie (3)

• Właściwe miejsce dla koszykowki trójmiasta!

Rozgrywki uliczne pod patronatem PLKK, PLK i PZKosz!
    Szkoda tylko młodzieży (ściągniętej z całej Polski)!

• 3 2

• Super akcja

Nie byłem i nie wiem jak organizacja (przy Ergo była mega słaba), ale idea świetna. Ważne, że ludziom się chce chcieć :)

• 4 0

• "Na turnieju pojawili się również koszykarze Trefla Sopot Adam Waczyński, Michał Michalak i David Brembly..." dodajmy że Michalaka nie było, a w jego miejsce kilka udanych akcji zrobił P.Dąbrowski.